Po roku czas na FPV. Prosze o pomoc.

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Po roku czas na FPV. Prosze o pomoc.

Post autor: Adrián »

Z takiej ciekawości to usmażysz nadajnik.
On się nie nadaje do testów naziemnych bez porządnego chłodzenia.
Jak ma termopad pod ekranem, to ok, jak nie, to i tak się gotuje pod ekranem, nawet jak dokleisz radiator.
Więc dobrze sprawdzić przed. Albo lataj i się nie przejmuj. Jak padnie, to kupisz następny, słabszy ;-)
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Po roku czas na FPV. Prosze o pomoc.

Post autor: bartekr »

Wiesz, chcialem raczej zobaczyc ile czasu od wlaczenia mu potrzeba zeby np. osiagnal powiedzmy 50 st.
Czyli ogolnie musze sciagnac ta oslonke i zerknac czy jest pad. Jesli nie ma to zalozyc, zalutowac oslonke i na to radiatorek, dobrze mysle?

Wysłane z mojego Lenovo P780
draco20051
Posty: 17
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 09:52
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Po roku czas na FPV. Prosze o pomoc.

Post autor: draco20051 »

Generalnie jest tak że na ziemi po około 5 minutach działania jest na tyle gorący, że przestaje działać prawidłowo. Objawia się to zakłóceniami na monitorze i spadkiem zasięgu. W powietrzu nadajnik chłodzi się pędem powietrza i wszystko jest ok. Ja dla bezpieczeństwa dokleiłem mały radiator na blaszkę-ekran. Radiator na ziemi jest mocno ciepły, ale nadajnik nie przegrzewa się. Generalnie będę wymieniał w przyszłości na coś z przełączaną mocą co skutecznie powinno rozwiązać problem i obawy przed przegrzaniem.
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Po roku czas na FPV. Prosze o pomoc.

Post autor: bartekr »

No wlasnie ja tez bede zakladal radioatorek. Tylko musze sciagnac ta blaszke i zerknac czy ma termopada pod spodem, bo jesli nie ma to zakladanie radiatora jest bez sensu....

Panowie czy taki radiatorek sie nada ?
Wyciagniety z laptopa do chlodzenia procka.
Szerokosc w sam raz na ts5828, z dlugosci sie skroci :)

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ