Quad 250 Parę wyjaśnień i pytań.

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

misiek271
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Quad 250 Parę wyjaśnień i pytań.

Post autor: misiek271 »

WItam wszystkich.
Posiadam parę pytań. Do bardziej doświadczonych użytkowników.
Do tej pory latałem motoszybowcem, helikami 4ch, I dronami i np mavic.

Na dniach chciałem zamówić graty do quada- oczywiście racer(nie do końca PRO).

1.Zastanawiam się nad ramą ZMR250 V2 albo quav250
ktoś jeszcze polecał Monsterquads. Może ktoś ma jeszcze jakąś propozycję? powiedzmy że 200zł mogę dać.

2. Apka taranis QX7 S. Może ktoś polecić odbiornik który podpasuje do koptera i pozwoli wycisnąć max zasięg ze standardowego linka? (Chciałem polatać trochę dalej )

3.Czy silniki Emax RS2205 2400kv nie będą za słabe rozumiem że kv odpowiadają za szybkość obrotową silnika?
ECS blheli 30A czy może coś mocniejszego?
(wolę dorzucić parę zł do silnika i ESC i mieć w przyszłości frajdę z latania a nie martwić się wymianą, a na pierwsze loty zawsze można w apce ograniczyć)

4.Jakie śmigła proponujecie rozmiar,firma? ( żebym nie musiał się martwić że w locie połamię)

5.FC- f4 omnibus( wersja pro posiada osd i można rssi od frsky wpiąć bez problemu, + obsługa gps i RTH a to jest dla mnie dość ważne)
może ktoś ma inną sugestię do FC z RTH?

6.Czy macie jakieś ulubione ledy nisko prądożerne?

7.jakie pakiety proponujecie 3s może coś więcej? i jaką pojemność?


8. Rozumiem że w kwestii walki o każdego grama maszyny najlepiej docinać i lutować kable niż wykorzystywać konektory.

9. Płyty dystrybucji prądu są razem z ramą dostarczane? to samo tyczy się śrubek nakrętek itp.?

10. Jaki nadajnik video proponujecie. tak aby mnie fpv nie ograniczało względem apki frsky. coś na 5.8GHz? bo google EV800D mam

będzie to mój pierwszy racer(może nie jakiś PRO ) ale nie chcę go zbudować polatać miesiąc i wymieniać komponenty bo będą za słabe silniki albo esc.

Mavic w trybie sport "niby " 70km/h osiąga jeżeli to prawda to wcale nie jest jakaś zawrotna prędkość na FPV.(pomijając że tyle w nim "wspomagaczy lotów " ,że latanie nim to nie wyczyn.
Ile mniej więcej wasze quady latają km/h?(tak wiem że nie tylko prędkość jest ważna ale i ciąg waga itp.)
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Quad 250 Parę wyjaśnień i pytań.

Post autor: Majk99 »

1. Weź Kelpie, zmr i qav (a raczej klon qav) są już przestarzałe

2. Dobry wybór. Odbiornik np r-xsr bo malutki i z telemetrią. W teorii zasięg 1500m, jak chcesz latać dalej to nadajnik i odbiornik TBS Crossfire.

3. Silniki na początek spoko, nie za mocne, nie za słabe. Esc 30A będzie git, najlepiej blheli32

4. Dal Cyclone 5046/5050, HQ V1S 0d 5x4.3x3 do 5.1x5.1x3 (dużo ludzi chwali 5x4.5x3, ja lubię 5x5x3)

5. Omnibusy mają jakieś problemy z becem więc lepiej nie. Fajny jest np Holybro Kakute. Po co Ci gps i rth?

6. Po co ledy? :-P Jeśli muszą być to najlepiej ws2812b bo sterowane z fc, dostępne na paskach od chyba 76/m do 144/m

7. Pakiety 4S od 1300 do 1800mAh (ja latam na 1550). Dobre są Acehe (żółte i zielone), ja latam na Tattu R-line v2.0

8. Połączenia lutowane poza mniejszą wagą są pewniejsze. Chyba, że masz combo fc esc jak np kakute v2 i Tekko32, wtedy masz wtyczkę i bez lutowania masz podłączone esc i zasilanie do fc

9. Nie zawsze, Alien ma, ale większość nie.

10. TBS Unify Pro HV albo 5v, moc od 25mW (legalny max, przy dobrych antenach można lecieć daleko, ja zrobiłem 500m na Actuna Gem i crosshairze) do 800mW, na tym można lecieć na Księżyc.

Mavic, a taki kopter to kompletnie co innego :-P Tutaj nie ma żadnych pomocy, nawet stabilizacji. Mój kopter 150km/h bez problemu (przydałoby się go jakoś zmierzyć radarem albo czymś podobnym :-P )
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
misiek271
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quad 250 Parę wyjaśnień i pytań.

Post autor: misiek271 »

Super. Majk99 Dziękuje za konkretne i rzeczowe odpowiedzi.
Ledy hmm cyfrowe nie sądziłem że już dotarły do świata modelarstwa, tym bardziej nie wiedziałem że fc mają opcje sterowania tymi led. A led to będzie dodatek włączany z jakiegoś kanału.

Co do RTH to po prostu nie chce zgubić drona jak stracę zasięg. więc to raczej konieczne. chyba że można ustawić failsafe np zatrzymanie w miejscu .
Holybro Kakute czy da się programować w inav czy może jest lepszy program?
Majk99 pisze:3. Silniki na początek spoko, nie za mocne, nie za słabe. Esc 30A będzie git, najlepiej blheli32
to może jednak coś mocniejszego z silników wolę zapas mieć?
Majk99 pisze:(przydałoby się go jakoś zmierzyć radarem albo czymś podobnym :-P )
Pomiar można prosto na atmedze zrobić 2 razy bramki z IR oddalone o jakąś odległość . po przecięciu wiązki światła w jednej i drugiej bramce i czasie przebytym od jednej bramki do drugiej można bez problemu wyliczyć prędkość z precyzją odpowiadająca taktowaniu atmegi.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Quad 250 Parę wyjaśnień i pytań.

Post autor: pma_ »

Te silniki są absolutnie wystarczające, chyba nie latałeś nigdy 250. Zamów 1 więcej na zapas bo jest spora szansa, że go uszkodzisz.
No jak trafisz 250 w bramkę z wiązką IR to będziesz mistrzem latania.
Zacznij od poczytania wiki iNav żeby zrozumieć czym się różnią tryby lotu, a jak chcesz polatać akro to BF. To się nazywa firmware.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Quad 250 Parę wyjaśnień i pytań.

Post autor: Majk99 »

Żeby nie zgubić koptera wystarczy buzzer i latanie w odpowiednim miejscu (nie pole z trawą 2m). Najpopularniejszym firmware jest Betaflight wiec to bym proponował. Silniki na początek będą dobre. Robiłem taki pomiar względem słupków i nagrania dvr i potem gp :-P
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
ODPOWIEDZ