Pierwsza 250 składana przez laika

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: uki1985 »

Cześć, planuję złożenie swojej własnej 250-tki do nauki FPV. Od ponad miesiąca czytam to forum, fora zagraniczne oglądam YT i nadeszła pora, aby sprawdzić jaką wiedzę posiadłem i czy z Waszą pomocą oraz wiedzą zgromadzoną w internetach jestem w stanie złożyć coś co będzie latać.

Generalnie quad ma służyć do nauki latania wyścigowego, ale chciałbym mieć możliwość montażu np. GoPro na gimbalu G-2D i kręcenia filmów.

Zestaw:

Rama: ZMR250
FC: SP Racing F3 EVO https://abc-rc.pl/sp-racing-f1-evo#axzz4ZLEVziE2 wahałem się czy nie Naze 32 10DOF
Regle: Xrotol BLHeli 30A https://abc-rc.pl/xrotor-micro-blheli-3 ... z4ZLEVziE2
Silniki: Mam nadzieję, że coś doradzicie, w planach są Emax 2205 ale ciężko z dostępnoscią w PL, a może znacie jakieś tańsze odpowiedniki
OSD: Micro MinimOSD https://abc-rc.pl/micro-minim-osd-14x14#axzz4ZLEVziE2 - trochę się boję czy będzie gadać z FC ale ktoś już podłączał
PDB: pewnie coś modułowego, ale myślałem też o PDB dopasowanym do ram ZMR250, w kazdym razie coś z BEC 5 i 12V
Kamera: Eachine TX03 - miała pójść do Hubsana H107P ale sadzę że na początek można ją wpakować do 205-tki, z czasem pewnie wymienię na coś lepszego
Apka i Nadajnik: RadioLink AT9 + odbiornik R9D
Google: na razie brak - spróbuję podłączyć Odbiornik OTG do telefonu i zobaczyć co wyjdzie :)
LiPo: Tattu 1550mAh 45C
Czas lotu chciałbym osiągnąć jak największy (wiadomo) i żeby po dołożeniu dodatkowych 200g (kamera i gimbal) nie latać 2 minuty - no chyba, że to niemożliwe - choć jak jest coś niemożliwego to przyjdzie osoba, która o tym nie wie i to zrobi :).

Proszę o porady i opinie czy dobrany przeze mnie zestaw da radę wznieść się w powietrze.

P.S. Zakupy oparłem praktycznie o jeden sklep, choć myślę, że jeśli będzie dużo taniej w Chinach, to po prostu zaopatrzę się w Państwie Środka :)

Z góry dziękuję za wyrozumiałość.
antoniusz200
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 lut 2016, 18:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: antoniusz200 »

Wszystko jest w miarę fajnie, ale nie rozumiem po co gimbal do drona wyścigowego. Będzie dużo cięższy i mniej zwrotny.
Jeśli chodzi o silniki to tańsze odpowiedniki Emax'ów to np. RacerStar 2205 2300kv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój zestaw:
-ArduPilot 2.6
-Rama Tarot f450
-Emax MT2213-935KV
-ESC SimonK 30A
-FlySky FS-i6
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: rafi.devtox »

Gimbal do racera to niezbyt udany pomysl.... Albo chcesz nagrywac albo sie scigac... Przy pierwszym krecie( a to z uwagi na charakter racera i twoje poczatki sprawa nieunikniona) gimbal albo bedzie do naprawy albo do kosza...Do nagrywania lepiej zlozyc dobre 450.

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: uki1985 »

Ten gimbal, to raczej dodatek do spokojnych lotów:) Wiem, że najlepiej miec jednego quada do wyscigów i drugiego do filmowania, ale ja jak typowy Polak chciałbym miec dwa w jednym za połowę ceny :D
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: rafi.devtox »

Jak to mowia... Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego... Kazda zmiana wagi, srodka ciezkosci modelu badz chocby smigiel wymaga wypidowania modelu... Poza tym jesli chcesz dodac do modelu 200g gdzie model i dak wyniesie cie 500-600g to bedzie to latajaca cegla. I bateria 45C nie dosc ze nie da rady to szybko ja zajezdzisz...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: jarnet86 »

Nie da się w rozsądny sposób połączyć racera i gimbala wiem bo sam to przerabiałem. Jeżeli chcesz złożyć samodzielnie quada to rozglądaj się po chińskich sklepach polecam Banggood. W Polsce jest bardzo mały wybór i musiał byś zamawiać w kilku sklepach co podniesie koszta jeszcze bardziej.

Musisz się więc określić czy chcesz typowego racera czy platformę FPV. Wtedy można będzie doradzić.
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: uki1985 »

Chciałbym platformę FPV. Zastanawiam się, czy na początek nieco nie przedobrzyłem z doborem części jak na zestaw dla początkującego. Cały zestaw z apką zamyka się w jakichś 1500 zł. Jedyne co to porównując ceny u nas i u Chińczyka to najwięcej da radę zaoszczędzić na silnikach bo jest 100 zł różnicy (nie liczę kuponów BG). Pozostałe komponenty są bardzo podobne jeśli chodzi o cenę.
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: jarnet86 »

No to odpada większość rzeczy jakie podałeś przede wszystkim rama, silniki, bateria.
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: uki1985 »

Chyba źle się wyraziłem, przepraszam. Chcę racera z FPV.
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: jarnet86 »

Czyli dalej upierasz się do łączenia 250-tki z gimbalem. Czy chcesz quadcoptera z kamerką do nagrywania montowaną na sztywno?
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: uki1985 »

Nie upieram się, przecież racerami można latać FPV z mikro kamerami. Tak jak mówiłem, gimbal miałby być dodatkiem ale nie jest konieczny. Jest sporo filmów na YT gdzie ludzie do racing quadów montują dodatkową kamerę i mają filmiki z lotów. Zresztą ewentualny montaż dodatkowej kamery to dopiero jak się nauczę latać.
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: jarnet86 »

No to ci powiem tak. Rama 250 będzie do takich celów jest za mała. Wszyscy tu mówią Ci, że to nie ma sensu a ty dalej swoje. Albo zmienisz zdanie, albo nikomu nie będzie się chciało pomagać Ci w tak bezsensownym projekcie. Co najwyżej możesz zbudować quada do nauki na ramie do racerów, ale wybierać takie podzespoły które potem będziesz mógł przenieść do większej ramy.
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: uki1985 »

Ok, zapomnijmy o gimbalu i GoPro. Tego nie będzie. Chcę zbudować racera żeby nauczyć się latać FPV. Nie wiem jakie PDB do tej ramy. Z tego co widzę to w większości nie ma ani słowa o max. prądzie na ESC a te które mają mają zwykle 25A. Macie jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: rafi.devtox »

Chwila chwila. To o czym mowisz uki jest jak najbardziej wykonalne... I nawet praktykowane przez wszystkich. Racer 250 plus kamerka do nagrywania w 4k lub 1080P. Czyli slynny Mobius lub RunCam... Bedziesz mial filmiki jak talala jednak o filmowaniu ze stabilizacja mozesz zapomniec... Jesli chodzi Ci o typowe nagrania filmiku z latania w stylu filmow szpiegowsko-bandycko-napadalskich, szybkich zwrotach, flipach itp to tak... Tak robi wiekszosc z nas....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: Pierwsza 250 składana przez laika

Post autor: jarnet86 »

OK.

Jak posiadasz już Eachine TX03 i nie potrzebujesz montowania kamerki do nagrywania to pomyśl o czymś mniejszym niż 250. Wyjdzie cię to taniej. A taki maluch może bardzo pozytywnie zaskoczyć możliwościami.

Edit.

Widzę, że się chyba pomieszało i nie zrozumieliśmy się do końca. Tak jak pisze rafi.devtox Racer na ramie 250 z kamerą do nagrywania montowaną na sztywno jak najbardziej wykonalne. Na gimbalu (ze stabilizacją) nie.
Ostatnio zmieniony wtorek 21 lut 2017, 21:16 przez jarnet86, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ