Zjarałem Omnibus Betaflight F4 :/

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Zjarałem Omnibus Betaflight F4 :/

Post autor: kornelitoo »

Koledzy, mam problem...
Zabrałem się za budowanie pierwszej 250tki i na dzień dobry wtopa :-/
Po podłączeniu Omnibusa Betaflight F4 do zasilania, procek zwyczajnie się sfajczył :shock:

Na mój chłopski rozum podłączyłem wszystko jak trzeba:

* Zasilanie z PDB + do VBAT, - do GND
* ESC + 1-4 , - GND

I w zasadzie tyle, nic więcej na początek nie dorzucałem. Wszystko wyglądało ładnie, nie powinienem nigdzie zrobić zwarcia. Jednak rezystancji między +/- na płytce przed podłączeniem nie sprawdzałem. Teraz oczywiście = nieskończoność...

Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów: dałem ciała i nieświadomie coś źle zinterpretowałem i błędnie podłączyłem ? Musiałem gdzieś zrobić w międzyczasie zrobić zwarcie ? Czy może byłem tym pechowym który otrzymał walniętą płytkę ? Z góry dzięki za pomoc...


Tak wygląda sam F4 po fakcie :
Obrazek

BTW jeśli ktoś mam w Wawie podobną płytkę i mógłby mnie poratować, będę baaaaardzo wdzięczny :oops:
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Zjarałem Omnibus Betaflight F4 :/

Post autor: Bouli_wro »

A jakie ty masz ESC bo piszesz + i - podłączyłeś do 1-4, mam rozumieć że to są ESC z BEC??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zjarałem Omnibus Betaflight F4 :/

Post autor: PiotrSz »

kornelitoo, polecam Ci Pawła który wymieni Ci procesor na płytce i usunie ewentualne usterki jeśli coś się sfajczyło.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Zjarałem Omnibus Betaflight F4 :/

Post autor: DzikuVx »

Obrazek

Z tego co widzę to zamiast do vbat podlaczyles lipo do current. Czyli procek dostal 12 czy tam 16V na jedną z nóżek
Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Re: Zjarałem Omnibus Betaflight F4 :/

Post autor: kornelitoo »

DzikuVx pisze:Obrazek

Z tego co widzę to zamiast do vbat podlaczyles lipo do current. Czyli procek dostal 12 czy tam 16V na jedną z nóżek

K.... Masz racje :oops: Lutowałem to wczoraj późną nocą, niby spojrzałem kilka razy... i coś mi się powaliło, zszedłem jeden rząd niżej .... Ale dałem ciała. Serdeczne dzięki za oświecenie i pomoc, temat do zamknięcia.

PiotrSz - dzięki za info :) Myślisz, że jest sens bawić się w wymianę procka ? Koszt procka, robocizna i ewentualne koszty wysyłki to pewnie druga płytka :cry:

Bouli_wro - ESC to Racerstary bez BECa. Miałem na myśli podłączenie ich do portów PWM1-PWM4 , a - do GND.

Jeszcze raz dzięki za pomoc :)
palusik
Posty: 52
Rejestracja: piątek 13 sty 2017, 22:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Zjarałem Omnibus Betaflight F4 :/

Post autor: palusik »

No z tą płytką to trzeba uważać, brak oznaczeń więc schemat w rękę i 4 razy sprawdzić zanim zaczniesz coś lutować. Generalnie to dobry kontroler, za ta cena to super. Powodzenia w dalszej pracy ;-)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zjarałem Omnibus Betaflight F4 :/

Post autor: PiotrSz »

kornelitoo pisze:Koszt procka, robocizna i ewentualne koszty wysyłki to pewnie druga płytka
Z tego co wiem jest znośne, szybciej Paweł naprawi niż Ty zamówisz nowy z Chin i przyjdzie ;-)
Nauka idzie w nas a nie w las, ja już się kiedyś nauczyłem żeby nie siedzieć po nocach i lutować elektronikę jak spaliłem kontroler za parę stówek...
Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Re: Zjarałem Omnibus Betaflight F4 :/

Post autor: kornelitoo »

PiotrSz pisze:
kornelitoo pisze:Koszt procka, robocizna i ewentualne koszty wysyłki to pewnie druga płytka
Z tego co wiem jest znośne, szybciej Paweł naprawi niż Ty zamówisz nowy z Chin i przyjdzie ;-)
Nauka idzie w nas a nie w las, ja już się kiedyś nauczyłem żeby nie siedzieć po nocach i lutować elektronikę jak spaliłem kontroler za parę stówek...
W takim razie będę musiał się do kolegi odezwać bo jednak szkoda wyrzucać FC ... Tymczasem udało mi się dorwać nową płytkę :mrgreen: Było mi jednak szkoda czasu na czekanie na naprawę/paczkę z Chin. Także serdecznie dziękuję za ratunek w niedzielę i pozdrawiam Pana Krzysztofa z rcmaniak.pl :-) Naprawdę nie spodziewałem się, że uda mi się dziś ogarnąć temat... wielki szacunek za podejście do drugiego modelarza. :mrgreen: You made my day ! Z czystym sumieniem polecam zakupy u kolegi :-)

Sprzęt już złożony, nawet nic tym razem nie dymi :-P Nauczony dniem wczorajszym - przestaję dłubać po nocach ;-)

Z tym grzebaniem po nocach to święta prawda.Kobieta mi mówiła, żebym to zostawił na jutro bo już jest ciemna noc, zaraz coś zepsuję i potem będzie płacz - wykrakała ;-) A na tym FC jak na złość opisy pinów były inaczej usytuowane po przeciwnych stronach... Z jednej strony nad pinami, z drugiej pod pinami... Zmęczony nie ogarnąłem i efekt jest jaki jest, nauczka na przyszłość ;-)

Tak to aktualnie wygląda:

Obrazek
ODPOWIEDZ