Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: uki1985 »

Moje EVO to klon i to bardzo słabej jakości, na wejściu był problem z regulatorem 3.3V bo dostaje napięcie 1V zamiast 5V. kilka dni później przestało działać USB (które ma osobną szynę zasilania). Z płytką obchodziłem się jak z jajkiem i pomagał ją lutować kolega z baaardzo dużym doświadczeniem, Wszystko robione wg schematów w necie a i tak się zes..ło. Do wymiany są pewnie jakieś diody schottky ale i tak wiarygodność tego wynalazku spadła u mnie do 0 bo nie wiem czy jak powymieniam to co jest źle to za chwilę nie padnie coś innego.
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

No to kolego polecam cc3d z ali. tam jakość jako taka jest ;)
Tylko tak jak mówię trzeba patrzeć co się zamawia czasami jest różnica w cenie 50 centów a na 1 rzut oka widać czy lipnie polutowana czy nie. Ewentualnie jak się nie zgadza z opisem albo przyjdzie po czasie w jakim gwarantuje sprzedawca masz item free :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony niedziela 19 mar 2017, 20:52 przez kosti116, łącznie zmieniany 2 razy.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: rika2017 »

kosti116 pisze:No to kolego polecam cc3d z ali. tam jakość jako taka jest ;)
Tylko tak jak mówię trzeba patrzeć co się zamawia czasami jest Rużnica w cenie 50 centów a na 1 zut oka widać czy lipnie politowania czy nie. Ewentualnie jak się nie zgadza z opisem albo przyjdzie po czasie w jakim gwarantuje sprzedawca masz item free :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio Ali zmieniło trochę politykę, potrafią odrzucić roszczenia nawet gdy zostanie okradziona paczka

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

Jeszcze żadnej reklamacji mi nie odrzucili w czasie trwania ochrony konsumęnta ;)
Co prawda sprzedawca zawsze prosi o anulowanie sporu bo nie widzi w tym nic dziwnego, że paczka idzie dłużej niż np.45 dni
W tym momencie wrzucam screen z gwarancja dostawy w określonym terminie i po 3 dnia sianko na koncie. A jak paczka przyjdzie to masz faktycznie gift ^^

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony niedziela 19 mar 2017, 11:31 przez kosti116, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: misiekkk »

kosti116, prosiłem Cię już na PW o zachowanie zasad ortografii - nic to nie dało.
Więc poproszę jeszcze raz publicznie.

Masz zarówno w przeglądarce jak i telefonie słownik ortograficzny - zrób z niego użytek, bo błędy którymi, sadzisz przyprawiają o ból oczu i głowy.

Co do paczek dostarczonych po termine - nie wiem jaki Ty masz system wartości moralnych, ale mi kiedyś zdarzyła się przesyłka która dotorała po 2,5 miesiąca.
Sprzedawca zdążył mi już zwrócić za nią pieniądze.
W momencie kiedy dotarła do mnie jednak szczęśliwie przesyłka, wysłałem mu je ponownie.
W przeciwnym przypadku uważał bym to za kradzież.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Verid »

kosti116 pisze:W tym momencie wrzucam screen z gwarancja dostawy w określonym terminie i po 3 dnia sianko na koncie. A jak paczka przyjdzie to masz faktycznie gift ^^
Dodany do listy osób z którymi absolutnie nie wchodzić w żadne transakcje.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

misiekkk pisze:kosti116
Co do paczek dostarczonych po "termine" - nie wiem jaki Ty masz system wartości moralnych, ale mi kiedyś zdarzyła się przesyłka która "dotorała" po 2,5 miesiąca.
Wiem że to nie miejsce ani czas ale ...
Nie chce się tłumaczyć lecz wszystkie posty w których były rażące byki były wysłane z telefonu i to własnie tamten słownik jest tak świetnie skonstruowany ze muszę po 3 razy całego posta poprawiać aby osobą takim jak Pan w miarę jakoś się czytało ;]
Oczywiście za byki przepraszam z całego serca!!
Po 2 pachnie mi tu trochę hipokryzja :]
Ale dziękuję za konstruktywna krytykę, 30 min poświeciłem na przejrzenie wszystkich postów na tym forum i poprawienie ich za pomocą słownika w Chrome.

No i ostatnia rzecz najpierw sprawdzam odpowiedzi w moich postach później sprawdzam pocztę, jak Cię tak przycisnęło z przypomnieniem mi o naszej kochanej ortografii, mogłeś poczekać chociaż z godzinkę a nie od razu w taki sposób.
Jak już napisałem to nie miejsce ani czas proszę Pana.

Co do "wartości moralnych"
Jeśli masz w ofercie takie coś:
Obrazek
Pisze jak byk ;]
To o czy my tu rozmawiamy ?
Kradzież ?
To jak ci wyślą coś zepsutego to też nie będziesz dochodzić
gwarancji bo "to by było wyłudzenie"?
Verid pisze: Dodany do listy osób z którymi absolutnie nie wchodzić w żadne transakcje.
Proszę bardzo z Holandii i tak byś nic nie chciał bo ceny w € a nie PLN ;]
Po za tym to aliexpress a nie ja podejmuje decyzje czy dostane zwrot czy nie ja tylko wykorzystuje panujące tam zasady -.-
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: misiekkk »

Jeżeli ktoś przyśle mi coś zepsutego - swoich praw będę dochodził.
Jeżeli nie przyśle wcale - też będę dochodził, tak jak to opisałem w przypadku, gdy przesyłka szła 2,5 miesiąca.
Ale jak w końcu przesyłka dojdzie, to informuję o tym sprzedawcę i ustalamy co dalej.
Ja zawsze traktuję kontrahentów tak, jak sam chciałbym być potraktowany.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Verid »

kosti116 pisze:Pisze jak byk ;]
To o czy my tu rozmawiamy ?
Kradzież ?
To jak ci wyślą coś zepsutego to też nie będziesz dochodzić
gwarancji bo "to by było wyłudzenie"?
Właśnie o tym systemie wartości rozmawiamy....
kosti116 pisze:Proszę bardzo z Holandii i tak byś nic nie chciał bo ceny w € a nie PLN ;]
Wartość przedmiotu to suma jaką kupujący jest skłonny wyasygnować za niego. Waluta niespecjalnie ma znaczenie. Za to spokój ducha przy transakcji i pewność że druga strona nie będzie próbowała mnie orżnąć, przynajmniej w moim przypadku, ma wartość wielokrotnie większą.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

misiekkk pisze:
Ja zawsze traktuję kontrahentów tak, jak sam chciałbym być potraktowany.
I chwała takim osoba! Serio!
Najwidoczniej rozbieżność poglądów.
Ja w takie sytuacji, jeśli zagwarantował bym dostawę w np 45 dni i paczka by nie przyszła w tym terminie, poprosił bym o jeszcze tydzień, jeśli bym dostał odpowiedz odmowną od razu bym odesłał kasę.
W końcu coś gwarantuje prawda ?
Po za tym na ali zawsze najpierw kontaktuje się z sprzedawca i próbuje dojść do porozumienia (tego wymaga regulamin).
Verid pisze:Wartość przedmiotu to suma jaką kupujący jest skłonny wyasygnować za niego. Waluta niespecjalnie ma znaczenie.
W sumie racja sorki :]
PS. Jeśli nie dajesz takich gwarancji jak na ali to nie masz co się martwić :)

Ludzie sprzedający tam maja świadomość tego co wystawiają i jaki opis tam dodają.
Po za tym własnie takie gwarancje to zagranie na nabicie kupujących! nie zapomnij o tym!
u mnie to się mówi prosto:
Nie rób z Gęby Du..y :]
jeśli gwarantuje to gwarantuje.



Pozdrawiam
Alekzg
Posty: 27
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 08:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Alekzg »

Dziekuje chłopaki za podpowiedzi i rady oraz burzliwe dyskusje :P. Wcześniejsza lista nieaktualna bo w sumie pozmienialo sie wszystko. Dotarłem do poradnika (filmu) ABC-RC z budowaniem drona. Sa w niej też moje ukochane silniczki. Zgapiłem od nich zestaw z którego oni składali drona, jest tam wszystko pokazane jak na tacy, więc dla mnie - laika to mega materiał szkoleniowy i muszę z niego skorzystać. Troche hipokryzją pojade, ale wszystkie materiały znalazłem na Aliexpress, tylko silniki zamawiam z banggood w tej nowszej, mniejszej wersji. A co do aparatury to wziałbym chyba FlySky FS-i6S. Różnica w cenie rzeczywiście nie duża a bardziej mi się podoba. :P


Rama: Rama QAV-X 214mm - ok. 64zł. Silniki: Emax RS2205S 2300KV - ok. 300zł Regulator ESC: LittleBee Spring 30A ESC- ok. 140zł Kontroler lotu: New arrival F4 Flight Controller ACRO-ok. 60zł Płytka dystrybucyjna (PCB): Matek HUBOSD Eco X-type STOSD8- ok. 50zł Smigła: CYCLONE T5045C-ok. 68zł Radio/odbiornik: FlySky FS-i6s / FS-iA6B-ok. 240zł Bateria:
  • Jeszcze się nie rozglądałem.
Kamera fpv, odbornik i google:
  • wydatek na później
Koszt budowy drona około 680zł
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

Dodaje dla kolegi fajny materiał video o budowie quada ;)
https://youtu.be/Avp8MurmeEY

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Markon »

Dużo lepszym wyborem będzie Flysky FS-i6X, z prostego powodu, że nie ma dotykowego ekranu, jest tańszy, a do tego można kupić podróbę "iRange FS-i6" za 40 dolarów. Dotykowy ekran to bajer, który da się łatwo zepsuć upuszczając transmiter, a przyciski to jest coś co trudno zepsuć :)
WhiteElephant
Posty: 81
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 21:31
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: WhiteElephant »

kosti116 pisze:Dodaje dla kolegi fajny materiał video o budowie quada ;)
https://youtu.be/Avp8MurmeEY

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
A to jak już linki od tego Pana, to polecam obejrzeć jeszcze ten:
https://www.youtube.com/watch?v=8wD419nTFLU
Alekzg
Posty: 27
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 08:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Alekzg »

Witam ponownie panowie,
Śledzę temat i z każdą nową odpowiedzią dostaje powiadomienie na telefon, tak więc czytam wszystko. Dziękuje za dyskusję i rady. :) Z wcześniejszej listy, którą opisałem zostało do zamówienia tylko radio i silniki. Silniki zamawiam w tym tygodniu, a co do radia to muszę się zastanowić. Co do radia to mam dylemat FlySky FS-i6s (240zł) albo FlySky FS-i6x (180-190zł). Obydwa niby 10 kanałowe.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tymi radiami i kanałami?
  1. Jeżeli zamówię dajmy na to FlySky FS-i6s, który ma w komplecie odbiornik FS-iA6B to będę mógł używać tylko 6 kanałów bo na tyle pozwala ten odbornik?
  2. Druga sprawa, zakładając mam 6 kanałów. To np. 4kanały poświęca się na sterowanie a następne dwa można przypisać do jakiejś czynności? (np. zbrojenie drona [5H] i ustawianie 3 szybkości lotów acro itp. [6H])? To tak z ciekawości zapytam, jeżeli jest tak jak napisałem to do czego mogą się przydać pozostałe kanały jeżeli ktoś ma ich 10?
  3. Czy telemetria też potrzebuje osobny kanał do działania? Np. pokazywanie napięcia baterii w dronie czy tam powiadomienie o niskim stanie, nie wiem jak to wygląda.
Następną sprawą jest bateria:
Czym się kierować przy wyborze? Z mojej orientacji wynika, że większość używa 4s. Np. bateria 1300mAh 4s 65c będzie odpowiednia? Dobór fpv:
Na końcu zamierzam kupić cały system fpv, nie będzie to na dniach, ale chciałbym mieć już skompletowane i kupować pomalutku. Co sądzicie o goglach i jednej z którejś kamerki? Co do antenek to jeszcze będę musiał poczytać.

Google: Kamerki: Sorki ze tak chaotycznie napisane. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ