Pierwsza 250

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jasiek009
Posty: 3
Rejestracja: sobota 27 maja 2017, 11:03

Pierwsza 250

Post autor: Jasiek009 »

Hej wszystkim, posiadam Ventura Drone ale że był to pierwszy dron to zaliczył wiele wywrotek i upadków przez co trochę się uszkodził, stracił prawie całkiem moc, ledwo wznosi się na 2-3 metry, mimo że tak lata ciągle staram się uczyć latać coraz lepiej ale pomyślałem że warto by było zbudować jakąś 250. Mój budżet jest bardzo ograniczony patrząc na to ile średnio wychodzą drony tej klasy, chciałbym wydać około 500 zł, to taki max. Nie ma to być jak najszybszy i najlepszy dron - logiczne. Miałby to być dron bardziej rekreacyjny i do nauki lecz nie ukrywam że super by było jakby miał jakąś moc (wystarczającą dla początkującego)
Powiedzcie co o tym sądzicie, jest sens się w to bawić mając taki budżet? Da radę zbudować coś co spełni wymagania amatora który latał tylko w.w Ventura Drone (mam nadzieję, że nie był to najgorszy dron na pierwszy raz bo nawet nie znalazłem żadnego postu o tej maszynie a był to prezent więc nie miałem innego wyboru :D
Drucik
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 sie 2016, 16:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pierwsza 250

Post autor: Drucik »

,,Drona'' jak najbardziej zbudujesz w tej kwocie i na jedno aku wystarczy, ale potrzebować będziesz jeszcze ładowarkę do aku i aparaturę. Najbardziej budżetowa opcja to apka około 150zl i ładowarka lekko ponad 100zl.
Na najniższej jakości podzespołach z tego co na szybko oblukalem to w 600zl byś się zamknął.
dadid84
Posty: 10
Rejestracja: środa 29 mar 2017, 08:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pierwsza 250

Post autor: dadid84 »

Witaj, sam latałem lekka symą i wiem jak to jest - człowiek ma chęć na normalnego quada :). Aktualnie jestem w trakcje zamawiania części, mój temat o takiej samej nazwie znajdziesz troszkę niżej, mam tam wypisane części jakie zamawiam i dopisuje ceny, może Ci się przyda jako odniesienie. Ja swojego wyceniłem na 1100zł z częściami zapasowymi i 2 x akku, docelowo z FPV i 4x akku wyjdzie mnie to ok 1750zł, ale ja absolutnie nie mówię, ze nie uda ci się tego zrobić za 500zł. Na pewno zostają Ci tylko Chińskie sklepy, przy tej cenie moim zdaniem nie ma opcji na kupno w PL. Tak jak kolega wyżej napisał, trzeba wliczyć 160zł na aparaturę, jeden pakiet 3s 50zł (chociaż, ja się nie łudzę, z Syma miałem 6 baterii, więc tutaj od razu policzyłem sobie, że 4 pakiety to minimum), jakaś ładowarka do 3s, są te najtańsze ok 40 - 50zł. Jak widać zostaje ci 250zł na quada. Musisz szperać na Ali i Banggood, ja swoje zakupy robiłem dosyć długo, czekałem na promocje, kupony itp.
robbo2k
Posty: 19
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 13:53
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Pierwsza 250

Post autor: robbo2k »

Kup sobie JJRC JJPRO-P200 za 570zł RTF i 450zł za ARF
Eachine V-tail 210 FPV za 550 RTF.
Eachine Assassin 180 V2 FPV RTF za 600zł z Goglami (do luftu) i z Flysky i6
a jak dołozysz kolejne 100zł to za 700 kupisz eachine racer 250 RTF z Flysky i6 (naczy Eachine i6 ale jeden pies)

i nie zawracaj kijem Wisły, nie złożysz nic sam taniej. A tutaj masz gotowe skonfigurowane i działające "od kopa",
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 lip 2017, 21:45 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Pierwsza 250

Post autor: noman1 »

Może coś mniejszego?
Testował ktoś Eachine racer 130, jakieś opinie? Można w Polsce kupić za 500-600.
Awatar użytkownika
Ekstrapolator
Posty: 106
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza 250

Post autor: Ekstrapolator »

Z ciekawości zrobiłem wycenę eachine racer 250 na BG cena z FC F3 to 114$, cena składowych części osobno 91$. Ale specyfikacja nie jest jakaś powalająca własny setup za 134$ czyli 20$ więcej i sam sobie poskładasz masz coś o wiele lepszego.
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwsza 250

Post autor: celestin »

noman1 pisze:Może coś mniejszego?
Testował ktoś Eachine racer 130, jakieś opinie? Można w Polsce kupić za 500-600.
Tez chciałem kupić ten model ale się naczytałem że problem jest z zasięgiem i w sumnie dobrze że wtedy nie wygralem tej aukcji na Alleg..bo może bym pluł sobie w brode :p ale JJRC - 200 wydaje mi się spox model gotowy do lotu. :) Chodź na 250 Eachine jak narazie złego słowa nie powiem :D
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
ODPOWIEDZ