XJT X4RSB test range

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

XJT X4RSB test range

Post autor: botr123 »

Witam
Jako że mam dalej problemy z zasięgiem .. to testuje zasięg

sprzęt to :
9XR Pro
X4RSB
XJT


normalnie jak latam to na odległości 300-400m załącza mu się fail safe i quad ląduje.

Gdy załączam Test Range w 9xr na module XJT (mruga tylko zielona dioda i według instrukcji ) i moc spada do 1/30. Sygnał RSSI przy modelu jest 80. Gdy oddalam się po 9m sygnał RSSI spada ponizej 45 ( radio piszczy) , ale sterować mogę quadem, przy 40m sygnał spada do 30 i dalej mogę sterować quadem.
Czy takie zachowanie jest poprawie tylko trzeba przestawić failsafe??

chciałbym tylko zaznaczyć że antenki od x4sb mam kilka razy skrócone po kretach , ale końcówki bez ekranu przyciąłem na 31mm ?

Bardzo proszę o pomoc bo już myślę o zakupie nowego odbiornika
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: XJT X4RSB test range

Post autor: hrumque@gmail.com »

botr123 pisze:Witam
Jako że mam dalej problemy z zasięgiem .. to testuje zasięg
(...)
chciałbym tylko zaznaczyć że antenki od x4sb mam kilka razy skrócone po kretach , ale końcówki bez ekranu przyciąłem na 31mm ?
Bardzo proszę o pomoc bo już myślę o zakupie nowego odbiornika
Najpierw kup nowe antenki, a na 99% będzie dobrze.
Nie ruszałbym anten na 2.4GHz z ich cięciem "na oko i linijkę" - nie jesteś w stanie zrobić tego wystarczająco precyzyjnie, by ich nie rozstroić całkowicie. Różnica paru mm oznacza kilkukrotne zmniejszenie zasięgu.
Robiąc elementy anten z dobrą suwmiarką, a potem jeszcze to mierząc analizatorem specjalnym - i tak wychodzą jeszcze drobne korekty, trzeba dopiłować, doszlifować dogiąć...
botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

Re: XJT X4RSB test range

Post autor: botr123 »

Czy ktoś może sprawdzić jakiej długości są gorące końcówki anten.
Czy są takie same 31mm.... czy jedna jest dłuższa a druga krótsza?
Przyszły z allegro zamówione antenki , ale z błędnie zamówioną wtyczką , a wiec muszę zamówić jeszcze raz i przyglądając się zdjęciu widać że końcówki są nie równe
Obrazek
Proszę o sprawdzenie u siebie jakie macie długości
Chyba że ktoś ma spradzonego dostawce zapasowych antenek to proszę o namiary
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ