Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest wtorek 17 sty 2017, 18:06

Strefa czasowa UTC+1godz.

Regulamin forum

Kliknij, aby zapoznać się z regulaminem

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

brireione pisze:
Chłopak chciał podzielić się pomysłem/projektem

Mylisz chłopaków :mrgreen: - projektem chwali się szaman a wojtuś...no cóż.

brireione pisze:
Na dzień dzisiejszy większość FC i ESC mają wspólną mase. Nie trzeba być wielkim elektronikiem żeby to sprawdzić, wystarczy miernik.

Wszystko prawda - z małym zastrzeżeniem. "Większość" to nie "wszystkie" i nie trzeba być wielkim żeby sprawdzić ale trzeba wiedzieć że nie sprawdzenie może mieć złośliwe konsekwencje. Jakby było tak różowo jak mówisz to problemy opisane przez Piotra nie miałyby bytu, nieprawdaż?

Faktycznie szaman :) mój błąd. Problemy Piotra są sprzed 2-ch lat :) Tak czy inaczej dodatkowa masa nikomu nie zaszkodzi, i nie ma o co robić afery wg. mnie Wojtek zapewne jest "nowy" w temacie i nie pamięta czasów multiwii baaa a nawet pierwszych PX4 i dlatego napisał że masa do esc jest zbędna (bo faktycznie tak teraz jest) Należało go delikatnie nawrócić a nie "wytaczać ciężkie działa"

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

To ja chciałbym jeszcze zadać pytanie w kontekście mas w przypadku pdb diatone 7.3, które kupiłem. Początkowo chciałem po prostu podłączyć przewody sygnałowe z esc do FC zgodnie ze sztuką ale moje pdb ma opcje podlutowania samych przewodów sygnałówych bez masy z dalszym puszczeniem komunikacji esc-fc przez złącze które ma plus, masę i sygnały silników. Takie rozwiązanie jest ok?

Obrazek

Awatar użytkownika

brireione pisze:
Problemy Piotra są sprzed 2-ch lat :)

Zakładając że moje problemy są z przed dwóch lata to się trochę pomyliłeś... oba moje przypadki to zeszły rok z tym że quad był zbudowany na podzespołach z wysokiej półki. Więc proszę nie mów kiedy miałem problem. Róbcie co chcecie, z takim podejściem jak przyjdziecie z problemem to ludzie mogą sobie odpuścić chęć pomocy z obawy że zostaną objechani.
Dobra, swoje powiedziałem i w temacie GND więcej nie mam ochoty się z wami spierać, szkoda życia na takie przepychanki.

Polska Giełda Modelarska i FPV na facebooku

Tak. Sp F3 ma wspólną mase tak samo jak rs30a. Możesz z powodzeniem nie używać masy do sygnału esc. Jedynie w przypadku chęci programowania zewnętrznym programator em (nie passthrough) masa jest konieczna.

EDIT - scalenie

PiotrSz pisze:
brireione pisze:
Problemy Piotra są sprzed 2-ch lat :)

Zakładając że moje problemy są z przed dwóch lata to się trochę pomyliłeś... oba moje przypadki to zeszły rok z tym że quad był zbudowany na podzespołach z wysokiej półki. Więc proszę nie mów kiedy miałem problem. Róbcie co chcecie, z takim podejściem jak przyjdziecie z problemem to ludzie mogą sobie odpuścić chęć pomocy z obawy że zostaną objechani.
Dobra, swoje powiedziałem i w temacie GND więcej nie mam ochoty się z wami spierać, szkoda życia na takie przepychanki.

Absolutnie nie chciałem Cię urazić. Jak tak to odebrałeś to przepraszam. Technika się zmienia i tyle.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.