Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Alekzg
Posty: 27
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 08:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Alekzg »

Dziękuje chłopaki za dyskusję. Postanowiłem, że sam zbuduje drona. Po obronie w kwietniu przysiąde do tematu bardziej i pogłębię wiedzę. Postaram się zrobić listę elementów z jakich chciałbym zbudować drona i mam cichą nadzieję, że podpowiecie dobrą radą czy coś zamienić czy nie. :)
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: uki1985 »

Zatem powodzenia, mam nadzieję że masz opanowany angielski.
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: as1200 »

Alekzg pisze:Dziękuje chłopaki za dyskusję. Postanowiłem, że sam zbuduje drona. Po obronie w kwietniu przysiąde do tematu bardziej i pogłębię wiedzę. Postaram się zrobić listę elementów z jakich chciałbym zbudować drona i mam cichą nadzieję, że podpowiecie dobrą radą czy coś zamienić czy nie. :)
Powodzenia w składaniu. Ja właśnie złożyłem i oblatałem już tego cudaka na ramie TL250H :)
Problemy zawsze się jakieś pojawiają przy składaniu ale nie mogę narzekać na pomoc ze strony kolegów tego forum.

Obrazek

Pozdrawiam.
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
Alekzg
Posty: 27
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 08:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Alekzg »

Reasumując. Dron posłuży na początku do nauki fpv i na pokładzie chciałbym też wstawić kamerkę sportową do nagrywania. Zerkneli byście chłopaki czy taki zestaw ma ręce i nogi i jest RTF? Chciałbym, żeby quad był kompatybilny z bateriami 3s i 4s. Może macie jakieś propozycje do zmiany co dałoby radę przycebulić (oprócz zmiany silników :P)? Na pierwszy strzał idzie budowa quada i zakup aparatury. Później dokupie fpv i google. (nie mam zamiaru latać bez fpv, ale muszę rozłożyć koszta, a jak zbuduje quada to będzie się buźka cieszyć i wtedy spokojnie może czekać na półce na zestaw fpv :)) Mam nadzieję chłopaki, że pomożecie. Cały dzień wałkuje te quady, z tematu na temat czuję sie coraz bardziej głupi..

Rama: ZMR 250/QAV25 - (tutaj nie wiem którą wybrać, a może żadną z tych? Ta ostatnia na Ali zadowala ceną :P) Silniki: Emax RS2205-2300 KV - (muszą być one bo się zakochałem w nich! Widziałem na Aliexpress w tej samej cenie ale ulepszone 2205S, choć sumienie mi mówi, żeby za tą cenę kupić starszą wersje ale na banggood) Regulator ESC: Emax Simonk Series 30A ESC For Quadcopter QAV250 Albo Racerstar RS30A - (tutaj mam zagwostkę. Pierwsze tej same firmy co silniki, ale za to 2gie troszkę tańsze co pozoliłoby mi zmniejszyć troszkę cenę quada :P) Kontroler lotu: F3 Flight Controller Acro 6 DOF - (te kontrolery to dla mnie czarna magia i nie wiem który mógłbym wybrać więc padło na tego. Wiedzy tyle na internecie, że aż człowiek glupieje) Płytka dystrybucyjna (PCB): PDB Power Distribution Board 5V/12V BEC with LED for F3 NAZE32 CC3D Flight Controller - (z tego co piszą na bang to ta płytka jest kompatybilna z F3 Flight Controller) Smigła: KINGKONG 5045 Radio/odbiornik: FlySky FS-i6 / FS-iA6B Bateria:
  • Jeszcze się nie rozglądałem, ale na początku wybiorę pakiet 3S.
Kamera fpv, odbornik i google:
  • J.W. Może polecicie jakieś w miarę budżetowe?
Dodatki:
botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: botr123 »

Jak tez polecam składanie samemu .. Pół roku tego z pomocą tego forum złożyłem zmr250 , która latała od pierwszego strzału :) Potem było kilka kretów i naprawa i dalej lata . W między czasie składam drugiego jeszcze lepszego , lżejszego i szybszego.


Co to twoich części to nie jestem specjalistą ale proponuję
x210 realacc - lżejsza, stabilniejsza i ładniejsza niż zmr250
silnik rs2205 zamień na nowszą wersje 2205S - ponieważ są już problemy że w Polsce awaryjnie szybko kupić starszą wersje
ESC - regulatory kup od razu 30A będziesz miał na przyszłość , chociaż ja latam dalej na 20A i jakoś nie było problemów
FC kup już F4 . Na BG można znaleść w dobrej cenie nie dużo wiekszej niż F3
propsy na początek ok 5045, ale w miedzy czasie zamów na co 5051 bo szybka Ci się znudzą te pierwsze
Lipo brał był od razu 4S tattu szkoda czasu na naukę spokojnego latania. Trzeba się potem jeszcze raz uczysz( przyzwyczajać ) wszystkiego od nowa
zestaw RC - brał bym coś na sbus i z telemetrią . Czyli xjt i x4rsb . Bezpieczniej się lata gdy radio krzyczy (brak zasięgu i niski stan akku )
Zestaw FPV dużo zależy od kasy ... Ja latam jeszcze na kubełkach , ale przeszkadza mi wielkość mojego zestawu

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

W fs-i6 pokombinujesz i też masz darmową telemetrie :)
Po za tym przy fpv przydatną sprawą jest OSD a w tym momęcie wszystko co Cię ciekawi masz na googlach ;)
Co do bat. Tez polecam w/w ostatnio kupiłem zapas 10 szt 1300 75c.
Google budrzetowki dobrej jakości polecam
http://s.aliexpress.com/mYz67v6b
Lub
http://s.aliexpress.com/zY732yeU
Zależy jaki budrzetowki masz :)
Esc polecam patrząc przyszłościowo 30A jak najmniejsze żeby nie było problemu z spasowane do ramy :)
Rama ZMR bo z częściami nie ma problemu i jest pancerna ^^
A FC (może całe forum mnie wyśmieje) ale na 1 raz polecam CC3D.
Ma prosty kreator który przeprowadzi cię krok po kroku przez soft ;)
A w razie w zmiana to nie problem bo cc3d tanie jak barszcz ;)
No i dużo i różne rozmiary termokurczy bo opaski szybko strzelają po Krecie ^^
Propy 5051 mogą być przegięciem ;)
Ja mam 3x5045 i 30.
Rożnica w ciągu jest ale to sam zdecydujesz co ci pasuje.
Polecam ecal dla quadrokoptera żeby sobie w teorii spr. cały set przed zamówieniem ;)
Może jest i płatny ale dobrze sobie sprawdzić czy ci prpoy nie obciąża za bardzo esc itp ;)

Ps. Na tym ecal masz też wykresy z max pretkosc, zasięg itp.

Pozdrawiam ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony niedziela 19 mar 2017, 11:27 przez kosti116, łącznie zmieniany 1 raz.
szczemp
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 14:38

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: szczemp »

Skoro będzie to Twoja pierwsza maszyna, to może warto zastanowić się nad kontrolerem lotu z barometrem. Kontroler sam zajmie się utrzymywaniem wysokości, a Ty będziesz mógł się skupić na ewolucjach. Ale barometru używaj tylko na początku do nauki, potem stopniowo przełączaj się na bardziej manualny tryb. I przydaje sięw sytuacji awaryjnej. Mnie kilka razy uratował przed kraksą przy nauce ewolucji.
baroslaw
Posty: 124
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 18:21
Lokalizacja: Przechlewo

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: baroslaw »

Do nauki to symulator a nie barometr
X210
QX95
Holybro Shuriken 180
Fatshark Dom HD2
Tarot Ironman 650, ZXY-M, OSD, SunnySky 3508,props 1555, 6S 5200, xiaomi yi
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

Dokladnie ;)
Bardzo szybko zacznie być zbędny ^^
Ps.
Do FS są tanie kable z Real Flight 7.5 w komplecie ;)
Tzn kabel płyta ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony niedziela 19 mar 2017, 11:28 przez kosti116, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: uki1985 »

radyjko polecam FlySky fs-i6s ma 10 kanałów od razu a cena podobna
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

uki1985 pisze:radyjko polecam FlySky fs-i6s ma 10 kanałów od razu a cena podobna
Lepiej wziąć tańszy z 6ch samemu upgrade zapodać a za różnice w cenie kabel i symulator ;)
Sam tak zaczynałem oczywiście wcześniej była "biedrona" :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony niedziela 19 mar 2017, 11:28 przez kosti116, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: uki1985 »

jak ktoś ma czas umiejętności i nie straszna mu utrata gwarancji to pewnie.
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

uki1985 pisze:jak ktoś ma czas umiejętności i nie straszna mu utrata gwarancji to pewnie.
Hehe
Kupując ma ali czy banggood czy jak to tam się nazywa i tak raczej nie masz co na gwarancję liczyć.
Co do umiejętności dobra zgodzę się z tobą ze jak ktoś tego nigdy nie robił może mieć lekki problem.
Ale i tak trzeba się tego nauczyć choćby nawet po to że bez tej wiedzy nie skonfigurujesz OSD. I tak właśnie się wszystko ładnie zazębia ;)
Po za tym po co płacić za coś czego sam się możesz nauczyć za darmo :)
Pozdro!

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony niedziela 19 mar 2017, 11:28 przez kosti116, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: uki1985 »

no ja już zapłaciłem stówkę za naukę o F3 EVO które odradzam z całej siły :)
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

Myślę że dopuki nie po mylisz polaryzacji albo nie podepniesz kabla zasilania pod sygnałowe pady to raczej ciężko upalić FC ;)
(U mnie i nawet zwarcie było, na szczęście na dymie z bat. się skończyło)
Ja o swojego cc3d tez się martwiłem jak zmieniałem oprogramowanie z libre pilot na clean flight (miałem problem z powrotem na libre), kiedy podpinałem wszystko, też za każdym razem miałem złe przeczucie ale dopiero błąd w konstrukcji quada i mocny kret go uwaliło ;)
Ale i tak mam nadzieje go reanimować po wlutowaniu nowego reg.
Musiałeś mieć po prostu pecha ;)

Ogólnie tez zaczynałem z 0-wym pojęciem na ten temat. Jedynie wcześniej złożyłem drukarkę 3d a i tak z nią miałem dużo przeżyć; )

W każdym bądź razie przemawia przeze mnie ambicją i zawsze staram się sam ogarnąć jak najwięcej, nie dla tego że jest taniej (no może trochę) ale dlatego że wiedza i nabyte umiejętności zawsze zostają.
Kiedyś nie umiałem lutować, dziś naprawiam FC :)
I najważniejsze, nie musisz za każdym razem prosić kogoś o naprawę i za to płacić tylko sam to naprawiam w parę min o ile mam podzespoły.

Pozdrawiam i czekam na powrót do tematu ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony niedziela 19 mar 2017, 12:18 przez kosti116, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ