Recenzja: Flycolor Raptor F390 30A ESC dla Actuna.pl

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Recenzja: Flycolor Raptor F390 30A ESC dla Actuna.pl

Post autor: daze »

Recenzja: Flycolor Raptor F390 30A ESC dla Actuna.pl

Dostałem do testów regle na popularnym obecnie procku F390 od Actuna (https://sklep.actuna.pl/Regulator-obrot ... -30A-p3635). Jest to moja pierwsza styczność z tym układem - wcześniej latałem na starszym F330, no ale dzisiaj każdy chociaż w miarę zorientowany w branży nie kupi już nic innego jak F390 - jest to więc ich dużym plusem. Zastosowanie nowszego, szybszego procesora pozwala uzyskiwać dużo niższe looptime, dużo wyższe częstotliwości odświeżania danych dla motorków a także nadążyć za silnikami z wysokimi KV.
ESC Flycolor Raptor F390 30A zrobiono typowo dla wyścigowców i tam też będą się najlepiej czuły - obsługują DampedLight oraz Multishot i super współpracują z rzeźnickim Raceflight'em.

Instalacja:
Pierwszy raz miałem przyjemność instalować regielek z wycięciami pomiędzy padami przeznaczonymi na trzy przewody do silnika i znacząco ułatwia to sprawę - jest banalne dla słabo obytych z lutownicą i sprawi przyjemność tym bardziej doświadczonym oraz przyspieszy budowę kopterka.


Obrazek


30A:
Jeszcze jakiś czas temu 30A wydawało się dużą przesadą dla kopterków wyścigowych - dzisiaj dla głodnych silników to wartość w sam raz. Dzięki zapasowi prądowemu regielka pozwoliłem sobie bardziej 'opakować' go na ramieniu bez większych obaw, że będzie się przegrzewał przy silniku Emax RS2205 2300KV potrafiącym pobrać z gazem w podłodze nawet prąd w okolicach 30A. W przeszłości zdarzało mi się oderwać elementy z regielków kręcącym się śmigłem zgiętym w dół podczas zderzenia z przeszkodą. Poza koszulką na regiel nakleiłem grubszą taśmę dwustronną, gąbkową z góry i z dołu - dół chroni przed zwarciem z carbonowym ramieniem i ogranicza wibracje płytki a góra przed zderzeniem ze śmigłem - z większą temperaturą nie ma żadnych problemów.


Obrazek


Moc:
Wcześniej bardzo długo używałem popularnych LittleBee 20A. Po zmianie na Flycolor 30A nie poczułem żadnej zmiany jeżeli chodzi o ciąg silników - ani mniej, ani więcej. Co się zauważalnie znacząco zmieniło - prędkość odpowiedzi na ruchy drążków, prędkość reakcji na gaz. Regielek odpowiada momentalnie.


Obrazek


Oblot:
Film z jednego z testowych oblotów



Poleciłbym z czystym sercem i początkującemu i zaawansowanemu wyścigowcowi. Regielki spokojnie mogą konkurować z najlepszymi na rynku. Latam na nich ponad miesiąc i spisują się super oraz póki co bezawaryjnie.


Nudne dane techniczne:
+ 2-4s LiPo
+ Prąd ciągły: 30A
+ Prąd chwilowy: 40A
+ BEC: Brak
+ Wymiary: 29x12x1.6mm
+ Waga: 2.7g bez kabli, 6.5g z kablami
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
ODPOWIEDZ