Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bloodmoon
Posty: 81
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: bloodmoon »

Co masz wgrane na FC? Może coś źle masz ustawione, sygnał najpierw idzie do FC a potem do minima więc tutaj bym szukał, sprawdź typ rssi spróbuj przestawić na Analog ADC. :-)
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: szaman89 »

Mam betaflight wrzucony. Opcje Analog ADC sprawdzałem ale bez efektu. Masz taki sam zestaw?

Edyta: Poniżej screen ustawień eleresa.

Obrazek

W betaflight nie ma za bardzo co ustawiać - albo rssi adc enable albo disable.

Jeśli nie uda mi się tego spiąć normalnie to spróbuję tego https://oscarliang.com/rssi-ppm-channel-taranis/ sposobu ale wolałbym, żeby wszystko działało od strzała :D
Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: daniellol »

Ja odpaliłem RSSI na minim i minieleres, sygnał z eleres do FC idzie po PPM. Ustawiasz w konfiguratorze od eleresa wyjście sygnału RSSI na 8 kanale PPM. W minim OSD robisz kalibrację, tylko u mnie akurat wartość max RSSI ppm 1024 a min to 524. Zaznaczona opcja "USE FC" Nie wiem dlaczego ale z NAZE32 nie chciało działać na kanałach większych niż 8. Zwróć też uwagę, że jak wyłączysz nadajnik to nie wiem dlaczego RSSI zostaje na 100%, ale jak się odejdzie od quada RSSI spada. Troszkę to dziwne ale w terenie działa ok.
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: szaman89 »

daniellol pisze:Zwróć też uwagę, że jak wyłączysz nadajnik to nie wiem dlaczego RSSI zostaje na 100%, ale jak się odejdzie od quada RSSI spada. Troszkę to dziwne ale w terenie działa ok.
Czy ta niedogodność nie wpływa negatywnie na failsafe?
Jeszcze nie zmontowałem do końca swojego quada bo inne zajęcia i chroniczny brak czasu skutecznie mi w tym przeszkadzają a polatać już by mógł.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: Markon »

RSSI pewnie jest układem logicznym z "zawieszoną jedynką". Brak sygnału podanego na wejście takiego układu powoduje ustawienie z automatu pełnej wartości czyli logicznej jedynki, stąd przy braku sygnału na wejście, RSSI pokazuje 100%. Bodajże chodzi o układy TTL, jak się bawiłem bramkami logicznymi tych układów to nie trzeba było podpinać napięcia, by mieć jedynkę, ale moja pamięć może zawodzić co do rodzaju układu logicznego, ale samego zjawiska jestem pewny :)
Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: daniellol »

Panie kolego. Tu nie chodzi o stany logiczne. W moim przypadku w 8 kanale sygnału ppm idzie sobie sygnał pwm, którego wypełnienie proporcjonalne jest do sygnału rssi odbieranego przez odbiornik. Im sygnał mocniejszy tym wypełnienie większe. Tu nie ma żadnych stanów logicznych. Myślę że sytuacja że jak wyłączy się nadajnik i rssi nie spada związana jest z konstrukcją układu rfm22b. Natomiast nie ma problemu z failsafe, ponieważ jak odlatuje moim kopterem to sygnał rssi ładnie spada. Chociaż nie dałem rady odlecieć na tyle daleko żeby fs zadziałało. W sumie można by zapytać Misia jak to jest i już było by jasne.
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
ODPOWIEDZ