Pierwsza 250 ka

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dadid84
Posty: 10
Rejestracja: środa 29 mar 2017, 08:52
Lokalizacja: Śląsk

Pierwsza 250 ka

Post autor: dadid84 »

Witam wszystkich na forum, spędziłem już tutaj trochę czasu ale tylko czytając. Swoja przygodę z RC rozpocząłem od Symy X5C, ale po wyciągnięciu już wszystkiego co się dało z tej zabawki zdecydowałem się poskładać pierwszą 250. Jest wiele tematów które nadal są dla nie zagadkami dlatego postanowiłem napisać tutaj i poprosić o pomoc. Budżet jaki sobie założyłem to ok.1000zł bez FPV i do tej ceny dobierałem części, proszę o pomoc szczególnie przy wyborze Rama + FC + PDB ponieważ tutaj mam problem z doborem największy(chodzi o kompatybilność wszystkich części). Na ramie chciałbym także umieścić kamerę GoPro. Po poskładaniu dołożę FPV, na to także musi być miejsce. Dobierając regulatory myślałem o DSHOT ale zagłębiając się w temat, chyba dam sobie z tym na razie spokój.

APARATURA:
IRangeX iRx i6x - Już zamówiona, kupiona ze względu na cenę link

RAMA
Tutaj proszę o pomoc, raczej idę w stronę 250 ze względu na to że to pierwszy kopter więc chyba będzie łatwiejszy montaż na większej ramie, jeszcze do tego chciałbym aby było miejsce na GoPro4 i zestaw fpv na przyszłość, ale nie mówię nie dla czegoś ciut mniejszego. Chciałbym także aby była to rama z wymiennymi ramionami tak abym mógł dokupić w razie zniszczenia.

SILNIKI:
Racestar 2205 2300KV link
lub Kingkong 2205 2300KV link
Silniki wybrane oczywiście ze względu na cenę.

ESC
LittleBee 30A S link
Miałem jeszcze na oku Racestary 30 A V2 z banggooda, wybierałem tak aby była obsługa DSHOT ale ze względu na koniecznośc modyfikacji lepiej to sobie na początku odpuszczę.

FC
Tutaj także proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego FC do ramy i części, szczególnie pod kontroler, rozglądam się za czymś z F4 pod betaflight, aby obsługiwało moją aparaturę, miało OSD i możliwość podłączenia paska z led.

PDB
jw.

ŚMIGŁA
5040 5x4x3 link

ŁADOWARKA
IMax B6 link

AKUMULATORY
2x4s Infinity 1500 link
Cena atrakcyjna, na początek raczej nie ma sensu iśc w coś lepszego bo i tak nie wykorzystam potencjału, a latać pewnie będę dużo.

DODATKOWO:
- uchwyt pod GoPro 4 Black
- pasek Led na tył koptera

W przyszłości (po ulotnieniu modelu)
- zestaw fpv, tutaj najbardziej myślę o czymś pod telefon i gogle vr, ale nie wiem czy to nie ma zbyt dużych opóźnień.
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Pierwsza 250 ka

Post autor: kosti116 »

Może się przydać ;)
https://youtu.be/Avp8MurmeEY

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pierwsza 250 ka

Post autor: Markon »

Zestaw FPV z telefonem, to jest coś, co omijasz szerokim łukiem, najlepiej nawet się nie zastanawiasz nad tym.

Ostatnio pojawiły odbiorniki na 5,8 GHz już z wyjściem na microUSB pod telefon. Widziałem jak to działa, gość przywalił w bramkę metalową (taka do piłki nożnej na boisku), a wideo pokazało to tak późno, że spokojnie przemieliłem w głowie informację, że on już nie żyje, natomiast na wideo nadal był przed bramką. Jeśli leciałby z jakąś tam prędkością nawet niską jako początkujacy i zobaczyłby przeszkodę na drodze to nie miałby szans ucieczki czy w ogóle reakcji.

Coś jak to
http://www.banggood.com/5_8G-32CH-OTG-F ... mendations

Gogle Eachine EV800 to koszt 220 zł, masz dodatkowe 120 zł, a komfort użytkowania zupełnie inny, do tego praktycznie brak opóźnienia, bo wszystko analogowe.
dadid84
Posty: 10
Rejestracja: środa 29 mar 2017, 08:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pierwsza 250 ka

Post autor: dadid84 »

AKTUALIZACJA 29.06.2017r, Prawie wszystko do koptera zamówione, jeśli ktoś będzie miał czas zerknąć na specyfikację i ocenić, czy czegoś mi jeszcze nie brakuje to będę zadowolony :) Został jeszcze montaż pod GoPro.... i czas na części do FPV, moje propozycje wypisze na dole postu

- APARATURA: IRangeX iRx i6x - KUPIONE link 160zł
- ODBIORNIK: FS-A8S - KUPIONE - był w zestawie, pytanie czy nie będzie za słaby ?
- RAMA: Martian II podróbka link KUPIONE + 2 zapasowe ramiona 108zł
- SILNIKI: Racerstar BR2205 PRO 2300KVlink KUPIONE + 2 zapasowe 167zł
- ESC HGLRC BS28A BLHeli - S 28A ESC - KUPIONE link - klon Racerstar Racelabs 28A Dshot 600 + 1 zapasowy 130zł
- FC Matek F405-OSD - KUPIONE link 110zł
- PDB Matek FCHUB 6s - KUPIONE link 30zł
- ŚMIGŁA 5045 - dwie paczki 3 ramienne i dwu ramienne razem z 20 kompletów KUPIONE 51zł
- ŁADOWARKA Podróba Imax B6 wraz z zasilaczem link KUPIONE 89zł
- AKUMULATORY 2 x INFINITY 1300 90C - KUPIONE link Przydadzą się jeszcze z 3 pakiety na początek, coś z niższej półki. 191zł
- DODATKOWO:uchwyt pod GoPro 4 Black - na razie brak, Buzzer wraz z Ledami - KUPIONE 17zł, Dodatkowe nakrętki na śmigła - KUPIONE 10zł, ochrona na obiektyw GoPro - KUPIONE 7zł

Kombinowałem z promocjami, kuponami itp. Łącznie części wyszły mnie 1070zł (wszystko co jest wypisane powyżej), co uważam za bardzo fajna cenę :)

TERAZ CZAS NA FPV:
GOGLE: Eachine D2 PRO link KUPIONE 278zł
NADAJNIK: Eachine TX526 link KUPIONE 48zł
ANTENKA: ??? jakaś pagoda?
KAMERKA: ??? coś 800TVL, nie za drogie, pod te gogle.
ODPOWIEDZ