quad na przyszłość

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

quad na przyszłość

Post autor: botr123 »

Jako że latam na razie na ZMR250 w śniegu i deszczu :) ucząc się i czekając na wiosnę , postanowiłem myśleć już o wakacjach. Paczki z BG długo idą :)

Inspiracją ma być https://www.youtube.com/watch?v=qhKRAh6TtMg

Czy warto wchodzić już w Raceflight czyli F4 ??? jeżeli tak to jaki producent FC?
Jaką ramę wybrać ??? bo ta MRM Reaper 195 Frame 5mm gdzieś jest w sklepie USA
Czy czekać i wchodzić w nowe Emax RS2306 2750kv, czy spokojnie dadzą jeszcze radę starszy model Emax ???
Regle na pewno będą 30A ...tylko jakiego producenta ???
Jakie propeller ??? 5051x3 , jakie producent ???
lepszych do tego typu drona chyba na razie nie ma Tattu 95C 1550mah 4S Batter??

Dzięki za każdą uwagę
Cuki3r
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2016, 14:46
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: quad na przyszłość

Post autor: Cuki3r »

Jak zamierzasz kupić Emaxy z tak wysokim kv to może pójdziesz na grubo i jako ramę wybierzesz stigga 195? esc przymocowane są do boków części centralnej, ramiona nie stawiają praktycznie żadnych oporów ruchu.
Obrazek
Na racekraftach 5051 powinieneś osiągnąć lepsze wyniki niż ten Indianin z filmiku wyżej.
Szymon

Sprzęt: ZMR 250, x210, RFX 185, Babyhawk
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: quad na przyszłość

Post autor: kosti116 »

Cuki3r pisze:Jak zamierzasz kupić Emaxy z tak wysokim kv to może pójdziesz na grubo i jako ramę wybierzesz stigga 195? esc przymocowane są do boków części centralnej, ramiona nie stawiają praktycznie żadnych oporów ruchu.
Obrazek
Na racekraftach 5051 powinieneś osiągnąć lepsze wyniki niż ten Indianin z filmiku wyżej.
Bardzo ciekawa sprawa z tym cackiem
https://youtu.be/6ByQW6HSmQQ
Ciekawe czy coś się zmieniło od czasu opublikowania ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

Re: quad na przyszłość

Post autor: botr123 »

Jak dla mnie jakaś ta konstrukcja delikatna z wyglądu .
Jakoś bardziej przemawia do mnie konstrukcja w kształcie X.
MA ktoś jaką dobra propozycję
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: quad na przyszłość

Post autor: PiotrSz »

botr123 pisze:Jak dla mnie jakaś ta konstrukcja delikatna z wyglądu .
Fajna konstrukcja i masz rację że delikatna, dla kogoś kto dobrze już lata a nie co chwilę goni kreta ;-)
Awatar użytkownika
kosti116
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Netherland

Re: quad na przyszłość

Post autor: kosti116 »

PiotrSz pisze: Fajna konstrukcja i masz rację że delikatna, dla kogoś kto dobrze już lata a nie co chwilę goni kreta ;-)
Dokładnie, a ona tez jest w układzie X ;)
Po za tym jak patrzeć przyszłościowo to myślę że właśnie ta konstrukcja będzie moją następną jak już mi skill wzrośnie ;)


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: quad na przyszłość

Post autor: BloodyLordV »

Natomiast układ X też nie jest już najnowocześniejszy. Większą zwrotność zapewnia choćby układ XL, który sam za kilka dni będę testował.

Warto też zastanowić się nad czymś innym niż 5 cali, jako że na tym rozmiarze świat się nie kończy. Ja na przykład buduję teraz 130 na 3 calowych propach, która powinna bez większych problemów dorównywać prędkościami i przyspieszeniem 5 calowym setupom (ciąg do masy 11,4:1, który już ciężko wyciągnąć na ramie klasy 180-210 nie poświęcając wytrzymałości) a jako, że niska masa to mniejsza inercja - zwrotność powinna być zauważalnie większa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem build powinienem zakończyć jutro - oczywiście podzielę się na forum :)

Wielkie nadzieje wiążę też z maszynami na 4 calach. Minusem jest to, że silniki, które wyciągają ponad 1100 g ciągu na 4 calach (brotherhobby T 1608) ciągle nie są dostępne w sprzedaży. A szkoda, bo na lekkiej ramie rozmiaru 150-160 powinno to wyciągać zawrotne stosunki ciągu do masy rzędu 16-17:1. Co do tak lekkich ram - mam tu na myśli cuda pokroju catalyst machineworks ultralight4r.
Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: quad na przyszłość

Post autor: bajer0 »

BloodyLordV pisze:Warto też zastanowić się nad czymś innym niż 5 cali, jako że na tym rozmiarze świat się nie kończy. Ja na przykład buduję teraz 130 na 3 calowych propach, która powinna bez większych problemów dorównywać prędkościami i przyspieszeniem 5 calowym setupom (ciąg do masy 11,4:1, który już ciężko wyciągnąć na ramie klasy 180-210 nie poświęcając wytrzymałości) a jako, że niska masa to mniejsza inercja - zwrotność powinna być zauważalnie większa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem build powinienem zakończyć jutro - oczywiście podzielę się na forum :)
No jasne, tylko tam już nie upchniesz GoPro :/
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: quad na przyszłość

Post autor: jarnet86 »

botr123 pisze:Jak dla mnie jakaś ta konstrukcja delikatna z wyglądu .
Jakoś bardziej przemawia do mnie konstrukcja w kształcie X.
MA ktoś jaką dobra propozycję
GEPRC GEP-TX Ma parę minusów, np obiektyw kamerki nie jest osłonięty przez co podczas crash'a może się uszkodzić. Da się pewnie jakoś temu zaradzić. Ale za to jest dobrze wykonana.
Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: quad na przyszłość

Post autor: BloodyLordV »

bajer0 pisze: No jasne, tylko tam już nie upchniesz GoPro :/

Ale ważącego 27 gramów i nagrywającego w fullHD 60 fps mobiusa mini już jak najbardziej tak.
Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: quad na przyszłość

Post autor: mknet »

BloodyLordV pisze:Natomiast układ X też nie jest już najnowocześniejszy. Większą zwrotność zapewnia choćby układ XL, który sam za kilka dni będę testował.
Ostatnio obserwuje trendy jeżeli chodzi o ramy, coraz bardziej skomplikowane formy i budowa, która niestety często gęsto prowadzi do obniżenia wytrzymałości w celu atrakcyjnego wyglądu i niższej wagi.
Nie można stwierdzić że klasyczny X jest starodawny i nie aktualny, przy XL które jest chwilowym hypem, a poprzez zwiększenie rozstawu w jednej z osi, obniża się jego wytrzymałość na skręcanie. Równie dobrze można ustawić X, by latał identycznie jak XL.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
ODPOWIEDZ