Omnibus F4 Pro V2 - problem z USB i kalibracją ESC

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

BodzioSamolot
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 15:14

Omnibus F4 Pro V2 - problem z USB i kalibracją ESC

Post autor: BodzioSamolot »

Cześć

Kupiłem kontroler Omnibus F4 Pro V2. Niestety podczas jednego z pierwszych uruchomień dotknął mnie podobno częsty problem dotyczący tego FC. Coś się popsuło i nie jestem w stanie zasilić kontrolera podłączając go jedynie do USB. Betaflight wykrywa go tylko wtedy gdy jest również podłączona bateria. Nie byłoby to dużym kłopotem gdyby nie fakt, że nie skonfigurowałem ESC. Czy da się to zrobić bez konieczności podłączenia do Betaflight albo BLHeli? Znalazłem informację, że można kalibrować za pomocą aparatury. Próbowałem wykonać następującą sekwencję.

1. Na aparaturze ustawić Throttle na MAX.
2. Podłączyć baterię.
3. W tym momencie ESC powinny wejść w tryb kalibracji. Niestety nie wchodzą.

W jaki sposób mógłbym obejść ten problem?
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Omnibus F4 Pro V2 - problem z USB i kalibracją ESC

Post autor: mikun »

U mnie był taki sam problem i pomogło jedynie wykonać punkt 1 i 2 z wypiętymi ESC od FC i punkt 3 to podłączyć po kolei każdy regulator do FC wtedy grały muzyczkę i się kalibrowały. Oczywiście regulatory podpięte do pakietu.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
BodzioSamolot
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 15:14

Re: Omnibus F4 Pro V2 - problem z USB i kalibracją ESC

Post autor: BodzioSamolot »

Zdaję sobie sprawę, że to pewnie będzie głupie pytanie :) ale skoro ESC były odpięte od FC dla punktów 1. i 2. to do czego były podpięte? W jakiś sposób muszą dostać sygnał, że throttle jest na MAX.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Omnibus F4 Pro V2 - problem z USB i kalibracją ESC

Post autor: Tanner »

ESC podpinasz bezpośrednio do odbiornika, gaz na maxa, podłączasz baterię i powinny pikać, po kilku sekundach melodyjka, gaz na zero, znowu pikanie/melodyjka i potem standardowy dźwięk powitalny. FC nie bierze udziału w tej procedurze.
BodzioSamolot
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 15:14

Re: Omnibus F4 Pro V2 - problem z USB i kalibracją ESC

Post autor: BodzioSamolot »

Co może powodować, że w pozycji Throttle MIN nie słyszę melodyjki? Wygląda jakby ESC nie poznawało, że dałem gaz na zero.
ODPOWIEDZ