Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningow

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

Licze na ta zabawe 2 tys zlotych.

Edit:a co jak bym skorzystal z tego? Tylko dal inne ESC?
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=37243
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Szper »

Sprawdź znów czy do ramy będą części. Zaleta monolitu to niższa masa a minus to gorzej się to naprawa. Złamane ramię idzie sprawnie wymienić bez wybebeszania całej konstrukcji. Podlinkowana recenzja ma rok - dużo się zmieniło w tym czasie.

Fakt, build Maca nie należy do tanich i jeszcze ESC 4in1 robi pod górkę jak jeden regulator padnie. Licz się z tym, że zawsze może coś wyskoczyć i będzie trzeba odbudować maszynkę. Najgorsze element to chyba sama diagnostyka jak jesteś na etapie "coś nie działa". Potraktuj pierwszy build jako przekucie teorii w praktykę. Trzeba przez to przejść.

Zaznaczyłeś, że jesteś zainteresowany to straty będą częściej. Ja więcej tarzam się w krzakach ale też się trafiają niemiłe kontakty z glebą - czyt. naprawy ;) .

- ROTORACER slim - nie znam ceny ale wąskie ramiona utrudniają montowanie wariantu z regulatorami osobnymi na ramionach. Furia też nie jest tania ale masz części na miejscu w PL i nie czekasz nie wiadomo ile jak coś strzeli.

- FURIOSFPV fortini F4 - nie wiem co inni powiedzą ale rozpatrz Omnibus F4 z amperomierzem + PDB lub Betaflight F3 (jest kontroler noszący nazwę oprogramowania). Ważne by było OSD i pomiar zużytych mah.

- TMOTOR f40pro 2400kv - RCX 2206 v3 2400kv - to moje typowanie na dzień dzisiejszy w kategorii dobrej budżetówki. 13$ za silnik - myrcmart. Przy kalkulacji zawsze bierz pod uwagę ryzyko vat i cła.

- HOBBYWING 40A 4in1 esc - użyj 4 osobnych regulatorów (na początek). Nawet racerstary dadzą radę. Ważne by obsługiwały dshot. Jeden padnie to inny wydatek masz.

- TBS unify hv - to jest bardziej podyktowane wymogami jakie trzeba spełnić na zawodach. Też miałem długie zęby "bo cena". Jednak jak chce się latać w grupie to moc to jedno a trzymanie pasma to osobna sprawa. Jestem bardzo zadowolony z TBS Unify PRO i przebudowywany quad będzie nim obdarzony (700ka). W Twoim przypadku jeśli tylko race to wersja TBS Race HV wystarczy (200mW).
Kolejny + to smart audio. W połączeniu z LUA (Taranis) lub sterowaniem przez OSD masz o wiele prościej ze zmianą kanałów jak i mocy.

- TATTU r-line - Moje typowanie SLS 65c 1300/1500mah (zależy od własnych preferencji). Acehe 75c też daje radę. Sam się zdziwisz ile idzie pieniędzy na same lipo... a potem na ładowarki bo wpadasz na pomysł by je ładować w terenie.

- RACEKRAFT 5051 - Najpierw polataj na czymś bardziej "normalnym" bardziej dostosowanym do lipola rzędu 65-75c które są o wiele tańsze. DAL 5046c - super się prowadzi na tym śmigle. Byłem też zadowolony z racerstarów 5048 v1 (v2 ponoć sypią się).

- FRSKY xm+ - XSR (idzie trafić nówki za 60zł) - jednak lubię mieć telemetrię jak quad zanurkuje w trawie lub powiesi się na drzewie. RSSI ułatwia szukanie.

- RUNCAM mini - ważne by miało OSD. Nawet HS1177 na początek starczy. Największa zaleta to bardzo niskie opóźnienie.

- ACTUNA vee - na siłę nie będę się czepiał - wolę anteny z polaryzacją kołową ale to indywidualna preferencja i nie tłukę się o każdy gram.

- FATSHARK hd3 - no tu masz pole manewru w stajni Eachine aż po leciwe Quanumy v2 z osobnym odbiornikiem. Kubeł nie jest zły co nawet pokazało to podium na ostatnich zawodach w Koszałkowie ;)

To takie moje 3 grosze z mojej strony. Wydaj te parę złotych na dostęp do ecalc i poeksperymentuj z różnymi konfiguracjami. Na wartość ciągu przymykaj oko ale mimo wszystko warto.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

Jutro sie zajme przesledzeniem Twojego posta i postaram sie zlozyc z tego builda.

Znalazlem taka rame,http://pirofliprc.com/Hyperlite-FLOSS-5 ... _3921.html.

Oraz duzo buildow ktore wpadly mi w oko pod wzgledem wagi.

https://rotorbuilds.com/build/4923
https://rotorbuilds.com/build/6255
https://rotorbuilds.com/build/6238
https://rotorbuilds.com/build/5411

Jutro policze sobie wagi tych buildow i cene zestawow. Teraz ide spac bo juz troche za pozno na takie rzeczy i 'glowa' nie ta :)

Dziekuje za bardzo przydatna odpowiedz :)
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Szper »

Z doborem ESC jak i resztą uważaj czy producent czegoś nie skopał w danym modelu regulatorów bo różnie to wychodzi.

Hyperlite tu jednak skłaniał bym się w 4in1. Jak 4in1 to wspomniany hobbywing - jest wbudowany amperomierz co rozszerza dobór FC. Wtedy wystarczy FC z OSD - no chyba, że na samych alarmach z telemetrii chcesz latać.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: PiotrSz »

SOOB3K pisze:Nie chce wydawac bog wie ile kasy na calosc, chce wydac pieniadze i wiedziec ze mam tanie i dobre, czyli stosunek cena/jakosc.
W racerach wg mnie ciężko jest wypośrodkować jakość/cena, podzespoły są dobre i wtedy są droższe albo tanie i do tego z gównolitu - wiem to z własnego doświadczenia a buduję racery dla siebie i dla innych od 2015 roku więc coś na ten temat mogę powiedzieć. Jeśli dla Ciebie podstawowym kryterium jest cena podzespołów to to nie jest hobby dla Ciebie.
SOOB3K pisze:Prosze o rozwinieci tej aluzji do mojego nicku bo naprawde nie rozumniem co ma moj nick do sytuacji w temacie.
Twój nick kojarzy się oraz brzmi z "sobkiem" a wydatnie to czuć po Twoim nastawieniu "dajcie mi"
Adrián pisze:Jak przeraziło Cię przeczytanie zaledwie kilkunastu stron, to odpuść sobie to hobby.
Jak już wspomniano, nie mazgaj się, to nie piaskownica.
Zgodzę się z kolegą w 100% Adriáne, a od siebie dodam że pierwszą hexę zbudowałem na podstawie informacji jakie pozyskałem na tym forum prawie wyłącznie tylko czytając, a pytań wtedy zadałem bardzo mało.
SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

Dla mnie najwazniejsza jest waga podezspolow, nie chce latac klockiem. A mowilem ze na calosc moge wydac ok 2tys, jesli trzeba bedzie to doloze do tej kwoty, to zaden problem. To ma byc hobby, a nie zabawa na 3 dni.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Adrián »

Nie chcesz latać klockiem, a chciałeś brać 250 z silnikami 18xx..

To już nie te czasy. To było dobre 2-3 lata temu.

2k, jak dobrze poczytasz, to wystarczy. Chyba,że będziesz chciał mieć inne gogle niż kubły, to będzie stanowczo za mało.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Markon »

Chyba, że wystarczą Ci EV100 od Eachine'a
https://www.banggood.com/Eachine-EV100- ... mds=search
18xx w ogóle nie nadają się do tego hobby z jednego względu. Nie ma wydajnych silników 18xx. Masz całe serie silników 22xx i 23xx, a nawet 24xx z zakrzywionymi magnesami, seria 14xx ma RCXy RS1407 i T1 Tornado od BH z zakrzywionymi magnesami, a 18xx? Nie mają żadnych wydajnych silników.

Jeśli chcesz iść w ramę typu Floss to zacytuję Kababa "silniki cięższe niż 25-27 gram na tych ramionach nie mają prawa bytu". Ludzie latają na tej ramie z emaxami RS2306, ale wtedy kraksa to wymiana ramiona albo kilku na raz. Możesz próbować silników 1608 od BrotherHobby, 2204 Flossy (choć te podobno nie mają wystarczająco momentu w wyższych partiach) i nadają się bardziej na endurance niż pod same wyścigi. Są też Hyperlite'y 2206, więcej mocy, bardzo lekkie (8-9 gram mniej niż 2306 na silnik)
http://pirofliprc.com/HyperLite-2206-27 ... _3557.html

Co do FC : Emax Magnum AiO, Asgard AiO, jeśli liczy się każdy gram to warto o tym pomyśleć.

Bateria w racing quadzie : na górze czy na dole, bo obie opcje to zupełnie inna bajka, o czym powinieneś wiedzieć. Widzę, że każda rama ma tutaj akumulator na dole, więc tej drugiej opcji nie bierzesz pod uwagę.

Jeśli chcesz zbudować bardzo lekkiego wyścigowca, to koszt napraw może Cię zabić, bo nie ominiesz AiO jeśli liczysz każdy gram.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Adrián »

Markon pisze:Chyba, że wystarczą Ci EV100 od Eachine'a
https://www.banggood.com/Eachine-EV100- ... mds=search
Jeszcze nic o nich nie wiadomo, wstrzymał bym się z ich zakupem do pierwszych testów (zresztą i tak są jeszcze niedostępne), może się okazać, że kubły w tej cenie będą lepsze.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Markon »

Ale warto mieć je w zakładkach "w razie czego". Będą dostępne na urodziny BG (od 7 września), mam nadzieję, że do tego czasu ktoś stworzy recenzję.
Kilka faktów, to jest podwójna antena, a nie moduł diversity. FoV to 28 stopni. Ogólnie nie zapowiada się jakoś świetnie powyżej "gogle dla początkujących/średniozaawansowanych", ale sądzę, że mogą być godnym konkurentem dla EV800/VR D2. No i maksymalne IPD to 64mm. W końcu kosztują 1/3 co Fatsharki/Aomwaye itp, więc cudów nie będzie.
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: jervon »

A klocek to dla Ciebie jaka waga? Tak chcesz wszystko liczyć i stąd wybrałeś silniki 1806, a latałeś już "klockiem" i ultra lekkim racerem? Albo chociaż czytałeś ile osób tak naprawdę latających skłania się do latania cięższymi modelami?
Składasz pierwsze latadło, chcesz to zrobić dobrze ale błędów nie unikniesz. Dopiero w drugim będziesz wiedział co chcesz a od trzeciego będziesz wiedział co chcesz do jakiego celu i jak to osiągnąć. Idę o zaklad, że tym co teraz złożysz w żadnych zawodach nie wystartujesz - chyba, że na złość bez żadnego skilla pójdziesz rozbijać się o bramki. Zamiast mieć racera do polatania, nauki i zawodów skup się na tym by latał i byś mógł się nauczyć jak nim latać - bezpiecznie i z przyjemnością dla siebie. Zobaczysz, że jest to bardzo wyboista droga, której model nie znosi łatwo.
SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

Rama ZMR 250
PDB
Filtr LC
Regulatory - ESC BLHeli-S Mini 20A-S 4szt
Kontroler Sp Racing F3
Silniki racestar 2205 2300kv
Opaska pakietu 2zł
XT60 i inne drobiazgi
stopki gumowe
VTX
Antena pagoda
Kamera Runcam Swift 2
odbiornik XM+
Pakiet Tatuu 1300mAh 4s 75C
Aparatura FrSky ACCST Taranis Q X7 2.4GHz 16CH
Gogle Visionplus FPV Goggles w/ Integrated 5" TFT Monitor and 40 Channel Receiver 800x480

Ladowarka do akumulatorow ze stabilizacja i opcja przechowywania 150 zł za Skyrc 60

Całość wychodzi ok 2,300zł.

Co sadzicie o tym zestawie? Mysle tylko nad inna rama.
Ostatnio zmieniony niedziela 20 sie 2017, 16:50 przez SOOB3K, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: jervon »

Rama zdecydowanie inna, a to jak silniki, które pierwotnie wybrales - muzeum. I nie pakiet a pakiety, myślę że cztery to minimum. Gogle kartonowe, co to znaczy? Jak chcesz coś taniego a z dobrą relacja ceny do jakości to bierz quanumy:
https://hobbyking.com/en_us/quanum-diy- ... tore=en_us

A w dziale sprzedaży możesz kupić cyclopy V2.
SOOB3K
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: SOOB3K »

jervon pisze:Rama zdecydowanie inna, a to jak silniki, które pierwotnie wybrales - muzeum. I nie pakiet a pakiety, myślę że cztery to minimum. Gogle kartonowe, co to znaczy? Jak chcesz coś taniego a z dobrą relacja ceny do jakości to bierz quanumy:
https://hobbyking.com/en_us/quanum-diy- ... tore=en_us

A w dziale sprzedaży możesz kupić cyclopy V2.
Ramy szukam innej, silniki wybralem Racestary 2205 chyba 2300kv, google te https://hobbyking.com/en_us/visionplus-fpv-goggles.html

Quantumy beda lepsze?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron 250-tka do wyscigow, zawodow i codziennych treningo

Post autor: Adrián »

Poszukaj eachine jak mają być kubły na banggood.
Masz już wszystko w jednym.
ODPOWIEDZ