Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Lech55 »

Markon pisze:Właśnie mam w ręce X6B i jest jeden problem. Maksymalne napięcie wejściowe to 8.4V
Nie napięcie wejściowe tylko zasilające (power input), wejście pomiaru napięcia pakietu (voltage sensor port) jest do 18V(4S).
Ostatnio zmieniony wtorek 16 maja 2017, 17:01 przez Lech55, łącznie zmieniany 1 raz.
Alekzg
Posty: 27
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 08:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Alekzg »

Markon pisze:Właśnie mam w ręce X6B i jest jeden problem. Maksymalne napięcie wejściowe to 8.4V, więc jeśli nie masz jakiegoś czujnika to lekka lipa, bo X6B będzie pokazywać napięcie z np FC do którego jest podłączony. Poza tym, latałbym po I-Busie i tutaj już zupełnie odpada wszystko, chyba, że chcesz sobie kombinować i lutować itp.
A wiesz może coś więcej o jakiś czujnikach, które by pasowały do tej aparatury i przesyłaly by dane o napieciu pakietu? Na razie systemu fpv nie bede miał a tam napiecie by było widoczne, dlatego musze pokombinowac jakoś inaczej zeby wiedzieć kiedy sie kończy bateria. Chyba, że zamontuje zwykły buzzer, na którym ustawia sie minimalne napiecie po którym ma piszczeć ( w sumie bóg wie jak daleko nie polece bez fpv wiec chyba usłysze :P)

Mam jeszcze jedna sprawę dotyczącą baterii. Bede pierwszy raz uczyl sie latac na racerach, lepiej kupić klila pakietów np 1500mah 4s 45c żeby częściej polatać, czy np dwie sztuki 1500mah 90c 4s? Zastanawiam się czy te pierwsze nie bedą za słabe i bez sensu sie w nie pakować.

silniki i regle:
E max rs2005s pobór do 32A na silnik, regle 30A chwilowego 35A.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Lech55 »

Alekzg pisze:A wiesz może coś więcej o jakiś czujnikach, które by pasowały do tej aparatury i przesyłaly by dane o napieciu pakietu?
Przecież napisałem wyżej, że ten odbiornik ma wejście do podpięcia napięcia pakietu do 18V i nie trzeba żadnego czujnika. W instrukcji jak byk jest to pokazane, podstawa. Oglądałeś ? Na stronie co kupiłeś jest też rysunek z instrukcji.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Markon »

Dobra, @Lech55 ma rację, rzeczywiście tam jest sensor port na dole odbiornika. Link do instrukcji
http://img.banggood.com/file/products/2 ... Manual.pdf
Tylko pytanie, co jak zrobiłem mod na 10 kanałów dla FS-i6? Druga sprawa, jak montujecie swoje X6B, bo nie potrafię ogarnąć jakiegoś dobrego miejsca dla niego, a mam ramę Lisam 210 (QAV 210).
Podłączyć + i - do pakietu a co z przewodem sygnałowym?
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Lech55 »

Markon pisze:Podłączyć + i - do pakietu a co z przewodem sygnałowym?
Wiązki sygnałowe masz 3 w komplecie i każda ma przewody zasilania odbiornika +5V, GND , ppm lub i-bus lub 6pwm. (+) i (-) do pakietu to następny krok, to tylko pomiar nie zasilanie odbiornika, chociaż ta wiązka jest jednakowa jak sygnałowe z 3 przewodami, a podłączasz tylko czerwony (+) i czarny (-), żółty zostaje wolny.
Podłączasz tylko tę wiązkę jaki będziesz brał sygnał. Jak zmodyfikowałeś na 10 kanałów i chcesz wykorzystać więcej jak 6 pwm, to masz 8 ppm lub 10 i-bus.
antoniusz200
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 lut 2016, 18:52
Lokalizacja: Poznań

Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: antoniusz200 »

Ja zrobiłem tak, że jeden kabelek do FC(tam mam sygnał i zasilanie) i na tym odbiornik już działa.
Do tego w innym porcie podłączam dwa kabelki z baterii, bezpośrednio.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój zestaw:
-ArduPilot 2.6
-Rama Tarot f450
-Emax MT2213-935KV
-ESC SimonK 30A
-FlySky FS-i6
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

Markon pisze:Właśnie mam w ręce X6B i jest jeden problem. Maksymalne napięcie wejściowe to 8.4V, więc jeśli nie masz jakiegoś czujnika to lekka lipa, bo X6B będzie pokazywać napięcie z np FC do którego jest podłączony. Poza tym, latałbym po I-Busie i tutaj już zupełnie odpada wszystko, chyba, że chcesz sobie kombinować i lutować itp.
Coś mi tu nie pasuje
Ja mam na tym odbiorniku i podpięty i-BUS i stan pakietu ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Markon »

W specyfikacji wyraźnie pisze, że
"Power input : 4.0-8,4V"
@Kosti116, jedno pytanie : jak to podłączyłeś? Teoretycznie port pomiaru napięcia ma 2 GND, czyli jeden mógłby być I-Busem.
Edit: Czujnik nie zasila odbiornika, a nie będę ryzykował spaleniem odbiornika podłączając >10V pod zwykłe wejście :)
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Lech55 »

Markon pisze:Teoretycznie port pomiaru napięcia ma 2 GND, czyli jeden mógłby być I-Busem.
Co Ty kombinujesz? Wszystko jest proste i jasno oznaczone, na rysunku instrukcji i na samym odbiorniku.
Co ma gniazdo pomiaru napięcia pakietu z 2 pinami GND do szyny i-Bus, która ma swoje gniazdo z GND/5V/Dane. Do tego odbiornika podpinasz podstawowo tylko 2 wiązki 3 pinowe z zestawu 1. zasilanie odb. z szyną i-bus lub sbus, 2. napięcie pakietu.
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: kosti116 »

Lech55 pisze:
Markon pisze: Co Ty kombinujesz? Wszystko jest proste i jasno oznaczone, na rysunku instrukcji i na samym odbiorniku.
Co ma gniazdo pomiaru napięcia pakietu z 2 pinami GND do szyny i-Bus, która ma swoje gniazdo z GND/5V/Dane. Do tego odbiornika podpinasz podstawowo tylko 2 wiązki 3 pinowe z zestawu 1. zasilanie odb. z szyną i-bus lub sbus, 2. napięcie pakietu.
Oooo to jest to ^^
Lech55 dobrze pisze, podpinasz 2 wiązki i to tyle ;)
Miałem napisać to samo ale tel mi padł w pracy :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Alekzg
Posty: 27
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 08:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Alekzg »

Co jak co ale telemetria w aparaturze już mi nie będzie potrzebna ponieważ kupiłem już okulary fpv eachine vr d2 pro. - Na początek myślę, że starczą. Mam ostatnie pytanie odnośnie budowy drona. Dobrym pomysłem będzie kupić baterię 3s zamiast 4s? (np. Tattu 3s 1300mAh albo 1550 mAh 75c) - Przemawia za mną, że jestem całkowicie początkujący co do racerów, a w acro w ogole nie latałem. Cena baterii 3s jest znacznie mniejsza, co pozwoli mi zakupić więcej pakietów do nauki latania no i dron będzie miał mniej mocy co na początku myślę, że jest na plus. Miło byłoby usłyszeć jakąś opinie od starych wyjadaczy. Dzięki raz jeszcze za pomoc chłpaki i jak wszystkie części dojdą zrobie opis co kupiłem oraz powstawiam zdjęcia. Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze! :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Adrián »

Dobrym.
Zanim się nauczysz konkretnie latać, to pakiety już się pewnie do niczego nie nadadzą.
Zależy od Twoich predyspozycji.
Zacznij od 3s.

Lepiej kupić 5 pakietów 3s, niż 2 dobre 4s.
Szczególnie na początku ważne, żebyś latał jak najwięcej.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Kupno gotowego wyścigowca czy składanie samemu.

Post autor: Szper »

Alekzg widzę, że jesteś z Poznania i jest tu aktywna grupa ludzi. W różnych konfiguracjach latają ale to zależy od wolnego czasu i innych czynników. Sam przechodziłem od grudnia wejście w acro (dzięki namowie tego powyższego delikwenta ;) ) i wiem co to jest - przestawiłem się używając symulatora (obecnie preferuje Velocidrone). Inni są na etapie migracji 3s na 4s. Ogólnie jest bardzo szeroki wachlarz umiejętności z różnych dziedzin i na bank coś uszczypniesz wiedzy dla siebie. Z lataniem też jest "szeroko" - od noobów aż po zajmujących miejsce na podium w wyścigach.

Dam znać na PW co i jak.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
ODPOWIEDZ