Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: Majk99 »

ASmen pisze:Tak czytam o tych silnikach Emax 2205 to one szczytowy pobór maja 30 A...
Polecacie mu 20A esc, mnie sie wydaje mało...
Mają 30A... w testach STATYCZNYCH, najczęściej z gigantycznym akumulatorem, w którym prawie nie ma spadku napięcia. Teraz pomnóż te 30A przez 0.8 (odejmujemy 20%) i wychodzi 24A na pełnym gazie. Nowicjusz, szczególnie na 3s długo na pełnym gazie nie będzie latał, a esc 20A mają szczytowo min. 25A. Poza tym 30A to jest na 4S i cięższych śmigłach niż 5030x2 ;-)
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
ASmen
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 05:04

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: ASmen »

Majk99 pisze: Mają 30A... w testach STATYCZNYCH, najczęściej z gigantycznym akumulatorem, w którym prawie nie ma spadku napięcia. Teraz pomnóż te 30A przez 0.8 (odejmujemy 20%) i wychodzi 24A na pełnym gazie. Nowicjusz, szczególnie na 3s długo na pełnym gazie nie będzie latał, a esc 20A mają szczytowo min. 25A. Poza tym 30A to jest na 4S i cięższych śmigłach niż 5030x2 ;-)
W sumie to masz racje.
:shock: to znaczy że ja ze swoimi to grubo przesadziłem... ale nie ma tego złego ;) wychodzi że mogę na pełnym gazie latać zawsze !! ;) :-D

Jeśli chodzi o FPV to u mnie na pokładzie znalazło się takie cudo http://www.banggood.com/FX-X50-6-5_8G-6 ... ds=myorder
a kamerka taka http://www.banggood.com/1000TVL-13-CCD- ... ds=myorder
i chętnie posłucham opinii, sam nie wiele jeszcze jestem w stenie powiedzieć bo na nich jak dotąd nie latałem.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: Majk99 »

Nadajnik lepiej dać np. FX 795T i 25mW (jeśli chcesz być legalny i startować w przyszłości w zawodach), a kamerę polecę HS1177 (bo mam :-P ) dobra jest też Runcam Swift, Runcam Owl, Runcam Eagle, HS1199 i pewnie znajdzie się też kilka innych dobrych :-)
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: rafi.devtox »

ASmen pisze:
Majk99 pisze: Mają 30A... w testach STATYCZNYCH, najczęściej z gigantycznym akumulatorem, w którym prawie nie ma spadku napięcia. Teraz pomnóż te 30A przez 0.8 (odejmujemy 20%) i wychodzi 24A na pełnym gazie. Nowicjusz, szczególnie na 3s długo na pełnym gazie nie będzie latał, a esc 20A mają szczytowo min. 25A. Poza tym 30A to jest na 4S i cięższych śmigłach niż 5030x2 ;-)
W sumie to masz racje.
:shock: to znaczy że ja ze swoimi to grubo przesadziłem... ale nie ma tego złego ;) wychodzi że mogę na pełnym gazie latać zawsze !! ;) :-D

Jeśli chodzi o FPV to u mnie na pokładzie znalazło się takie cudo http://www.banggood.com/FX-X50-6-5_8G-6 ... ds=myorder
a kamerka taka http://www.banggood.com/1000TVL-13-CCD- ... ds=myorder
i chętnie posłucham opinii, sam nie wiele jeszcze jestem w stenie powiedzieć bo na nich jak dotąd nie latałem.
Mialem ta kamerke... Przyznam szczerze ze ja na fisheye nie moglem sie ogarnac... Bardzo ciezko mi sie na tym latalo... A z 1000 TVL mozesz miec problem z podlaczeniem tego pod OSD

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ASmen
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 05:04

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: ASmen »

rafi.devtox pisze: Mialem ta kamerke... Przyznam szczerze ze ja na fisheye nie moglem sie ogarnac... Bardzo ciezko mi sie na tym latalo... A z 1000 TVL mozesz miec problem z podlaczeniem tego pod OSD
Roblem z OSD ?? Co masz na myśli ?
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: rafi.devtox »

Nie wiem jakie osd chcesz zalozyc ale np. Minimosd nie obsluguje tej kamery. Mialem tez 800tvl i tez nie chcial wspolpracowac. Dopiero hs 1177 dzialalo

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
brireione
Posty: 24
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 06:15
Lokalizacja: HERE

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: brireione »

Witam.Jeżeli to ma być typowa "ścigałka" to polecam hubosd8 w przypadku tej ramy ver. H od Mateka. Urządzenie plug&play. Wyświetla najpotrzebniejsze dane jak napięcie ,prąd, czas lotu (zlicza automatycznie tylko czas lotu) i nick. Wbudowany alarm napięcia i przekroczenia ustawionego prądu. Nic więcej nie trzeba. Ewentualnie kamera foxeer arow hs1190 wyświetla nick i napięcie. Niektórym to wystarcza.

EDIT - scalenie

Hubosd8-H http://abc-rc.pl/plytka-zasilajaca-pdb-osd-matek

EDIT - scalenie

A ty HS1177 chyba najtańsza w Polsce http://abc-rc.pl/mini-kamera-do-drona-600tvl-fpv
Awatar użytkownika
ASmen
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 05:04

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: ASmen »

rafi.devtox pisze:Nie wiem jakie osd chcesz zalozyc ale np. Minimosd nie obsluguje tej kamery. Mialem tez 800tvl i tez nie chcial wspolpracowac. Dopiero hs 1177 dzialalo
Obrazek

To jest moje OSD które dostałem w komplecie z SPracing F3 niebawem sie okaże czy to działa bo mam to podłączone ale czekan na gogle i aparaturę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lor3ddr8d
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 24 lis 2016, 09:25
Lokalizacja: Śląsk

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: lor3ddr8d »

brireione pisze:A ty HS1177 chyba najtańsza w Polsce http://abc-rc.pl/mini-kamera-do-drona-600tvl-fpv
Nie ma opcji, żeby ta kamera weszła do tej Ramy, zobacz jaki tam jest otwór wejściowy.
brireione
Posty: 24
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 06:15
Lokalizacja: HERE

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: brireione »

lor3ddr8d pisze:
brireione pisze:A ty HS1177 chyba najtańsza w Polsce http://abc-rc.pl/mini-kamera-do-drona-600tvl-fpv
Nie ma opcji, żeby ta kamera weszła do tej Ramy, zobacz jaki tam jest otwór wejściowy.
Jeżeli w dalszym ciągu mowa o robocat 270 to do niej wchodzi kamera 35x35 (patrz. foto) hs1177 ma wymiar 25x25 to dlaczego ma nie wejść Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
lor3ddr8d
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 24 lis 2016, 09:25
Lokalizacja: Śląsk

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: lor3ddr8d »

No masz rację, ja oglądałem wersję tej kamery z plastikową obudową ;)
Awatar użytkownika
ASmen
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 05:04

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: ASmen »

I jak tam prace nad Robocatem ?
Ja ostatnio skończyłem (prawie) swój, a wygląda tak:

Obrazek
lor3ddr8d
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 24 lis 2016, 09:25
Lokalizacja: Śląsk

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: lor3ddr8d »

Cześć, mam mały problem. Wszystko podłączyłem i silniki ruszyły. Rozpocząłem konfiguracje w Openpilot i zonk.
Schemat wygląda tak:
Obrazek

Natomiast podpinając pierwszy Biało-czerwono-czarny przewód z CC3D do odbiornika kontrolera nie ma napięcia i kontroler lotu przestaje świecić, jedyna opcja to podpięcie tego kabla do płyty dystrybucyjnej, która ma 3 piny o napięciu 5V, wtedy wszystko odpala ale podczas konfiguracji fizyczny ruch lewym drążkiem nadajnika daje na ekranie ruch prawym i to jeszcze odwrotny, przepinałem kable ale nic to nie daje.
Małe jednożyłowe przewody podpinane w dolne gniazdo odbiornika mają taką samą kolejność kolorów jak wychodzą z wtyczki.

Jakieś pomysły ?

Update:
u mnie z regulatorów wychodzą dwa przewody a na wszystkich filmach widzę, że są trzy i w jednej wtyczce polecają go zostawić aby kontroler miał zasilanie.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: Chestnut »

po kolei- nie każda aparatura ma ma tą samą rozpiskę kanałów jak potrzebuje kontroler.
opcje masz dwie- zmienić mixery kanałów w apce, albo poprzestawiać kable sygnałowe (odpowiednich kanałów) w odbiorniku albo na fc.

Masz 2 przewody od regli, znaczy że masz regle opto - bez BEC'a. nie zasilą ci nic, (oprócz silników) także FC, odbiornik i co tam jeszcze masz na 5v- musisz zasilić z osobnego BEC'a.
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
lor3ddr8d
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 24 lis 2016, 09:25
Lokalizacja: Śląsk

Re: Quadrokopter na ramie Tarlot Robocat 270

Post autor: lor3ddr8d »

Dzięki Chestnut, czyli wlutować się w ten czerwono biało czarny przewód i podpiąć się pod płytę dystrybucyjną na 5V ?
Aplikacja nie wykrywa kontrolera ale na samym kablu USB świecą się kontrolki.
ODPOWIEDZ