Moja max 250

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

zciwo
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 20:20
Lokalizacja: Łódź

Moja max 250

Post autor: zciwo »

Cześć,

proszę Was o pomoc w dobraniu części do quadcoptera FPV, którego postanowiłem złożyć zamiast kupić gotowca (podobał mi się Eachine X220, mikrus Walkera Rodeo 110)
Na chwilę obecną mam XK X252 i jak dla mnie jest szybki, ale ma fatalną obudowę. Już mam 3-ą. Jadą już do mnie okulary VRD 2 Pro.

Do rzeczy.

Wyczytałem, że dobra rama to w kształcie X ma być (na początku brałem pod uwagę ZMR250, ale to podobno "czołg". Nawet nie musi być duża rama, ale żeby tanio naprawić jakby co.
Wyczytałem, że FC najlepiej jak będzie pod F3 lub F4. Tu sprawdzałem różne opcje, ale raczej bym wolał lutować do płytki niż robić to na wtyczkach (tego nigdy nie robiłem). Chciałbym mieć możliwość podglądu stanu baterii. niektóre FC mają slot na kartę micro SD. Czy to rozwiązanie jest do zapisu z kamery, czy tylko do logów z lotu? Chciałbym czasem cośtam nagrać (nie przez DVR w goglach)
Silników jest cała masa. Tu mam dylemat. Czytałem, że Racestary są kiepskie i można mieć coś lepszego w niedużych pieniądzach np. Emaxy
Chciałbym mieć jakiś brzęczyk żebym mógł go włączyć w razie zagubienia (już mi się zdarzyło)
ESC to pewnie 30A - tak tu polecacie. Co wziąć? Co to jest ten BEC?
Kamera - ma płytce czy obudowie? Co się dobrze sprawdza? Niektóre mają swoje OSD(podobno jest z tym jakiś problem?)
Nadajnik - czytałem w Eachine z regulowaną mocą.
Śmigła - czytałem, że Kingkonga są dobre
Jakieś ledy na tył też fajnie byłoby mieć
Aparatura - na początku chciałem przyoszczędzić, ale zdecydowałem się na Taranisa Q X7 (370zł z GB)
Pakiet Bateria tutaj nie wiem czy lepiej 3S czy 4S - przy bateriach jeszcze są oznaczenia 40C itp. Co to za parametr?
Nawet nie wiem jaką ładowarkę do tego wziąć. (coś taniego, bo nie ładuję kilku jednocześnie)
I na pewno antena. Czy potrzebne są 2? Do video i do sterowania? Mają uniwersalne wtyki?
Jest jeszcze płyta dystrybucyjna, która nie jest zawsze potrzebna.

Budżet - wolę taniej. Zawodowcem nie jestem i już kilka zabawek zepsułem.

Doradźcie proszę. Jestem otwarty na sugestie
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja max 250

Post autor: Markon »

Zacznę od narzekania. Temat wałkowany setki razy i setki razy była odpowiedź na ten temat, a forumowa szukajka nie gryzie.

Rama - to chyba na pierwszą ramę podróbka aliena powinna być dobra, następca ZMR250 jeśli chodzi o uniwersalność, wytrzymałość i reperowalność. Łatwa w budowie do tego wszystkiego.
https://www.banggood.com/Martian-220-22 ... rehouse=CN

FC - slot na kartę SD mają tylko do blackboxów. Dobry FC Matek razem z PDB, z którym się łączy za pomocą taśmy, co zwalnia Cię z lutowania części rzeczy
https://www.banggood.com/Matek-F405-OSD ... rehouse=CN
Brzęczyk kupisz w jakimś elektronicznym, w tym FC jest miejsce, gdzie go lutujesz, możesz dać go np na jakiś switch, że będzie jęczał, kiedy go przełączysz (tryb lotu buzzer).

Silniki - najtańsze i najlepsze RCXy, bez gwarancji masz po 12 dolarów sztuka z myrcmart
http://www.myrcmart.com/rcx-rs2206-v3-2 ... 11239.html

ESC - nie wypowiem się, używam 4w1 od DYSa, a ogólnie przerzucam się na AiO. BEC - układ pozwalający zasilać rzeczy z ESC (wbudowany regulator napięcia w ESC), ale takie rzeczy już nie istnieją w tym momencie.

Co do baterii, wskaźnik "C" określa wydajność baterii. 1C to prąd, który odpowiada pojemności baterii (bateria 1400mAh ma prąd 1C = 1400 mA, bateria 2200mAh ma prąd 1C = 2200mA). Im większy realny C tym lepsza bateria, bo wytrzyma bez problemu większe prądy. Baterii 3S już praktycznie nikt nie kupuje do 5 calowych dronów.
zciwo
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 20:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja max 250

Post autor: zciwo »

Już nawet myślałem że ogarniam, ale za duży jest wybór. Stąd moje pytania.
To już wiem, że bateria 4S
Silniki też już wiem jakie. Rama mi pasuje. ESC do tego to 30A trzeba?
Pod to FC można dołożyć zwykłą kamerę do nagrywania w razie potrzeby?
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Moja max 250

Post autor: Osi18 »

zciwo pisze:ESC do tego to 30A trzeba?
Tak.
zciwo pisze:Pod to FC można dołożyć zwykłą kamerę do nagrywania w razie potrzeby?
Kamera do nagrywania jest niezależna od fc. Możesz kupić Runcam splint 2 https://www.banggood.com/RunCam-Split-2 ... rehouse=CN i wtedy masz kamerę do podglądu i kamerę hd do nagrywania w jednej, lub po prostu montujesz kamerę np. gopro session lub inną hd na górnym pokładzie quadkoptera. Zaraz pewnie zapytasz czy nie może być jedna kamera hd z której jest podgląd i nagrywanie lotu. Może, ale masz wtedy duże opóźnienia w przesyłaniu obrazu do gogli, że o szybkim lataniu między drzewami możesz pomarzyć.
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
zciwo
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 20:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja max 250

Post autor: zciwo »

Kamerkę osobną chwilowo odpuszczę, ale jeszcze mam pytanie czy w przyszłości nie będzie problemu z podłączeniem takiego runcama pod tego FC Mateka? Jeszcze będę chciał ledy dołożyć. Skad wziąć zasilanie dla nich?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Moja max 250

Post autor: Adrián »

Z pdb?
zciwo
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 20:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja max 250

Post autor: zciwo »

Już dotarłem do LEDów od Mateka i fajnie to się podłączy z tego co widzę. Dzięki
Mam jeszcze pytanie odnośnie ESC:

Racerstar RS30A 30A Blheli_S OPTO
Racerstar RS30A V2 30A Blheli_S ESC OPTO

Planuję, któreś z nich. V2 jak widzę obsługuje Dshota 600. Warto dopłacać te 70zł? Przypomnę, że wyczynowcem nie jestem absolutnie.

Jeszcze pytanie o ładowarkę do pakietu.

https://www.banggood.com/HTRC-B6-V2-80W ... rehouse=CN
Da radę?
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja max 250

Post autor: Markon »

Jeśli lubisz grać po stronie CT w Counter-Strike'a to ta ładowarka będzie idealną paką dla terrorystów, wystarczy podłączyć do prądu :)

Osobiście korzystam z iSDT (Q6 300W) i polecam każdemu ich ładowarki np tańsza wersja Q6, na appce banggooda 150 zł
https://www.banggood.com/ISDT-Q6-Lite-2 ... 12757.html

Co do ESC to się nie wypowiem, nie znam się na racerstarach, staram się je omijać szerokim łukiem.
zciwo
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 20:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja max 250

Post autor: zciwo »

Moglibyście pomóc w doborze ESC i kamerki
Esc myślałem albo o racestarach. Sa rozne wersje v1, v2 i Lite S. Jeszcze ostatnio widziałem little bee 30A. Co wziąć do tych silnikow 2306?

Kamera- runcam swift 2 600tvl mkze byc czy można brac cos tańszego? Bo osd bedzie z fc
ODPOWIEDZ