Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Markon »

Tak, FS-ia6b pozwala tylko na 6 kanałów, nawet po I-Bus. Odbiornik jest naprawdę duży, polecałbym od razu zamówić taki przyjemniejszy dla mini quadów odbiornik. Mniej przewodów, mniej miejsca zajmuje i nie ma zbędnych pinów.
http://www.banggood.com/Flysky-X6B-2_4G ... mds=search

Liczba kanałów to coś co ogranicza Cię, jeśli masz dużą wyobraźnię. Cztery kanały to sterowanie, piąty to zbrojenie silników, szósty czyli np ten trój pozycyjny przełącznik to może być wybór angle/horizon/acro, kanał siódmy to może być tryb beeper, a ósmym możesz przełączać air mode. Osiem kanałów to jest dość duży luksus i swoboda działania dzięki czemu nie musisz nigdy kombinować.

Telemetria w tych transmiterach nie wymaga osobnego kanału (w sensie tych dostępnych do sterowania przez Ciebie kanałów). Bez zmiany oprogramowania i małej zmiany odbiornika ta telemetria może Ci dać co najwyżej napięcie stabilizowane 5 Volt, więc na nic się nie zdaje. Przydaje się tylko napięcie transmitera.

Co do baterii, ja się uczyłem na 3S, jeszcze nie wsiadłem na 4S, bo nie mam takiej potrzeby, przede wszystkim 4S to ładowarka profesjonalna, 3S możesz ładować prostym Redoxem za 25 zł. Druga sprawa, policz ile będą brać Ci silniki na Twoich śmigłach, wszystkie dane są dostępne na stronie producenta/sklepu, który sprzedaje silniki. Policz ile maksymalnie (4x100% throttle) silniki mogą brać prądu, dodaj do tego 3-4 ampery na kontroler, odbiornik, ESC i same straty prądu. Wylicz jak wydajną masz baterię i porównaj. Możesz ciągnąć więcej prądu niż wydajność maksymalna ogniwa pozwala, ale najczęściej tylko 5-10 sekund. 1300mAh i 65C to wydajność na poziomie 1,3*65=84,5 A. W tym wypadku silniki na maksymalnych obrotach powinny brać po 20 amperów, żebyś mógł latać na pełnym gazie cały czas. Powinna wystarczyć nawet do bardziej zaawansowanych lotów nawet. Kup od razu 3-4 pakiety, bo na 1-2 pakietach to masakra latać, szkoda czasu po prostu.
Awatar użytkownika
Sssmok
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 06 kwie 2017, 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Sssmok »

Witam wszystkich bardzo serdecznie :-D
Dopiero zaczynam przygodę z dronami i chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia. Uwielbiam majsterkować, składać modele i chcę rozwijać swoją pasję - drony :mrgreen:

Mój pierwszy zakup z banggood to zestaw pod Eachine Wizard X220 FPV Racing Drone i brakuje mi następujących:
• baterii
• ładowarki
• radio kontrolera i odbiornika

Jakie części polecacie :?:
:arrow: Myślałem nad baterią 1500 mAh (2-3 sztuki) z Banggood (61 zł):
Charsoon 11.1V 1500mAh 25C 3S Lipo Battery XT60 Plug With Strap

:arrow: Ładowarka z Banggood (37 zł):
B3 20W Balance Charger 2S-3S Lipo Battery Charger

:arrow: Radio kontroler i odbiornik z eBay (185 zł):
FS-I6 2.4G 6CH RC Remote Control Radio Transmitter &iA6B Receiver For FLYSKY Hot

:arrow: Zastanawiam się także nad googlami i wpadłem na ten model z Banggood (222 zł)
Eachine EV800 5 Inches 800x480 FPV Goggles 5.8G 40CH Raceband Auto-Searching Build In Battery

Bardzo proszę o pomoc :-> Docenię każdą poradę :-> Pozdrawiam :-P
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Adrián »

Witaj,

1. https://www.akumulatoryrc.pl/mobile/pl/ ... 40C80C/379
2. Minimum coś pokroju emax b6 + zasilacz, np od xbox 360, lub xbox 1
3. http://www.banggood.com/FrSky-ACCST-Tar ... 12717.html do tego https://pl.aliexpress.com/item/FrSky-XS ... sstype=600
4. Gogle, które wybrałeś, jak nie jesteś pewny czy chcesz monitor czy gogle, to na początek może być ok. Jak gogle, to pomyśl chociaż nad http://www.banggood.com/Eachine-VR-D2-P ... mds=search
bo rozumiem, że tylko ala "kubły"? ze względu na cenę? Inaczej coś typu skyzone,fatshark itd
Awatar użytkownika
Sssmok
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 06 kwie 2017, 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Sssmok »

Cześć Adrián, dzięki za szybką odpowiedź :->
Co do radiowego kontrolera - może jest coś tańszego? Planowałem coś do max 300 zł znaleźć. :roll:

Podesłane gogle są świetne, droższe jedynie o 80 zł, więc nie ma tragedii ;-)

PS, wiesz, jak to wszystko skonfigurować?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Adrián »

Pytasz o aparaturę? Bo tak ją nazywamy ;-)
No niestety albo tanio, albo dobrze..
Mogę Ci coś innego podać, ale po doliczeniu dobrego linku rc, wyjdzie na jedno, a taranis q7 jest lepszy. Więc nie warto.

O konfiguracji jest Dużo materiałów chociażby na forum. Musisz zasiąść i punkt po punkcie wykonać. Jest dużo tutkow na yt. Nic trudnego.
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: uki1985 »

Ja na swoją apkę Flysky FS-i6s nie narzekam, a nie była mega kosztowna. Adrian radzi Ci dobry sprzęt, taki "przyszłościowy". Ale jeśli dopiero startujesz i nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, bo a nuż się znudzi, to możesz śmiało brać fs-i6s, która razem z odbiornikiem mieści się w 300 zeta. Zasięg to na pewno więcej niż 600m (dalej się nie odważyłem bo na razie uczę się latać LOS). Na YT po modach ludzie osiągają nawet 5km.

Co do gogli, sam się zastanawiałem i jeszcze nie wybrałem, ale EV800 ma tą przewagę nad D2 PRO, że możesz "podzielić" gogle i używać jako ekranu jednocześnie obserwując quada na niebie. Wydaje mi się, że do nauki do przydatna opcja.
Awatar użytkownika
Sssmok
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 06 kwie 2017, 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Sssmok »

Cały czas się zastanawiam, który bardziej się opłaca na początek i coraz bardziej idę w stronę Flysky FS-i6s... :roll:
Obecnie mam sporo wydatków (nowe mieszkanie, dziecko) i żona nie bije mi braw z powodu moich zachcianek :lol:

@Uki1985 - dużo trudu z konfiguracją aparatury miałeś? Oglądam filmiki na necie i nie wygląda to na technologię NASA, ale ekspertem nie jestem ;-)

@Adrian, wybrałem podane przez Ciebie baterię i zasilacz od xboxa - dzięki :-D
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: uki1985 »

Podłączenie i zbindowanie aparatury z nadajnikiem to bułka z masłem, trochę czasu mi zajęło ogarnięcie ustawienia failsafe w betaflight, ale znalazłem fajny tutorial w necie http://www.propwashed.com/ibus-betaflight-guide/
Alekzg
Posty: 27
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 08:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Alekzg »

Siemka. Czy ten odbiornik, który jest w zestawie z tą aparaturą pozwoli mi korzystać z 10 kanalów? KLIK
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Markon »

Zgodnie ze specyfikacją tam wypisaną

X6B i-BUS Specifications:
Brand Name: Flysky
Item: X6B i-BUS Receiver
Channels: 6(PWM), 8(PPM), 18(i-BUS)

Po I-Bus masz 18 kanałów, więc musisz mieć I-Bus żeby było te 10 kanałów.
Awatar użytkownika
Sssmok
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 06 kwie 2017, 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Sssmok »

Witam Panowie i Panie!
Wizard X220 zamówiony na początku kwietnia (03.04) z Banggood.com dotarł do mnie 21.04, czyli całkiem szybko i bez jakichkolwiek dodatkowych opłat :-)

Teraz czekam na baterię, radio kontroler, gogle i ładowarkę. Dam znać, kiedy wszystko dojdzie i jak cenowo to wygląda.
Pozdrawiam serdecznie
Załączniki
Eachine Wizard X220
Eachine Wizard X220
201.jpg (652.21 KiB) Przejrzano 3216 razy
Drucik
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 sie 2016, 16:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Drucik »

Tylne śmigła odwrotnie założone
Alekzg
Posty: 27
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 08:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Alekzg »

Siemka po dłuższej przerwie. Dalej kompletuje swój zestaw. Jak wszystko dojdzie to powrzucam zdjęcia produktów i zbudowanego drona. Mam pytanie do aparatury. Kupiłem aparature flysky FS-i6X z odbiornikiem X6B. Klik! Wie ktoś może jak ustawić w tym zestawie telemetrię napięcia pakietu baterii w dronie?
antoniusz200
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 lut 2016, 18:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: antoniusz200 »

Alekzg pisze:Siemka po dłuższej przerwie. Dalej kompletuje swój zestaw. Jak wszystko dojdzie to powrzucam zdjęcia produktów i zbudowanego drona. Mam pytanie do aparatury. Kupiłem aparature flysky FS-i6X z odbiornikiem X6B. Klik! Wie ktoś może jak ustawić w tym zestawie telemetrię napięcia pakietu baterii w dronie?
Musisz do odbiornika podłączyć w odpowiednim miejscu kabelki(plus,minus) które idą z baterii. To odpowiednie wejście to jest 3 pionowy wtyk który jest samotny na jednej stronie odbiornika.
Z tego co pamiętam to środek to Minus a boki Plus, ale lepiej sprawdź dokładnie bo nie chcę ci narobić kłopotów.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój zestaw:
-ArduPilot 2.6
-Rama Tarot f450
-Emax MT2213-935KV
-ESC SimonK 30A
-FlySky FS-i6
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Markon »

Właśnie mam w ręce X6B i jest jeden problem. Maksymalne napięcie wejściowe to 8.4V, więc jeśli nie masz jakiegoś czujnika to lekka lipa, bo X6B będzie pokazywać napięcie z np FC do którego jest podłączony. Poza tym, latałbym po I-Busie i tutaj już zupełnie odpada wszystko, chyba, że chcesz sobie kombinować i lutować itp.
ODPOWIEDZ