Klasa 250 - opinie pierwszego projektu

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Klasa 250 - opinie pierwszego projektu

Post autor: Adrián »

10dof Ci nie potrzebne w ścigaczu. Bierz 6
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Klasa 250 - opinie pierwszego projektu

Post autor: bartekr »

Ja odpowiem jeśli chodzi o PDB...

Nie bierz jej. Ja ją miałem i poszła w odstawkę na rzecz najzwyklejszego Makteka. Dla mnie była do d.... z tego względu ze na tej dużej PDB masz z góry wymuszony montaż elementów w danych miejscach... A to mi się nie podobało.
Ł_y_s_y
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Klasa 250 - opinie pierwszego projektu

Post autor: Ł_y_s_y »

Może wyda się wam śmieszne to pytanie ale jak się nazywają te osłony na antenkach od odbiornika na wzór litery V . Wyglądem to przypomina "czółki" Gdzie można to nabyć, ewentualnie z czego zrobić ?
Aaa... i muszę się pochwalić że mam już silniki Emax-y. Na kontroler już jestem w zasadzie zdecydowany i padnie na SP Racing F3, czy w kraju kupi oryginał czy też można śmiało brać klona ?. Zastanawiam się jeszcze nad płytką dystrybucji ale najprawdopodobniej będzie to "płytka zasilająca PDB do F3 EVO i SP Racing F3" typowo dedykowana pod w/w kontroler. Rama też niebawem dojdzie, udało mi się odkupić od kolegi węglową ;-)
Ł_y_s_y
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Klasa 250 - opinie pierwszego projektu

Post autor: Ł_y_s_y »

Jako że minęło już ponad tydzień od mojego ostatniego postu a pracę nad budową musiałem na chwilę wstrzymać ( ale już wmawiam) pozwoliłem sobie napisać post pod postem. Panowie mam pytanie, czy lepiej w moim przypadku zakupić oddzielne OSD czy mogę kupić płytkę PDB razem z OSD taką http://rc-planeta.pl/pl/plytki-zasilaja ... ilter.html . Tym bardziej że ma bec 5/12V który mogę wykorzystać do zasilania FC i innych podzespołów Tak jak nieco wyżej napisałem kontroler będzie SP Racing F3.
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Klasa 250 - opinie pierwszego projektu

Post autor: Bouli_wro »

Kto co lubi ;) jamam SP3 racing "ale expres" i Holybro PDBOSD 1.2 również od chińczyka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ł_y_s_y
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Klasa 250 - opinie pierwszego projektu

Post autor: Ł_y_s_y »

Czyli rozumiem że taka płytka razem z OSD jest ok.... dzięki za odpowiedź.
baroslaw
Posty: 124
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 18:21
Lokalizacja: Przechlewo

Re: Klasa 250 - opinie pierwszego projektu

Post autor: baroslaw »

Ł_y_s_y pisze:Może wyda się wam śmieszne to pytanie ale jak się nazywają te osłony na antenkach od odbiornika na wzór litery V . Wyglądem to przypomina "czółki" Gdzie można to nabyć, ewentualnie z czego zrobić ?
Aaa... i muszę się pochwalić że mam już silniki Emax-y. Na kontroler już jestem w zasadzie zdecydowany i padnie na SP Racing F3, czy w kraju kupi oryginał czy też można śmiało brać klona ?. Zastanawiam się jeszcze nad płytką dystrybucji ale najprawdopodobniej będzie to "płytka zasilająca PDB do F3 EVO i SP Racing F3" typowo dedykowana pod w/w kontroler. Rama też niebawem dojdzie, udało mi się odkupić od kolegi węglową ;-)
Możesz to zrobić z dwóch trytytek a na to załóż koszulki termo i będziesz miał super elastyczne antenki.
X210
QX95
Holybro Shuriken 180
Fatshark Dom HD2
Tarot Ironman 650, ZXY-M, OSD, SunnySky 3508,props 1555, 6S 5200, xiaomi yi
Ł_y_s_y
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Klasa 250 - opinie pierwszego projektu

Post autor: Ł_y_s_y »

baroslaw pisze:
Ł_y_s_y pisze:Może wyda się wam śmieszne to pytanie ale jak się nazywają te osłony na antenkach od odbiornika na wzór litery V . Wyglądem to przypomina "czółki" Gdzie można to nabyć, ewentualnie z czego zrobić ?
Aaa... i muszę się pochwalić że mam już silniki Emax-y. Na kontroler już jestem w zasadzie zdecydowany i padnie na SP Racing F3, czy w kraju kupi oryginał czy też można śmiało brać klona ?. Zastanawiam się jeszcze nad płytką dystrybucji ale najprawdopodobniej będzie to "płytka zasilająca PDB do F3 EVO i SP Racing F3" typowo dedykowana pod w/w kontroler. Rama też niebawem dojdzie, udało mi się odkupić od kolegi węglową ;-)
Możesz to zrobić z dwóch trytytek a na to załóż koszulki termo i będziesz miał super elastyczne antenki.
Dzięki za odpowiedź... jednak siła tkwi w prostocie, najprostsze rozwiązania wydają się być najlepsze. Widziałem gdzieś na YT zamiast rurek termokurczek słomki do napoju ale chyba mogą być za sztywne. A tak przy okazji niebawem dojdzie już pozostała brakujące resztą części i będzie się można brać za składanie. Powiem szczerze że trochę mam obawy czy podołam z ustawieniem wszystkiego... mam nadzieję że jak coś to mogę liczyć na Waszą pomoc.
Edyta:
Części już doszły :) Mam pytanie , zakupiłem płytkę dystrybucji PDB Matek XT60 dokładnie takie z wtykiem lutowanym pionowo do płytki. Czy zamiast wlutowania tego wtyku mogę kabel (który będzie się łączył przez xt60 ale poza ramą z aku.) przylutowac do pól oznaczonych na tej płytce jako GND i VCC. Zapytacie dlaczego tak ... ponieważ jeśli bym przylutowal wtyk na pionowo w miejsce gdzie powinien być to będzie mi zasłaniać wejście microusb do FC no i bardzo by było skomplikowane podłączenie i rozłączanie akumulatora....

EDIT - scalenie

Panowie z płytką PDB już sobie poradziłem. Teraz stoję przed podłączeniem wszystkiego i zaczynają się problemy... posiadam odbiornik FrSky D8R II Plus i chce go połączyć z moim SP Racing F3 przez sygnał PPM. Niestety nie wiem czy ten odbiornik go ma (odkupilem od kogoś) jak mogę to sprawdzić żeby czegoś nie spalić. Przeczytałem że sygnał PPM powinien być na 1 kanale odbiornika po wcześniejszym wstawieniu zworki na piny sygnałowe kanału 3 i 4. Tu jeszcze zapytam się o samo podłączenie do FC, czy z kanału 1 odbiornika powinienem się podłączyć do gniazda opisanego jako IO 1 (na FC) podlaczajac się pod piny 123. Z góry dziękuje...

Już wszystkie (prawie) podzespoły podpięte :) teraz kwestia ustawień. Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze...

Ufff... w końcu jest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Panowie przedstawiam wam swoje pierwsze dzieło... dziękuje wszystkim za pomoc. Pozostało jeszcze poustawiać kilka parametrów (failsafe itp...) Waga wyszła spora bo 563g z akumulatorem ale z czasem będę odchudzał a teraz muszę się nacieszyć...
Załączniki
IMAG0801.jpg
IMAG0801.jpg (483.01 KiB) Przejrzano 2656 razy
IMAG0805.jpg
IMAG0805.jpg (557.65 KiB) Przejrzano 2656 razy
Ł_y_s_y
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Klasa 250 - opinie pierwszego projektu

Post autor: Ł_y_s_y »

Panowie mam problem z barometrem... nie to żebym chciał latać z włączonym trybem baro ale skoro jest to fajnie by było gdyby działał poprawnie. Problem wygląda następująco, moja 250-tka po włączeniu barometru " podskakuje" unosząc się i opadające z dużą częstotliwością około 20cm. Nadmienię że mam założoną gąbkę pod barometr. Zielona gąbką o grubości 3cm sprasowana do około 1cm tak aby zmieścić się między PDB a FC. Co może być nie tak, dodam że poza tym 250-tka jest stabilna. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ