Lantian Split - Jedyny w swoim rodzaju :)

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

norwag93
Posty: 4
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 17:18
Lokalizacja: Wołomin

Lantian Split - Jedyny w swoim rodzaju :)

Post autor: norwag93 »

Cześć wszystkim!

Przedstawiam wam projekt mojego drona :-) Jest on jeszcze na wykończeniu, ponieważ czekam na runcam split którego ma nosić, ale będzie to niewielka ingerencja w to co jest, dlatego mogę pokazać go już teraz :-D

Nazwa projektu Lantian Split, ponieważ rama ma umożliwić wożenie tej kamery bez łapania w kadr śmigieł i ramy. Jak wiadomo rozwój ram poszedł w inną stronę i dziś szeroki rozstaw silników i wysunięty przód to rzadkość. Idzie się raczej w dłuższe ramy i kokpit schowany pomiędzy ramiona. Ta rama wychodzi na przeciw temu co oferuje runcam split. Jest ponadto bardzo mocna, wytrzymała już 8 miesięcy katowania :D unibody z 5mm karbonu nie jest popularnym rozwiązaniem, ale jest cholernie mocne.

Do rzeczy...

Rama to przerobiony LT210 w wersji 5mm. Skubaniec ważył pierwotnie 158g i miał cholernie grube ramiona. Pierwszą modyfikacją było wyszczuplenie tych ramion do szerokości moich ESC. Uznałem że pierwotna szerokość to przesada przy tej grubości karbonu. Dron zyskał sporo, ponieważ opory i ograniczenia w ciągu spowodowane tak szerokimi ramionami były spore. Fotki z modyfikacji:

Obrazek

A tu już po docięciu:

Obrazek

Zachowałem pierwotną osłonę na silniki. Nie udało mi się uszkodzić żadnego a mam ponoć delikatne :p

Następną ingerencją było ucięcie tyłu ramy i nawiercenie otworów pozwalających na wstawienie aluminiowych podpórek na tyle konstrukcji. Rama waży teraz równo 100g przy wykorzystaniu tytanowych śrub :)

Obrazek

To tyle jeśli o ramę chodzi ;-)

Dron posiada następujące komponenty i prezentuje się tak:

FC/PDB F4 flame
ESC littlebee 30A dshot 2-6s
Silniki racing edge lite 2205/2300kv - jednak mierzone po statorze okazują się być 2405. Tak czy inaczej ważą 27.8g więc są rewelacyjne biorąc pod uwagę prawdziwy rozmiar statora.
RX frsky x6r - mocno przerobiony, wywaliłem to co niepotrzebne i jest lekki i mały :p
Runcam swift 2 - zostanie wymieniony na splita jak dojdzie
FPV TX Eachine TX526
Antena spironet LHCP

AUW z tattu 1800mah 4s 75c wynosi 532g. Ze splitem będzie jakieś 540g Myślę że to dobry wynik biorąc pod uwagę rozmiar lipola. Z popularnym 1300mah wyjdzie być może kilka gramów poniżej 500 :mrgreen:

Foteczka drona

Obrazek

Od moderatora: Jeśli publikujesz zdjęcia z imgur.com polecam używanie tagu thumb dostępnego pod przyciskiem, ładniej to wygląda niż sam link do zdjęcia :-)
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Lantian Split - Jedyny w swoim rodzaju :)

Post autor: Docent »

Czym ciąłeś węglową ramę? Ręcznie czy maszynowo? Całkiem fajnie Ci to wyszło.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
norwag93
Posty: 4
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 17:18
Lokalizacja: Wołomin

Re: Lantian Split - Jedyny w swoim rodzaju :)

Post autor: norwag93 »

Ramiona wyciąłem nakładką na wiertarkę do skrawania. Zrobiłem podstawkę z odkurzacza żeby od razu pył wciągało, bo jak wiadomo jest on szkodliwy. Tył ramy uciąłem zwykłym brzeszczotem i wyszlifowałem papierem ściernym.
ODPOWIEDZ