minimOSD - x-racer

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

minimOSD - x-racer

Post autor: botr123 »

Jak powinno być podłączone minimOSD do x-racera f303
na UART3 - smartport
UART2 - telemetry
UART1 ponoc do komunikacji z kompem i tego lepiej nie ruszać ??

Jak to podłączyc ??
Ja Nusz
Posty: 12
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 23:09
Lokalizacja: Elbląg

Re: minimOSD - x-racer

Post autor: Ja Nusz »

botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

Re: minimOSD - x-racer

Post autor: botr123 »

Tak widziałem i analizowałem , ale nie zgada mi się z innymi poradnikami i jedno wyklucza drugie .
Aktualnie w konfiguracji Betaflight mam na portach ustawione i działające fizycznie poprawnie .
UART1 : MSP: 115200 - i tu jest napisane że nie mozna wyłączyć MSP bo sie traci komunikacje z kompem i faktycznie tak jest
UART2: Telemetry Output - Smart Port
UART3: Serial Rx - czyli x4rsb czyli to jest SBUS

Na płytce kontrolera x-racer fizycznie mam podłączone.

Piny które są opisane

SBUS 0 czyli UART3
RX2, TX2 - i pod TX2 mam podpiety Smart Port dla x4rSB telemetry
TX1 , TX2 - nic nie mam podpięty . Jeżeli podpinam tu minimosd to trace komunikacje z kompem

Ogólnie ciężko mi wytłumaczyć o co faktycznie mi chodzi przez posta ..Bo nie mam gdzie podłączyć minimOSD
Czy ma ktoś działającą taką konfiguracje ???
X-racer , x4rsb ( uzywajać telemetry) i miniOSD ????
Haako
Posty: 95
Rejestracja: środa 28 maja 2014, 04:20
Lokalizacja: Kraków

Re: minimOSD - x-racer

Post autor: Haako »

Witam, wiem odgrzebuje ale może się przyda.

Włączając "Soft Serial" uzyskujesz telemetrie na CH5 to RX a CH6 TX , która się nie gryzie z tego co mi wiadomo po podłączeniu do komputera.

Schemat na stronie producenta
https://www.fpvmodel.com/x-racer-f303-f ... g1106.html
460(rama drewno/balsa, KK 2.1.5, hexTronik DT750, HobbyKing 30A, 3s ), Hubsan X4 H107CHD, MiniTricopter (RCExplorer, Naze32, DYS BE2208-10 1800KV, DYS SN20A ESC (BLHeli), 4S)
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: minimOSD - x-racer

Post autor: qemay »

.... Chym... komputer to raczej cały czas do kontrolera podłączony nie jest więc spokojnie można wykorzystać UART 1, a osd wypinać na czas komunikacji z komputerem (lub zrobić sobie wyłącznik). Ja tak zawsze robię, działa. Zresztą w większości konfiguracji jakie widziałem właśnie tak to było wykonane. MSP właśnie do tego jest.

Softami oczywiście można się bawić, ale to zabranie trochę czasu procesorowi. Można, ale wcale nie trzeba.
botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

Re: minimOSD - x-racer

Post autor: botr123 »

mogłbys dokladnie napisać gdzie i jak podpiąc minimosd x-racer i x4rsb
wielkie dzieki
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: minimOSD - x-racer

Post autor: qemay »

Tak jak opisałeś w swoim poście, OSD do UART 1, tylko na czas konfiguracji z komputerem OSD należy odłączyć, poprzez wypięcie (robimy gdzieś wtyczkę którą wypinamy, lub wyciągamy z PDB), lub robimy włącznik na kablu (po odcięciu zasilania do OSD komunikacja z komputerem zacznie działać).

Gdzieś na forum jest też opisywany trik z rezystorem, który też powinien działać.
Haako
Posty: 95
Rejestracja: środa 28 maja 2014, 04:20
Lokalizacja: Kraków

Re: minimOSD - x-racer

Post autor: Haako »

tak jak na schemacie w formie piktogramu na stornie producenta:
UART3 podpinasz x4rsb (Sbus)
UART2 podpinasz OSD
UART1 Lub Soft Serial podpinasz kabelek Rx (S.Port) z smart portu x4rsb do gniazda Tx(UART1 lub Soft Serial), osobiście wybrał bym soft serial bo nadaje telemetrie cały czas i nie musisz nic wypinać czy wpinać.
460(rama drewno/balsa, KK 2.1.5, hexTronik DT750, HobbyKing 30A, 3s ), Hubsan X4 H107CHD, MiniTricopter (RCExplorer, Naze32, DYS BE2208-10 1800KV, DYS SN20A ESC (BLHeli), 4S)
ODPOWIEDZ