Dys f4 problem

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wiscopl
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 23 cze 2016, 16:17

Dys f4 problem

Post autor: wiscopl »

Cześć, mam problem z quadem. Jest tam dys f4, x4r, unify, fvt 30a, runcam swift, rama rotoinvaders gorilla, silniki cobra 2204/1960. Problem polega na tym że quad lata normalnie. Ale jak chcę zrobić flipa to drona tak jakby przytrzymuje drążek i spada (nie ma kontroli)
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dys f4 problem

Post autor: Markon »

Nie ściągasz throttle na dół i nie powoduje to odcięcia silników? Albo nie rozbrajasz silników w locie? Korzystam z tego FC i u mnie wszystko śmiga świetnie. Na jakim trybie latasz? Masz skonfigurowane min i maxy drążków?
wiscopl
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 23 cze 2016, 16:17

Re: Dys f4 problem

Post autor: wiscopl »

mam airmode, silniki się nie rozbrajają bo zostają na tych samych obrotach. Nie ustawialem trybu czyli jest acro. Drążków nie konfigurowalem, jak się to robi?
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dys f4 problem

Post autor: Markon »

Wejdź w zakładkę receiver w betaflight i zobacz czy sygnał który wysyłasz mieści się w zakresie 1000-2000 (jeśli masz tak ustawiony min-max w kontrolerze, który jest tak ustawiony z automatu). Jak się nie mieści to trimuj na aparaturze aż wejdziesz w ten zakres. Ewetualnie wyłącz akcelerometr i zobacz co się stanie.
wiscopl
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 23 cze 2016, 16:17

Re: Dys f4 problem

Post autor: wiscopl »

Już tak robilem, teraz nawet nie da się do esc nr1 wgrac softa. Zmieniam z innym esc i dalej na porcie 1. Już zglosilem problem sklepu
ODPOWIEDZ