Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

zebrox
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: zebrox »

Panowie prosba o pomoc. Po pozbyciu sie bledu ze po uruchomieniu co chwile piszczal i delikatnie trzasl smiglami po kilku dniach walki z flashowaniem naze32. Wgraniu nowego softu. W koncu dron lata.

Ale problem wyglada nastepujaco.

Uruchamiam drona kreca sie smigla. Zwiekszam ciag dron delikatnie sie unosi tuz nad nad podloga(w sensie tak delikatnie dotyka ziemi). Biore manetke zeby lecial do przodu i dron po podlodze slizga sie do przodu, biore zeby skrecal i skreca sprawdzam ruch w pozostalych osiach i jest identycznie wszystko prawidlowo.

Problem jak powstaje przy zwiekszeniu ciagu tak zeby unosil sie kilkadziesiat centymetrow nad ziemia. Biore manetke zeby do przodu lecial puszczam wiec juz teorytycznie nie powinien leciec do przodu jednak caly czas leci do przodu az do momentu kiedy sie nie przekoziolkuje przez przednie smigla. Jak trzymam go w reku na wiekszym ciagu to tez po odpuszczeniu manetek odpowiedzialnych za poruszania sie nie wraca do poprzedniego stanu tylko praktycznie caly czas ciagnie w jedna ze stron.
Drucik
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 sie 2016, 16:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: Drucik »

A na jakim trybie lotu latasz?
zebrox
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: zebrox »

Glupie pytanie ale przepraszam jestem poczatkujacy. To chodzi o to co jest w kontrolerze? Kontroler mam eachine i6 Bo jesli tak to normal.
Drucik
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 sie 2016, 16:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: Drucik »

Generalnie to co opowiadasz to prawidłowa reakcja quada, tak powinien latać, chyba że włączysz tryb stabilizacji (acro czy jak to się tam w twoim kontrolerze nazywa) który do nauki latania będzie rozsadniejszy. Jaki masz fc, cc3d?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: attyla »

Quad może latać w kilku trybach lotu ja jako początkujacy używam trybów
- angle (najłatwiejszy , małe wychylenia )
- horizon
- airmode

sprawdź co masz poustawiane w zakładce modes
Obrazek

czy ustawiałeś PID-y moje wyglądają tak

Obrazek

obejrzyj filmiki z youtube to wiele spraw bedzie jaśniejsze




Napisz dokładnie na jaki masz kontroler lotu CC3D czy Naze i jakie oprogramowanie wgrałeś, pokaż zrzuty z ekranu z zakładek modes i pid tuning to łatwiej będzie coś podpowiedzieć.
łukasz
zebrox
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: zebrox »

Dziekuje bardzo za pomoc. I przepraszam ze tak dlugo odpowiadalem ale mialem zapieprz w pracy straszny.
Sciagnalem twoja konfiguracje :P i da sie polatac. Widze ze jeszcze dluga droga przede mna bo latam po prostu tragicznie.
Jednak na obecna chwile spalil mi sie jeden z silniczkow(po prostu lecialem sobie nagle quad spadl i jeden z silniczkow slabo sie kreci i smierdzi spalenizna) i musze zrobic sobie przerwe na jakies dwa tygodnie. Jak przyjdzie to w jakis weekend dalej powalcze z ustawianiem pidow do perfekcji itd itp.
koniuor
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 16:18

Re: Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: koniuor »

Siemanko. Jako użytkownik tego quada...polecasz go czy raczej odpuścić?:)
zebrox
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: zebrox »

Polecam. Na poczatek dobry pomysl, latwo dostepne czesci i dosc tanie.
Z modyfikacji które trzeba na poczatku zrobic to:
- wymiana anteny od FPV bo jest dosc podatna na urazy, najlepiej kupic kilka najtanszych druciakow i poki sie czlowiek nie nauczy to nie wkladac nic innego
- wlutowac buzzer (przydatne jak upadnie w trawie)
- czytalem o przeprogramowaniu ESC'ow (i na obecna chcwile mam spalony esc ale jak przyjdzie to zagłębie temat i przeprogramuje wszystkie cztery)
- powalczyc z pidami troche czytalem o tym cos kombinowałem ale na razie latam na ustawieniach kolegi attyla

Poza tym na obecna chwile to jest więcej naprawiania niż latania. Ostatnio w weekend wyszedłem polatać w powietrzu urwała mi się antena od fpv(już była trochę zmęczona przez upadki) zanim zdjąłem gogle to już leżał na ziemi, upadek poniósł za sobą że coś dostało się do silnika i przez to silnik poszedł z dymem a regulator zapalił się żywym ogniem.
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: attyla »

Napisz cos bliżej o buzzerze gdzie i jaki wlutować


łukasz
łukasz
niejan
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: niejan »

zebrox pisze: upadek poniósł za sobą że coś dostało się do silnika i przez to silnik poszedł z dymem a regulator zapalił się żywym ogniem.
A myślałem, że może będziesz w weekend jakby nie padało. Strasznie mnie interesuje ten Eachne.
Przydałoby się zrobić drag race :evil: podobno wyciąga 150 km/h :evil:
Części lecą z CN ?
Tarot 190, Tarot 250, QX95, Taranis X9D Plus
zebrox
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eachine falcon 250 dziwnie reaguje na ruch manetek

Post autor: zebrox »

attyla pisze:Napisz cos bliżej o buzzerze gdzie i jaki wlutować


łukasz
Ja mam wersje z naze32

Obrazek

A pozniej w zakladce modes przypisujesz zakres dla jednej z galek. I wydaje mi sie ze powinno dzialac.


niejan pisze:
zebrox pisze: upadek poniósł za sobą że coś dostało się do silnika i przez to silnik poszedł z dymem a regulator zapalił się żywym ogniem.
A myślałem, że może będziesz w weekend jakby nie padało. Strasznie mnie interesuje ten Eachne.
Przydałoby się zrobić drag race :evil: podobno wyciąga 150 km/h :evil:
Części lecą z CN ?
Mozliwe ze dojdzie jak dojda to bede latal. Zamowilem przesylke przyspieszona co powinna isc do 10 dni.
ODPOWIEDZ