jakie google do 250

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: jakie google do 250

Post autor: kamilborkowski »

Już dostałem odpowiedź z supportu FatSharka że skontaktuje się ze mną Dave z UK i da znać co mam zrobić.
arekm
Posty: 154
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 14:51
Lokalizacja: PL

Re: jakie google do 250

Post autor: arekm »

Zerknie ktoś ile ten wymiar ma np. w HD2?

Interesuje mnie czy pomiędzy HD2 (lub innymi fatsharkami), a HD3 zmieniło się położenie slotów na dodatkowe soczewki. Od tego zależy sposób robienia dodatkowych soczewek przez optyka.

Zdjęcie dotyczy HD3. Te ~92mm jest pomiędzy krawędziami plastiku, a soczewka wsuwa się jeszcze w slot na ~1mm głębokości.
Załączniki
hd3-wymiar.jpg
hd3-wymiar.jpg (367.77 KiB) Przejrzano 3371 razy
BANGGOOD.COM: Śledź przesyłki, nawet te bez trackingu - https://goo.gl/I8iqFp
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: jakie google do 250

Post autor: KwiatuFPV »

arekm pisze:Zerknie ktoś ile ten wymiar ma np. w HD2?

Interesuje mnie czy pomiędzy HD2 (lub innymi fatsharkami), a HD3 zmieniło się położenie slotów na dodatkowe soczewki. Od tego zależy sposób robienia dodatkowych soczewek przez optyka.

Zdjęcie dotyczy HD3. Te ~92mm jest pomiędzy krawędziami plastiku, a soczewka wsuwa się jeszcze w slot na ~1mm głębokości.
W hd2 jest tak samo
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: jakie google do 250

Post autor: Adrián »

W d v3 również.


Editt
KwiatuFPV pisze:Zwróć uwagę ze kabelek z białą wtyczka masz zapewne z dwoma kablami, nie jest to kabel balancera a służy jedynie do zasilania wiatraczka;)
Tak, tak, to już zauważyłem/doczytałem :-)
KwiatuFPV pisze:Ogólnie te baterie fatsharka to słabe są, warto zrobić sobie pakiet w dwóch ogniw 18650 ;)
Widziałem wczoraj taki mod, chyba też wykorzystujący elektronikę z oryginalnej baterii. Na pewno to zrobię w przyszłości. Teraz można ponad 3400mAh znaleźć, więc to ogromna różnica.
KwiatuFPV pisze:Gogle zaczynają sygnalizowac pikaniem o niskim stanie bateri zanim się wyłącza ale robią to na tyle wcześniej ze spokojnie mona wrócić.
No to mnie uspokoiłeś. Dobra wiadomość :-)

editt
kamilborkowski pisze:Już dostałem odpowiedź z supportu FatSharka że skontaktuje się ze mną Dave z UK i da znać co mam zrobić.
Mam nadzieję, że szybko załatwią sprawę. Też postawił bym na hk, tam chyba najszybciej schodzi towar.. Pewnie też dlatego, że tylko Int. Z EU poszły by szybciej.
Ostatnio zmieniony piątek 20 sty 2017, 10:06 przez Adrián, łącznie zmieniany 2 razy.
arekm
Posty: 154
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 14:51
Lokalizacja: PL

Re: jakie google do 250

Post autor: arekm »

Dzięki, czyli też mam rozmyte brzegi w HD3 i nie jest to kwestia dodatkowych soczewek.

Mogę np "poprawić" rozmycie lewej krawędzi lekko popychając całe gogle w lewo (mimo, że regulacja IPD jest już maksymalnie w lewo dla lewego oka) ale wtedy jeszcze bardziej rozmywa się prawa krawędź.

Też czekam na zalecenia z serwisu fatshark uk.
BANGGOOD.COM: Śledź przesyłki, nawet te bez trackingu - https://goo.gl/I8iqFp
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: jakie google do 250

Post autor: Adrián »

Hmm tylko tak się zastanawiam, na ile to faktycznie wada, na ile za małe IPD
Jak przesuwacie, albo regulujecie na jednym oku, to na drugim jest całe mydło, czy tylko krawędź?

U mnie tak jest tylko na jednej z krawędzi, ale tak jak pisałem, tylko z grubszą gabką. Bez niej, łapie się na styk w obu.
Ale w hd3, w sumie już to zostało potwierdzone..
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: jakie google do 250

Post autor: KwiatuFPV »

Adrián pisze: Widziałem wczoraj taki mod, chyba też wykorzystujący elektronikę z oryginalnej baterii. Na pewno to zrobię w przyszłości. Teraz można ponad 3400mAh znaleźć, więc to ogromna różnica.
Ja nie robieralem oryginalnej bateri tylko użyłem tego :
http://m.banggood.com/1-5S-Lipo-Battery ... 73721.html
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: jakie google do 250

Post autor: Adrián »

O! To jeszcze lepiej, to zainteresuje się tematem i poszukam dobrych ogniw, pewnie samsung, albo sanyo. Sony też sobie chwalę w latarkach.
To przed wiosną może dozbroję się w dodatkową bateryjkę. Dzięki :-)

Tak sobie pomyślałem, czy nie zaprojektować takiego pudełka, w podobnym kształcie oryginalnej baterii, z wypustkami trzymającymi pasek i dać do wydrukowania.
Z wykorzystaniem 2x18650, wskaźnika, i najlepiej wersja skręcana, żeby można było łatwo wymienić ogniwa w środku jak padną w przyszłości.
Mało czasu, ale może coś naskrobię, chociaż z projektowania jestem jeszcze noga..
Ostatnio zmieniony piątek 20 sty 2017, 10:20 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: jakie google do 250

Post autor: kamilborkowski »

Adrián pisze:Mam nadzieję, że szybko załatwią sprawę. Też postawił bym na hk, tam chyba najszybciej schodzi towar.. Pewnie też dlatego, że tylko Int. Z EU poszły by szybciej.
Adrián, ale chodzi o serwis w UK (United Kingdom). FatShark ma tam swój serwis i dla zamówień z Europy tam trzeba realizować naprawy.
Na grupie FB wyczytałem że czasami ludzie mają problemy z ostrością niekoniecznie z powodu samych gogli. Poprawne ustawienie samych gogli na twarzy oraz dobranie gąbki pomaga. Niektórzy też stosują soczewki -2 dioptrie, ale to powinno się podobno robić tylko gdy ma się wadę wzroku.
Najlepszy sposób żeby sprawdzić czy jest problem z optyką w goglach to założyć gogle, zamknąć jedno oko i dla drugiego ustawić IPD. U mnie wtedy wyraźnie miałem problem ponieważ na jednym oku ostry był tylko środek (lub lewa, prawa strona w zależności od tego jak ustawiłem IPD) a reszta rozmazana.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: jakie google do 250

Post autor: Adrián »

kamilborkowski pisze:Adrián, ale chodzi o serwis w UK (United Kingdom). FatShark ma tam swój serwis i dla zamówień z Europy tam trzeba realizować naprawy.
Tak, wiem, ale pisałem, że zwykle szybciej schodzą z magazynu gogle, dlatego byłem pewny, że kupując z hk nie trafisz już na trefną partię jak w innych sklepach. Ale się pomyliłem.
kamilborkowski pisze:Najlepszy sposób żeby sprawdzić czy jest problem z optyką w goglach to założyć gogle, zamknąć jedno oko i dla drugiego ustawić IPD. U mnie wtedy wyraźnie miałem problem ponieważ na jednym oku ostry był tylko środek (lub lewa, prawa strona w zależności od tego jak ustawiłem IPD) a reszta rozmazana.
Dokładnie, tak zawsze ustawiałem lornetki i nie było problemu. Z fatsharkami łapię się na styk. Mam niewielką wadę wzroku (-0,5) ale widzę ostro w goglach.
Ale jak znajdzie się ktoś na zlocie z -2, to chętnie sprawdzę i może zamontuję u siebie, jak ma być jeszcze lepiej.

To z tego co piszesz, to faktycznie wada fabryczna. U mnie tego nie ma.


Editt
Widzę, jeszcze drugą wersję http://www.banggood.com/2S-3S-4S-5S-Lip ... mds=search Dłuższa, ale węższa, Chyba lepiej będzie pasowała, żeby zrobić smukłą wersję pudełka.

Tak sobie myślę, że poszukam wieczorem, może ktoś już zrobił takie pudełko i można kupić, udostępnia projekt.

Kwiatu, przy nowej baterii z 18650 i ww elektronice, gogle dalej piszczą przy słabej baterii? Jest to wbudowane w gogle, czy baterię? Jeśli w gogle, to super.
arekm
Posty: 154
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 14:51
Lokalizacja: PL

Re: jakie google do 250

Post autor: arekm »

fatshark uk poprosiło o odesłanie do nich gogli celem wymiany optyki.

Pakiet z 18650 (protected) też planuję zrobić ale dodam jeszcze przetwornicę dc-dc tak by gogle nie piszczały zbyt wcześnie i możliwie maksymalnie mogły wyssać ogniwa. Tylko wtedy trzeba by dodać też alarm jakiś bo gogle nie zapiszczą.

Edit: fatshark odsyła pocztą royal mail więc na zwrotną przesyłkę chwilę się poczeka
Ostatnio zmieniony piątek 20 sty 2017, 12:12 przez arekm, łącznie zmieniany 1 raz.
BANGGOOD.COM: Śledź przesyłki, nawet te bez trackingu - https://goo.gl/I8iqFp
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: jakie google do 250

Post autor: Adrián »

Wiesz, przy jakim napięciu piszczą seryjnie? Pewnie sam to sprawdzę za jakiś czas, ale.. ;-)
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: jakie google do 250

Post autor: kamilborkowski »

U mnie też już dostałem adres do wysyłki gogli do UK. Niestety nie ma opcji żeby przysłali mi optykę i żebym sam sobie wymienił.
arekm
Posty: 154
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 14:51
Lokalizacja: PL

Re: jakie google do 250

Post autor: arekm »

Obiło mi się o oczy na jakimś forum, że 7.5V ale teraz, po szybkim google, piszą w dokumentacji, że 6.8V, a przy tylu to nie ma sensu pakować dodatkowo dc-dc.

Trzeba dla pewności sprawdzić samemu.

https://s3.amazonaws.com/helpscout.net/ ... l-RevA.pdf

ps. czym najtaniej/najpewniej posłać do UK? (raczej kurier bo pocztą to już mi raz paczka zaginęła) DPD ~97zł , UPS 173zł (sendit.pl)
BANGGOOD.COM: Śledź przesyłki, nawet te bez trackingu - https://goo.gl/I8iqFp
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: jakie google do 250

Post autor: Adrián »

Ok, jak rozładuje baterię, to sprawdzę, ale jak 6.8V to nieźle.
ODPOWIEDZ