Budowa 150-tki

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa 150-tki

Post autor: Bihtus »

Walka z diodami wygrana choć upierdliwy ten interfejs i nie taki intuicyjny ...
w między czasie doszła bateria 1000 mAh więc może jutro da się zrobić jakiś oblot ... chociaż w w trakcie zabawy z diodami zaczął strzelać w silniki ale może żyro zwariowało od potrącania na stole ... nie wiem na pewno zauważyłem że w zakładce control czasem słupki wariowały i nie wiem czy to nie wina mojego wysłużonego radia albo jakieś zakłócenia w pomieszczeniu okaże się na polu :)
aaa... waga do lotu wyszła 254 gramy no plus te fpv mikro ....
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa 150-tki

Post autor: Bihtus »

Witam,
dzisiaj oblatałem z racji ładnej pogody. :-D
Lata bardzo fajnie na domyślnych PID-ach jedynie przy opadaniu trochę go telepie (może ma ktoś jakiś pomysł). Jedynie co muszę poprawić to Rat i Expo bo przesadziłem i jest bardzo mułowaty :-P
Baro (jest to testuje) po odpalenia daje ostro w dół ok (1 metr) ale potem jest w miarę ok ten spadek wysokości jest irytujący (tu też może ktoś coś)
Buzer czasem pika nie wiem dlaczego i ostrzega o braku prądu ... mam ustawione 3,3 na cele i nie wiem czy coś zmienić (w dół)
Akumulator zostanę przy 2S mocy jak dla mnie dość kupię jeszcze dwa SLS i będzie się działo
Przy lądowaniu trochę spanikowałem i za szybko wytraciłem wysokość. Lądowanie twarde ale tu zdały egzamin nóżki z rurki zamortyzowały przyziemnie jedna się urwała ale o to chodzi wystarczy trytrytka i w górę ...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Budowa 150-tki

Post autor: Markon »

Zmieniaj raczej tylko rate, patrz na krzywe, które są w konfiguratorze, na ich podstawie zmieniaj wartości, coś w końcu dopasujesz :D

Buzzer piszczy z powodu spadku napięcia na ogniwie, kiedy dajesz full throttle albo po prostu obciążasz go na tyle, że wszystkie dodatkowe rezystancje powodują spadek napięcia na celach poniżej 3,3V. Jeśli robisz akrobacje, złożone i wymagające dość dużo energii, to się nie dziw. Tiny Whoopy (małe brushe) już na starcie piszczą, nawet jeśli mają 4,1 V bez obciążenia na tej swojej jednej celi, kiedy wyciśniesz 100% throttle na nich. Zostaw 3,3 Volta, bo jest to optymalna wartość, tylko niech pikanie będzie dla Ciebie przydatną informacją. Jeśli podczas zawisu zaczyna pikać, dopiero powinieneś lądować. Wcześniej jest to tylko informacja, że właśnie bardzo obciążyłeś ogniwo.
ODPOWIEDZ