Dziwne zjawisko przy max throttle...

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Dziwne zjawisko przy max throttle...

Post autor: rafi.devtox »

Witam... Zlozylem w koncu swoj docelowy kopterek....
20170420_220521.jpg
20170420_220521.jpg (78.64 KiB) Przejrzano 4370 razy
Regle racestar RS 30a v2
Emax RS2205
Smigla racekraft 5051x3
Kontroler hglrc v3.1

Problem polega na tym ze w momencie uruchomienia Dshot, ustawienia petli 4kHz/4kHz ( nie mam gyro po spi ) przy max. Gazie przewraca go na lewa burte... Oczywiscie w trybie acro.. Ponizej opisywana sytuacja:

Od razu radze wylaczyc dzwoek... Runcam2 jeszcze przed modyfikacja....

https://youtu.be/snizlnORGPc
Szukam rzyczyn takiego stanu rzeczy... Kiedy latam do 85-90% przyspieszenia wszystko jest w wysmienitym porzadku... Jak daje max to takie cida wianki sie dzieja...

Nasuwa mi sie tylko jedna konkluzja... Regle te trzeba bylo przygotowac do Dshot poprzez wylutowanie kondensatorka na wejsciu sygnalu z FC. Nie zrobilem tego... Jednak na Dshot300 lata... Czy moze miec to zwiazek z ta sytuacja?



.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dziwne zjawisko przy max throttle...

Post autor: bartekr »

Moze na poczatek wylutuj ten kondensatorek i nie bedzie tematu? Ja bym zrobil tak jak ma byc. Jesli to by nie pomoglo wtedy szukal bym odpowiedzi.

Wysłane z mojego Lenovo P780
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Dziwne zjawisko przy max throttle...

Post autor: rafi.devtox »

bartekr pisze:Moze na poczatek wylutuj ten kondensatorek i nie bedzie tematu? Ja bym zrobil tak jak ma byc. Jesli to by nie pomoglo wtedy szukal bym odpowiedzi.

Wysłane z mojego Lenovo P780
Niby tak ale historia zna przypadki ze szlag jasny trafial te regle po takiej modyfikacji...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Dziwne zjawisko przy max throttle...

Post autor: Głuś »

Mogę Ci podpowiedzieć rozwiązanie tymczasowe. Zmniejsz górny endpoint Thr o 1-2% i po kłopocie, tym bardziej że jak mówisz tylko przy 100% masz problemy, a w pozostałym zakresie jest malina.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Dziwne zjawisko przy max throttle...

Post autor: szaman89 »

A nie masz regli z już wylutowanymi kondensatorami? Na BG spotkałem się z informacją że od lutego racerstar dostarcza im regle bez kondków. Info o możliwym problemie: https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... count=1370
izoneus
Posty: 108
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 21:38

Re: Dziwne zjawisko przy max throttle...

Post autor: izoneus »

Jak przyjda mi regle z wylutowanymi kondensatorami i chce dshot 300 to muszę te kondensatory z linku wyżej wlutowac w końcu czy nie?
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Dziwne zjawisko przy max throttle...

Post autor: szaman89 »

izoneus pisze:Jak przyjda mi regle z wylutowanymi kondensatorami i chce dshot 300 to muszę te kondensatory z linku wyżej wlutowac w końcu czy nie?
A już wiesz, że masz z nimi problem?
izoneus
Posty: 108
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 21:38

Re: Dziwne zjawisko przy max throttle...

Post autor: izoneus »

Pytam profilaktycznie bo zastanawiam się skąd ten problem u kolegi, czy w każdej opcji tak jest.. Bo ten wylutowany kondensator jakąś funkcję spełniał
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Dziwne zjawisko przy max throttle...

Post autor: szaman89 »

izoneus pisze:Pytam profilaktycznie bo zastanawiam się skąd ten problem u kolegi, czy w każdej opcji tak jest.. Bo ten wylutowany kondensator jakąś funkcję spełniał
Aż ciężko się zmotywować do normalnego odpowiadania na Twoje pytania ponieważ z każdym postem udowadniasz, że nie chce Ci się niczego czytać. Brakuje Ci elementarnych informacji na temat tego w co się pakujesz - wiedzy pozwalającej Twojej logice odpowiedzieć na pytanie, które sam zadałeś. Części już do Ciebie idą a Ty nadal jesteś w czarnej d... z wiedzą, której potrzebujesz do uruchomienia swojego modelu. Pozostało tylko czekać, aż wszyscy przestaną Cię niańczyć i weźmiesz się w końcu za robotę. Koniec OT z mojej strony.
ODPOWIEDZ