Jaka rama do drona 250 ?

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mimik
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 01 maja 2016, 11:22

Jaka rama do drona 250 ?

Post autor: mimik »

Witam wszystkich.
Chciałbym prosić Was o poradę odnośnie wyboru ramy
do drona klasy 250. Chcę żeby wszystkie części włącznie z akumulatorem i regulatorami zmieściły się w środku tej ramy i żeby to wszystko dobrze się trzymało i było wytrzymałe, zależy mi też na tym żeby dron był ładnie oświetlony także żeby nie zabrakło też miejsca na światełka.
Jaka rama mogłaby się nadać i była odpowiednia ?
Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam.
matbryl
Posty: 51
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 23:43
Lokalizacja: Branice

Re: Jaka rama do drona 250 ?

Post autor: matbryl »

Jakie wymiary pakietu planujesz. Jaki jest twoj poziom zaawansowania, jaki budżet. Do jakich zastosowań dron?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mimik
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 01 maja 2016, 11:22

Re: Jaka rama do drona 250 ?

Post autor: mimik »

Pakiety konkretnie nie wiem jeszcze jakie, chcę wybrać takie żeby zmieściły się do ramy i miały jak największą pojemność. Jestem średniozaawansowany w tym temacie.
Dron ma być do latania rekreacyjnego i pewnie też do wyścigów.
Budżetu nie mam ustalonego, narazie czekam na Wasze propozycje.
Awatar użytkownika
Wojtek03
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 lip 2017, 08:17
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Jaka rama do drona 250 ?

Post autor: Wojtek03 »

Dla czego swoją drogą chcesz pakiet wewnątrz ramy miałem taki modele w rękach i powiem Ci szczerze że ich wytrzymałość nie porywa no chociaż jeden był ok tylko że strasznie ciężki bo miał bardzo dużo obudowy.
Ja osobiście latam na pakietach podwieszanych pod model ale miałem tez na modelu i szczerze to chyba jest lepsze rozwiązanie względem pakietu wewnątrz.
Jeżeli boisz się o pakiet to zawsze można założyć na niego osłonę.
Walkera, Syma ,Nine Eagle, Tarot, MJX, DJI, Zerotech, AEE
mimik
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 01 maja 2016, 11:22

Re: Jaka rama do drona 250 ?

Post autor: mimik »

Wolałbym mieć wszystko w środku, ładnie obudowane ale może skorzystałbym z twojej porady i umieścił sam pakiet na modelu ale reszta musi zmieścić się w środku ramy.
Jaką konkretnie ramę byś mi polecił?
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaka rama do drona 250 ?

Post autor: PiotrSz »

mimik, koniecznie chcesz 250 ?
Mogę Ci polecić fajną, racingową, pancerną ramę a do tego Polską, nazywa się GORILLA INVADER i wchodzą do niej bez problemu śmigła 5" no i masz wszystkie części dostępne w zasadzie od ręki. Jedynie co, to trzeba przemyśleć podzespoły żeby się zmieścić ale też nie ma jakiegoś dużego problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Jaka rama do drona 250 ?

Post autor: Gmeracz »

Mimik, nie bez powodu latacze robią kilka modeli. Próbują rozwiązać problem za pomocą modelu.
A wiesz, dlaczego? Bo sami do końca nie wiedzą, o co im chodzi. I tego nie rozwiążesz na tym forum. Ani na żadnym.

U mnie w UK to samo gadają ludzie i też są odsyłani do praktyki.
Zbuduj pierwszy. Polataj. Zrób pierwsze no może ze 100 lotów. Potem zacznij kombinować, czego ci w nim brakuje?

Masz odpowiedź? No to szukaj. Nie masz? Idź polatać...
Albo najlepiej pojedź na jakieś zawody w stylu eliminacje do czegoś tam. Do ćwierć, czy pół finałów
To dopiero uczy i daje pojęcie, o co kaman... A tam też - gdy zaczynasz być dobry - zaczynasz łapać sponsorów...

PS. Tylko jedno... Filmy w FB czy YT nie pokazują do końca prawdy... Nie wierz w to, co widzisz, bo wiele z nich to są już sponsorowane i robione przez speców.
Od śmigła...
ODPOWIEDZ