Zakupy w sklepie Armattan-a

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżejwor
Posty: 11
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 14:48
Lokalizacja: Mikołów

Zakupy w sklepie Armattan-a

Post autor: Dżejwor »

Witam.

Powolutku kompletuję części na kolejną 250tkę. Jako że latam już jakiś czas i przestałem się notorycznie rozbijać postanowiłem zainwestować w nieco lepsze komponenty. Zwykle zamawiałem u chińczyków i jak do tej pory odpukać nie miałem problemów. Chciałbym jednak kupić silniki Armattan OOmph Velvet bezpośrednio ze strony Armattan Quads i zastanawiam się czy nie będzie jakichś nie przewidzianych niespodzianek związanych z faktem że żyjemy w kraju pod pewnymi względami niemalże trzeciego świata ;). Czy ktoś u nich zamawiał coś i może się podzielić relacją z przebiegu operacji ? Z info na stronie wynika że przesyłka powinna kosztować 5$ pytanie jaka jest szansa że doliczą cło i vat.

Reszta planowanego setupu to:
Rama: klon Chameleona z aliexpres - To akurat już dostałem - wygląda całkiem przyzwoicie ale pewnie któregoś dnia i tak kupię oryginał.
FC: Matek F405-STD Link
VTX: Matek VTX-HV Link
ESC-e: Racestar RS30A Lite 30A Link
kamera FPV: Runcam Swift2 Link
kamera HD: Runcam3 ;)
Śmigła: Dalprop cyclone 5045/5046 - na takich obecnie latam.

Pozostaje kwestia silników. Jeśli nie Armattan Oomph to co o podobnych parametrach i cenie a łatwiej dostępne w PL? Bardzo mi się podoba ten ich system mocowania śmigieł oraz same silniki są podobno bardzo dobre.

Pozdrawiam
KJ
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zakupy w sklepie Armattan-a

Post autor: PiotrSz »

Dżejwor pisze:zastanawiam się czy nie będzie jakichś nie przewidzianych niespodzianek związanych z faktem że żyjemy w kraju pod pewnymi względami niemalże trzeciego świata ;)
Popłynąłeś trochę z tym krajem trzeciego świata...
Dżejwor pisze:Chciałbym jednak kupić silniki Armattan OOmph Velvet bezpośrednio ze strony Armattan Quads
Zastanawiam się jaki jest sens kupować takie wydumane silniki jeśli za podobną kasę masz sprawdzone i chwalone t-motory oraz Polskie chociaż produkowane w Chinach silniki DRC Inferno które też robią z quada petardę no i masz je dostępne od ręki w kraju.
Chyba że nie żal Ci kasy na to że będziesz miał na silniku napisane "Armattan", inna droga to kupno silników które mają podobne osiągi a nie kosztują takiej kasy.
Mam tu na myśli np silniki RCX, kupisz 2szt w cenie jednego Armatana, ludzie w Polsce na nich latają i bardzo chwalą...
Awatar użytkownika
Dżejwor
Posty: 11
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 14:48
Lokalizacja: Mikołów

Re: Zakupy w sklepie Armattan-a

Post autor: Dżejwor »

T-motory faktycznie wyglądają ciekawie, w sumie także brałem je pod uwagę. DRC Inferno też ciekawe ale celuję raczej w niższe kv - 2300/2400, ostatno zmieniłem Racestary 2600kv na Brotherhobby Returnery R2 2300kv w obecnym setupie i lata mi się jakoś lepiej. Nie jestem do końca pewien czy to kwestia niższego kv czy po prostu lepszych silników. Z tym krajem trzeciego świata to fakt trochę przegiąłem ;) od kilku lat obserwuje znaczną poprawę dostępności części u nas ale ceny w wielu przypadkach nadal są na tyle nieatrakcyjne że lepiej poczekać miesiąc na paczkę z Chin. Co do armattanów to nie uważam ceny 22$/szt za jakoś szczególnie wygórowaną natomiast może faktycznie lepiej kupić coś od T-motor albo Brotherhobby, muszę przemyśleć jeszcze raz temat. Generalnie nie zależy mi aby było do kupienia w sklepie w Polsce.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zakupy w sklepie Armattan-a

Post autor: PiotrSz »

Dżejwor pisze:Co do armattanów to nie uważam ceny 22$/szt za jakoś szczególnie wygórowaną natomiast może faktycznie lepiej kupić coś od T-motor albo Brotherhobby
Uważam że lepiej wziąć silniki które są mocno oblatane, takie jak t-motor czy nawet brotherhobby niż brać coś co nie ma aż tak dużej popularności. Mam znajomego który lata/latał na armatanach, namówię go żeby coś o nich napisał.
Awatar użytkownika
Dżejwor
Posty: 11
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 14:48
Lokalizacja: Mikołów

Re: Zakupy w sklepie Armattan-a

Post autor: Dżejwor »

W sumie nie ma potrzeby - już zdecydowałem że zamówię t-motory. Najprawdopodobniej F40 pro II 2400kv.
brireione
Posty: 24
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 06:15
Lokalizacja: HERE

Re: Zakupy w sklepie Armattan-a

Post autor: brireione »

Witam. Może trochę późnawo ale dodam że kupuje od Armattan dosyć często i wysyłka naprawdę kosztuje 5$ nigdy nie miałem żadnych kłopotów, a paczki przychodzą dużo szybciej niż BG (max 2tyg) Jeżeli chodzi o cło również nigdy nie zostało mi doliczone. Kolega Piotr ma racje co do silników nie ma co przepłacać ( sam nie mam silników Armattan choć lubię ich produkty :)) Co do klona Chameleona z Ali to kupiłem sztukę z ciekawośći i powiem szczerze że nie ma ona nic wspólnego z oryginałem (generalnie tragedia).
Awatar użytkownika
Dżejwor
Posty: 11
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 14:48
Lokalizacja: Mikołów

Re: Zakupy w sklepie Armattan-a

Post autor: Dżejwor »

Dobrze widzieć że niema problemów z wysyłką ;) Pewnie się wcześniej czy później na coś skuszę. Prawdę powiedziawszy nie widzę żeby coś było nie tak z tą ramą z Alli. Elementy aluminiowe wyglądają przyzwoicie acz mogą być wykonane z lipnego stopu, tego nie sprawdzę :/ Carbon też wydaje się być bardzo sztywny i przyzwoitej jakości, przewodzi prąd całkiem dobrze więc powinien mieć niewielki dodatek innych materiałów lub nie mieć go wcale. Jakość cięć także jest dobra a wszystkie elementy do siebie pasują bardzo dokładnie. Do tej pory latałem na najtańszym chińczyku i nie udało mi się go zniszczyć mimo kilku dość spektakularnych prób :D Myślę więc że i ta rama trochę posłuży.
ODPOWIEDZ