Potrzebna pomoc w doborze elementów

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Potrzebna pomoc w doborze elementów

Post autor: PiotrSz »

jabbarider pisze:Rama Martian 3 220mm z PDB
odpuść sobie tą ramę bo ją bardzo szynko połamiesz. Kup coś mocniejszego szczególnie że to Twój pierwszy racer...
piqe2
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 13 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Gaj, Małopolskie

Re: Potrzebna pomoc w doborze elementów

Post autor: piqe2 »

Da się, do tego służy takie urządzenie. Ale jest jeden warunek: muszą być równo rozładowane
jabbarider
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 18:03
Lokalizacja: Wodzisław Slaski

Re: Potrzebna pomoc w doborze elementów

Post autor: jabbarider »

Piqe ale to jest rozwiązanie tak bardzo ghetto że wolałbym go uniknąć. Piotr, 4mm rama myślę że na spokojnie dam radę, zwłaszcza że mam jeszcze minimalne doświadczenie z heli.
Reasumując, zastanawiam się nad pakietem 4s nie wiem czy to dobry pomysł, wiem że quad będzie szybszy ale krótszy lot. Piotr jak polamie to kupię nową, to nie są aż tak wielkie pieniądze a będę mądrzejszy :D
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Potrzebna pomoc w doborze elementów

Post autor: Markon »

piqe2 wyjaśnij mi proszę o co chodzi z równo rozładowanymi akumulatorami, bo jak żyw, nie słyszałem nigdy o takim czymś w przypadku ładowania równoległego.
jabbarider
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 18:03
Lokalizacja: Wodzisław Slaski

Re: Potrzebna pomoc w doborze elementów

Post autor: jabbarider »

Jeszcze muszę dorzucić jedno pytanie:
Na HK z magazynu w Hong Kongu przesyłkę liczą mi 25$ przez co raczej nie złożę całego quada za jedną wypłatę. Pytanie brzmi: czy jeśli nie latalem nigdy quadem to jest sens latania na symulatorze? Kupiłbym na pierwszy strzał Taranisa, on ma złącze USB i podobno da się w symulatorze tym śmigać. Oprócz tego wszystkie części z wykluczeniem baterii :D ewentualnie mogę też odpuścić ładowarkę z zasilaczem, wtedy miałbym kompletnego quada do lotu ale aku mógłbym ładować raz na kilka dni (dzięki uprzejmości kumpla z ładowarką). Nie wiem kurcze, zamotałem się już
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Potrzebna pomoc w doborze elementów

Post autor: PiotrSz »

jabbarider, bez problemu możesz uczyć się latać na symulatorze używając Taranisa i pójdzie CI to od strzała. Przede wszystkim nauka w symulatorze będzie się odbywała bez dodatkowych kosztów na ewentualne awarie. Poszukaj na forum bo jest gdzieś temat o symulatorach współpracujących z Taranisem.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrzebna pomoc w doborze elementów

Post autor: volender »

Osi18 pisze:Mam obie ramy. Na początek brał bym Martian 2. Dużo miejsca, pakiet na górze, odkręcane ramiona.
To tak przy okazji się zapytam: znalazłbyś chwilkę, żeby sprawdzić, jaki jest rozstaw pomiędzy środkowymi parami słupków w Martian 2?
Zastanawiam się, czy uda się tam zamontować KFC32F3 (albo może KFC32FTB - nie musiałbym wtedy kupować FC ;) )
Jakubb
Posty: 12
Rejestracja: sobota 30 sty 2016, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebna pomoc w doborze elementów

Post autor: Jakubb »

volender pisze:
Osi18 pisze:Mam obie ramy. Na początek brał bym Martian 2. Dużo miejsca, pakiet na górze, odkręcane ramiona.
To tak przy okazji się zapytam: znalazłbyś chwilkę, żeby sprawdzić, jaki jest rozstaw pomiędzy środkowymi parami słupków w Martian 2?
Zastanawiam się, czy uda się tam zamontować KFC32F3 (albo może KFC32FTB - nie musiałbym wtedy kupować FC ;) )

Otwory montażowe są standardowe 30.5 x 30.5.
KFC wejdzie ale, duże i całkiem ciężkie jest, ja bym o czymś mniejszym i lżejszym pomyślał na Twoim miejscu. Np. SPracing, tanie i całkiem przyzwoite.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jabbarider
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 18:03
Lokalizacja: Wodzisław Slaski

Re: Potrzebna pomoc w doborze elementów

Post autor: jabbarider »

Finalnie zdecydowałem się na takie części:
Rama: martian 2 220mm
Silniki: racerstary 2206 2700kv
ESC: Racerstary v2 30A opto, zaktualizowałem Blheli do 16.2
Bateria SLS Xtron 1300 3S
FC CC3D z BF 2.9.1 (nie potrafię sflashowac)
Odbiornik Fs-ia6b połączony PWM bo innych protokołów FC nie wylapuje
Apka FlySky Fs-i6 sflashowana na 10ch, timer, rssi
Używam jeszcze propow dwuplatowych 5041 na przemian z 3platowymi 5045. Dopiero się uczę, dron jest naprawdę pancerny. Do zasilania użyłem stabilizatora 7805 z kondensatorem na wyjściu podczepiony pod jedno z ramion.
Wymalowałem go całego PVB60, w planach diody na ramiona bo bardzo łatwo gubię orientację i FC do zmiany na SPRF3, później jak już będę pewny swoich możliwości to omnibus f4 z OSD I czujnikiem prądu.
Idzie do mnie jeszcze kamerka z monitoringu Sony Effio i VTX Eachine tx526. Czekam również na gogle VR d2 pro.
Jak narazie latam LOS w trybie horizon, zmieniłem już small angle na 180, uzbrojenie auxem, silniki na multishota i parę innych małych rzeczy. Jak narazie jestem bardzo zadowolony z tej maszyny bo jest naprawdę zwrotna i szybka.
Wszelkie sugestie co do nauki itp mile widziane :) (tak, powoli przesiadam się na acro)
ODPOWIEDZ