Budowa i problemy pierwszej 250-tki.

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Budowa i problemy pierwszej 250-tki.

Post autor: FeelTheCool »

Po nauczeniu się latać w stopniu dobrym, chciałbym zakupić pierwszy, w miarę tani bez szczotkowy quadcopter. Szukając natknąłem się na JJRC X1, jedni mówią, że bardzo dobry, drudzy, że niezbyt ze względu na nagłe odcinania zasięgu, sporych opóźnieniach (1-2s). Czy jest ktoś posiadaczem tego modelu i byłby w stanie wypowiedzieć sie na jego temat oraz czy warto go kupić.
Ostatnio zmieniony sobota 28 sty 2017, 17:42 przez FeelTheCool, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: JJRC X1

Post autor: Adrián »

Jak już Cie wciągnęło, to nie lepiej zainwestować w normalną aparaturę, którą można wykorzystać do wszystkiego z linkiem rc i poskładanie budżetowego koptera bez szczotek?
Nawet używaną z najtańszych typu flysky, turnigy.
Jak dobrze poszukasz, to dużo kosztować nie będzie.

Quada zgubisz, rozwalisz, a aparatura zostanie. Kupując tą zabawkę, zostanie zabawkowa" aparatura, która pewnie wyrzucisz do kosza.
Zamiast wydać mało, wydasz podwójnie.
Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Re: JJRC X1

Post autor: FeelTheCool »

Zabawko koptery mi sie podobają, jednak nie wiem jak będzie z większymi modelami. Wolałbym najpierw wydać 300zł i zobaczyć "jak to sie je" niż 200 na aparature, 600 na 250-tke i 300 na pakiety i ładowarke, a potem przekonać się, że to nie dla mnie jednak.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: JJRC X1

Post autor: Adrián »

Można dużo taniej, niż opisujesz, no ale to już Twoja droga ;-)
Jak Ci się nie spodoba, to jeszcze to co zostanie spokojnie możesz sprzedać, jak nie będzie paździerzem i poczytasz zanim cokolwiek kupisz. A jak wolisz 400-500zł wywalić w błoto, to już trudno ;-)
Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Re: JJRC X1

Post autor: FeelTheCool »

Jakaś propozycja co do tańszego modelu 250?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: JJRC X1

Post autor: Adrián »

Przejrzyj dział http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=72
Za 400-450zł bez baterii spokojnie złożysz 210-250 (rama, silniki, regle, fc, odbiornik rc, śmigła). Już nie taką budżetową. Całkiem po taniości, można jeszcze oszczędzić i zapewne i tak będzie lepszej jakości, niż to co chcesz kupić.
Baterie do 50zł z hk też znajdziesz. Nie musisz od razu kupić 5 sztuk.

Do tego ładowarka 100zł i aparatura + link rc. Tu jest sporo możliwości. Począwszy od giełdy, gdzie czasem można dostać dobry zestaw, lub poszukać promocyjnych z Chin.

Wyjdzie więcej niż ta zabawka, ale nie ma co ich nawet porównywać. Dwie inne bajki.

Jak poszukasz to w granicach 800-850zł są już gotowce, ale do tego dojdą na pewno opłaty celne i wyjdzie dużo drożej. Po za tym, kupując samemu, możesz złożyć na lepszych komponentach a oszczędzając na kopterze. Bo on najszybciej ulegnie uszkodzeniu.

Ok, starczy tych wywodów, teraz Twoja kolej ;-)
Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Re: JJRC X1

Post autor: FeelTheCool »

450zł tylko? W takim razie podszkole się co nieco w tej dziedzinie, dozbieram troche funduszy i postaram się złożyć coś nieco mniejszego, niż 250, a w przyszłości jakieś FPV :) Nie ma Pan może jakichś swoich/kogoś propozycji na taki "budżetowy" kopterek najlepiej ukazany w akcji? Z góry serdecznie dziękuje za pomoc!
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: JJRC X1

Post autor: Adrián »

Wpisz w wyszukiwarce mad 250.
To moja stara 250, teraz można na innych podzespolach złożyć, lepszych w niższej cenie. Wejdź np na banggood i zobacz poszczególne części.
I nie Pan, bo za to się stawia pączki na zlocie :-)

Jest cały dział im poświęcony http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=72 tam znajdziesz wszystko. Fpv na razie sobie odpuść. Najpierw złóż budżetowa wersję i polataj. Jak szybko zalapiesz, to będziesz uzbrajał w fpv. Bo szkoda kasy jak wszystko od razu poleci do kosza.

Jest zima, to idealny czas na zamówienie i składanie. Do wiosny zdążysz ;-)
Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Re: JJRC X1

Post autor: FeelTheCool »

Ale to tak nie wypada na Ty mówić do osób sporo starszych od samego mnie :) Gabriel jestem!
Co do aparatury, są jakieś budżetowe używane powiedzmy do 100-150zł godne polecenia? Które brać bez zastanowienia, gdy sie okazje upatrzy?
P.S Już zabieram sie za czytanie wszystkiego, co dotyczy 250-tek :) Dziękuje za nakierowanie mnie!
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: JJRC X1

Post autor: Adrián »

Heh spoko, na forum możesz ;-)

Turnigy 9x, 9xr, 9xr pro jak będą w dobrym stanie to możesz brać w ciemno.
Ewentualnie, jak już nie dozbierasz, to możesz pomyśleć nad FlySky FS-i6. Ale ww będą lepszym wyborem.
Spr co jakiś czas na hobbykng, są promocje i można wyrwać taniej nową.
Na dzień dzisiejszy stoją bardzo wysoko. 9xr pro, mozna było wyrwać za 50$ z EU, jeszcze przy dużo niższym kursie $
Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Re: JJRC X1

Post autor: FeelTheCool »

No te dolary to ostro teraz szaleją...
Co do FlySky to 6 kanałów starczy? Jeszcze nawet nie zastanawiałem się nad budową 250-tki, chcę najpierw przerobić kilkadziesiąt tematów o tych cudach techniki ale przy teoretycznej rozbudowie o nowe funkcje mojego potencjalnego quada to chyba ciut za mało 6ch...
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: JJRC X1

Post autor: Markon »

Flysky FS-i6X teraz był za 50 dolarów (10 kanałów), a teraz patrzę to w okolicach ~210 zł, ale 6 kanałów to jak na początek wystarczająco, jeśli będzie potrzeba Ci więcej kanałów to pewnie i aparaturę zmienisz, ale w obecnej sytuacji za 40 zł więcej masz 10 kanałów, więc głowa pęknie Ci z dobrobytu :D

Co do budowy <250, polecam tanio z BG.eu za 60 zł Lisam 210MM (czyli podróbka węglowa Dubai 210 o ile się nie mylę), Racerstary BR2205 masz za ~120 zł, są w porządku na początek, do tego Racerstar MS Series 35A w paczce czworga (za 160zł), kontroler spracing f3 z BG za 85 zł (wersja acro). PDB jakieś ogarniesz za 20zł albo już takie z OSD lub innymi pierdołkami to ~60zł i w sumie zostaje Ci tylko bateria i ładowarka do kupienia. Ja mam tattu 3S 45C, 1400mAh za 60 zł z Polski i tani Imax B3 pro za 20 zł, ubogo, ale też chciałem tanio :P

Wychodzi za to w okolicach 800-900 zł, a zestaw nie jest taki do końca ubogi, bo oszczędzasz tylko na ładowarce i akumulatorach, a poza tym to jest zestaw, którym sam bym chętnie pośmigał.

Ja złożyłem we wrześniu swojego quada, po przekopaniu forum i stwierdzeniu, że mnie nie stać, popełniłem masę błędów, a może z perspektywy czasu dopiero widzę te błędy, dlatego ostrzegam, to co mówią tutaj koledzy na forum to w większości mądrości życiowe, których się nie posłuchałem :D

Historia była taka, że kupiłem ramę Kingkong 188 (z PDB i LEDami) za 25 zł z przesyłką i dobrałem do tego części, silniki 4xRCX H1806 za 140 zł, 4xESC 20A kingkonga opto za 150 zł, flysky fs-i6 za 171 zł, do tego 10 par śmigieł za 30 zł i FC od kingkonga (20x37,5 mm) za uwaga 57 zł i właśnie aku od Tattu i tą ładowarkę, czyli razem 650 zł. Kruczek jest taki, że taki build dawał wiele radości tylko na początku, później było za wolno, źle, niedobrze i strach o niewęglową ramę. Rama pękła, a sam na 99% po świętach przesiadam się na Lisama, bo innej alternatywy godnej uwagi nie widzę, a Xów nie znoszę, choć latałem takim z godzinę, ale to nie ciągnie mnie w ogóle. H lub mieszanka X i H jak u tej 210 to coś do czego dążę.

Obecnie czekam na dostawę sprzętu FPV, za uwaga 110 zł. Za 50 zł był do kupienia zestaw Eachina ET200 (200mW) z kamerą CMOS (110 stopni FOV), a do tego dokupiłem RC832 od Boscama za 60, który na początku będzie podpięty pod telefon w goglach. Mam nadzieję, że jakoś obstoję z takim setem do czasu, aż odłożę kasę na jakieś gogle z analogowym video ;)
Wystarczy dobrze szukać promocji, a poskładasz quada za mniej niż 500zł tak naprawdę.
Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Re: JJRC X1

Post autor: FeelTheCool »

Hmm... Za quada chciałbym dać max 400-450zł z wiadomych względów - zbytnio bogaty nie jestem. Póki co czytam te wszystkie tematy z 250-tkami i chciałbym wiedzieć, na promocje jakich dokładnie części polować, z jakich konkretnie bebechów ma się składać mój pierwszy tak poważny kopter. Jedni chwalą takie silniki, drudzy odradzają. Ciężka sprawa... Ale do wiosny kilka mies. jest na szczęście!
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: JJRC X1

Post autor: Markon »

To polecam forumową sprzedajkę, sam za niedługo pozbędę się swoich np 1806.
Jeśli w tych 450 zł ma być aparatura, to może być ciężko, to Ci mogę już powiedzieć, a jeśli aparaturę wyrzucisz z tych 450 zł, to nie powinno być dużych problemów.

Przede wszystkim, jak chcesz tanio, to oszczędzaj na silnikach i ESC, bo to jest coś, co wymienisz razem z ramą. Kontroler czy aparatura to sprzęt, który Ci zostanie i najprawdopodobniej go nie rozwalisz w drobny mak. Co do polecanych i odradzanych silników, ESC itp. Prawda jest taka, że dopóki nie nauczysz się latać dobrze, to Ci nic nie będzie przeszkadzać, jeśli będzie działać. Jak zaczniesz latać szybciej albo zaczniesz robić sztuczki to dopiero wybór konkretnych silników czy ESC będzie ważny. Obecnie np większość ESC ma Oneshot, a większość silników ma podobną jakość wykonania w tym samym przedziale cenowym.

Tani build. 4x Racerstary 2205 2300KV to dokładnie 112 zł, do tego np 4 sztuki Racerstar RS20A Lite to wydatek tylko 101 zł. Żeby nie przekroczyć maksymalnego prądu, MUSISZ mieć baterię 3S i 5 calowe śmigła. FC ogarniesz sam, jakiś klon F3 i wio, średnio po 70 zł. Teraz tylko rama, jedna z najtańszych to Lisam 210 (60zł), a później aparatura, aku i ładowarka.

Ciekawą sprawą są zestawy "Kingkong Force XXX" gdzie XXX to rozmiar koptera, masz tam wszystko (Uwaga, są wersje z FC i bez) poza ramą, aku i aparaturą za ~340zł. Twój wybór.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: JJRC X1

Post autor: Adrián »

Lisam 210 nie warto. Łamie się dolny pokład. Za mocno wycięty. Ale są inne do 100zł na bg, które takich problemów nie mają. Reszta jw.
ODPOWIEDZ