Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningow

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningow

Post autor: SOOB3K »

Siemano, pozdrowienia z Lubuskiego.

Tak to moj pierwszy post na tym forum, duzo ogladalem i czytalem o dronach i chce latac codziennie nim, i za jakis czas jezdzic sobie na zawody po Polsce i sie wciaz uczyc i latac.

Oczywiscie dron 250-tka oraz wszystko jak najlzejsze, zadne nie rozwojowe platformy.

Rame udalo mi sie samemu wybrac oraz silniki. Z cala reszta potrzebuje Waszej pomocy.

Wiem napewno ze chyba najlepiej by mi bylo wziasc regulator 4in1.

Jesli chodzi o czesci wszystkie to drona chcialbym na nowych czesciach, czy kupie to za granica i bede musial czekac miesiac no coz :) wiadomo ze najlepiej kupowac w Polsce. Do Drona nie mam nic, zadnej aparatury, ladowarek i akku.

Rama:
http://rc-team.pl/ramy-do-budowy-dronow ... r0450.html#
https://germanrc.pl/pl/p/Rama-Quadrocop ... rrior/8777

Silniki: (+4S aku)
https://www.banggood.com/DYS-BE1806-230 ... 46416.html

Jesli chodzi o reszte, potrzebuje Waszej pomocy. Czesci musza byc lekkie.

Pozdrawiam,
Soobek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Adrián »

Ale wybrałeś..
250 na zawody i do tego silniki 18xx?

Przeczytaj ten temat http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=40260 masz tam całą listę co wybrac. Silniki emax 2205, reszta w wątku, wersja budżetowa.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: PiotrSz »

SOOB3K pisze:duzo ogladalem i czytalem o dronach
Zaprzeczasz sobie tym co wybrałeś ;-)
Podaruj sobie te ramy, jeśli nie umiesz latać to nie przeżyją długo, poszukaj na BG ramy 210 jeśli myślisz o zawodach.
SOOB3K pisze:Silniki: (+4S aku)
https://www.banggood.com/DYS-BE1806-230 ... 46416.html
na silnikach 18xx latało się dwa lata temu, celuj w silniki 2205, esc max 30A, FC jakiś omnibus... jak poszperasz w buildach ludzi na forum to znajdziesz konkretne linki ale musisz wykonać minimum pracy ;-)
SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

PiotrSz pisze:
SOOB3K pisze:duzo ogladalem i czytalem o dronach
Zaprzeczasz sobie tym co wybrałeś ;-)
Podaruj sobie te ramy, jeśli nie umiesz latać to nie przeżyją długo, poszukaj na BG ramy 210 jeśli myślisz o zawodach.
SOOB3K pisze:Silniki: (+4S aku)
https://www.banggood.com/DYS-BE1806-230 ... 46416.html
na silnikach 18xx latało się dwa lata temu, celuj w silniki 2205, esc max 30A, FC jakiś omnibus... jak poszperasz w buildach ludzi na forum to znajdziesz konkretne linki ale musisz wykonać minimum pracy ;-)
Silnik 18g jeden, reszta byla po 30g ;|

Dlaczego 210mm a nie 250?

Dlaczego FC omnibus?

Bardzo smieszne :)
Awatar użytkownika
panrkrolik
Posty: 42
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: panrkrolik »

Koledzy uprzejmie dają Ci do zrozumienia, że twoja wiedza pomimo tego, że "dużo czytałeś i oglądałeś" jest nikła. Ba, nawet linki podesłali do tematów którymi powinieneś się zainteresować a Ty odpisujesz "Bardzo śmieszne"

Jeżeli chcesz jeszcze poczytać polecam https://oscarliang.com/mini-quad-racing-guide/

Chociażby https://oscarliang.com/quadcopter-motor-propeller/ masz materiały które wyjaśniają, że silniki 18XX nadają się do mniejszych ram

Jeżeli potrzebujesz wypasiony build polecam spojrzeć na najszybszych np Maca

- ROTORACER slim
- FURIOSFPV fortini F4
- TMOTOR f40pro 2400kv
- HOBBYWING 40A 4in1 esc
- TBS unify hv
- TATTU r-line
- RACEKRAFT 5051
- FRSKY xm+
- RUNCAM mini
- ACTUNA vee
- FATSHARK hd3

Jeżeli celujesz w coś początkującego zbliż się konfiguracją do Wizarda X220/X220s
SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

Ja to rozumiem ale moje bardzo śmieszne odnosiło się do 'musia wykonać chociaż minimum pracy' będę miał czas to usiądę i będę czytac. Doceniam porzucone tematy.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Szper »

Zwracaj też uwagę na dostępność części zamiennych do silników - dzwonki. Po jednym crashu leżą u mnie 2 doły silników bo dzwonki są pogięte a producent nie sprzedaje ich osobno.
Dopasowanie zamiennika? Problem bo stator ma inny wymiar niż wynika to z oznaczeń.

Jeśli mnie pamięć nie myli to do takich silników widziałem elementy:
- RCX - np R2206 2400kv.
- EMAX - CW/CCW.
- DYS Fire/Mars - są jeszcze inne (musisz doszukać)

Tak jak doradzają:
5" 2205 / 2305 / 2206 / 2306 .
Z kv nie przesadzaj na początku 2300-2400kv. Z rozmiarem silnika też nie -> większe regualtory -> większa moc szczytowa -> lipo będzie mieć problem.
Zobacz na podaną konfigurację Maca. Tam wszystko gra ze sobą od silnika po lipol który musi wyrobić prądowo.

Naprowadzę by łatwiej szukać - rozmiar statora wpływa na moment obrotowy silnika. Większy silnik łatwiej pociągnie śmigło a mniejszy będzie tracić moc grzejąc się - tabelki producentów poprzeglądać jak i testy. Zwrócić uwagę na ciąg jak i sprawność. Dlatego 1806 odpada - nie ta epoka jak dla 5" a jak już to taki silnik leci na 4" jak już.

Zobacz czy gdzieś w okolicy nie masz ludzi latających racerami. Zobaczyć różne maszyny i rozwiązania, porozmawiać o ich zaletach i wadach jest bezcenne.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

Jeżeli potrzebujesz wypasiony build polecam spojrzeć na najszybszych np Maca

- ROTORACER slim
- FURIOSFPV fortini F4
- TMOTOR f40pro 2400kv
- HOBBYWING 40A 4in1 esc
- TBS unify hv
- TATTU r-line
- RACEKRAFT 5051
- FRSKY xm+
- RUNCAM mini
- ACTUNA vee
- FATSHARK hd3

Gdzie moge znalezc temat z tym zestawem?
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Markon »

Ale po co Ci temat z tym zestawem? Masz listę zakupów i składasz je do kupy, to tylko 11 części, które z wiedzą kabelek czerwony do czerwonego, czarny do czarnego itp wystarczą do złożenia quada. Każdy quad będzie inaczej skonfigurowany, każdy lubi inne PIDy itp, więc nie ma co zżynać nawet.
SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

Super pomoc z Waszej strony, jedna osoba na start wysmiala. Ktos inny podeslal watek na 14 stron, gdzie na 4 juz mam metlik w glowie. Nikt nie potrafil odpowiedziec dlaczego 210mm a nie 250mm. Brak pomocy w wyborze czego kolwiek, albo wklejenie specyfikacji kogos i to jeszcze za gruby hajs.

Tak ze dziekuje. Daruje sobie juz ten temat u Was na forum.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: PiotrSz »

SOOB3K, ludzie Ci próbują pomagać a Ty jeszcze grymasisz, twój nick kojarzy się tylko z jednym ;-) Nie podałeś budżetu jak chcesz wydać a czepiasz się że ktoś Ci wrzucił build za gruby hajs ? Hmm co nazywasz grubym hajsem ? Rusz szanowne swoje cztery litery i zacznij czytać a nie oczekujesz że ktoś ci w twoim temacie da złote rozwiązanie na wymarzony build a do tego na miarę twojego portfela ?!
SOOB3K pisze:Tak ze dziekuje. Daruje sobie juz ten temat u Was na forum.
Z takim nastawieniem robisz krok w dobrą stronę że sobie to forum darujesz, tutaj ludzie którzy chcą wszystko mieć podane na tacy nie są lubiani a ich tematy szybko umierają...
SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

Pytam sie normalnie jak czlowiek dlaczego X anie Y, zero odpowiedzi. Sam sobie chce zlozyc i szukam caly czas czesci do niego SAM. Mam pewne pytania ale na forum zero odpowiedzi :)
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: noman1 »

Skompletuj z podanego tematu niedrogi zestaw do nauki. Ledwo zaczynasz a już myślisz o zawodach.... zanim osiągniesz poziom zawodowy to kilka razy pozmieniasz wszystko.
Na wszystkim można latać 250 czy 210 czy 180.....
SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

noman1 pisze:Skompletuj z podanego tematu niedrogi zestaw do nauki. Ledwo zaczynasz a już myślisz o zawodach.... zanim osiągniesz poziom zawodowy to kilka razy pozmieniasz wszystko.
Na wszystkim można latać 250 czy 210 czy 180.....

Nie chce wydawac bog wie ile kasy na calosc, chce wydac pieniadze i wiedziec ze mam tanie i dobre, czyli stosunek cena/jakosc. Chce zlozyc lekkiego drona, to jest piorytet. Latac nim sobie codziennie i trenowac. Za jakis czas sobie startowac w jakis malych zawodach i dalej zbierac exp. Pewnie i pozmnieniam wszystko w trakcie ale chce zaczac z lekkim buildem.

Wiem, ale nie chce miec sytuacji ze sie okaze ze ta rama bedzie kiczowata rozmiarem do jakis zawodow w przyszlosci czy tez odsprzedazy.

Prosze o rozwinieci tej aluzji do mojego nicku bo naprawde nie rozumniem co ma moj nick do sytuacji w temacie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Adrián »

Tanio i w miarę dobrze już Ci podesłałem w temacie.
Jak przeraziło Cię przeczytanie zaledwie kilkunastu stron, to odpuść sobie to hobby.
Jak już wspomniano, nie mazgaj się, to nie piaskownica.
Dostałeś Dużo więcej niż nie jeden nowy.
Więc z pokorą przeczytaj jeszcze raz co Ci podesłałem, jak już nic z tego nie rozumiesz. Aż do skutku.

Dużo czy mało, to pojęcie względne.
Minimum na rozpoczęcie to 1k + jeśli ma to być chociaż na jakiś czas, a nie tylko na spróbowanie.

Jak to za dużo, to odpuść, szkoda czasu i pieniędzy. Wbrew pozorom, to dla niejednego dość drogie hobby.
ODPOWIEDZ