Moja Pierwsza Maszyna (Qav250)

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

KamilSpy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 18:21
Lokalizacja: Kraków

Moja Pierwsza Maszyna (Qav250)

Post autor: KamilSpy »

Witam. moj projekt to qav 250 z serduszkiem Naze32 10dof rev5 , ESC BLheli , orange Lrs 100mw . Pojawil sie pewny problem z ktorym sobie nie moge niestety sam poradzic widzialem poradnikow wiele ,wiekszosc po angielsku w ktorym jestem slaby ,a mianowicie nową płytke Naze32 podlaczylem po wlutowaniu pinów do komputera , komputer widzi go, instaluje , Jako CP210x Silicon Labs a kiedy chce klimknac na flash Firmaware zeby wgrac soft clean flight zamiast wgrywania softu wyskakuje koomunikat "No response from the bootloader ,proggramming :failed" jaki jest złoty srodek na ten problem ? probuje zwierac na płytce boot lecz to nic nie daje :/??:evil: :evil: :evil:
QAV250 standard
Awatar użytkownika
techfreak
Posty: 222
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja Pierwsza Maszyna (Qav250)

Post autor: techfreak »

Spróbuj to ustawienie:
Obrazek
KamilSpy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 18:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja Pierwsza Maszyna (Qav250)

Post autor: KamilSpy »

dzieki wielkie za odpowiedz , cos wadził zaznaczony ptaszek full chip erase po odnaczeiniu działa jak złoto ale pojawiaja sie nowe problemy . Przeczytam 10 razy instrukcje obslugi aparatury to zaczne sypac pytaniami :D POWODZONKA! JUZ PRZEECZYTALEM I moge jak na zielonego w tym temacie z czystym sumieniem zadac glupie pytanko a mianowicie ! USTAWIENIA KANAŁÓw ,posiadaam Turnigy 9xr pro orange lrs naze 32 i problem ejst nastepujacy iz w mixer setup ustawilem CH1:100 (AIL) CH2:100 (ELE) CH3:100 (THR) CH4:100 (RUD) A WIEC NADSZEDŁ TEST ZEBY SPRAWDZIC CZY DRAZKI DZIAŁAJA POPRAWNIE , co sie okazuje ze pierwszego kanału w cleanflighcie nie widzi wogole (Roll) i zaden drazek ani kanał nie jest do niego przypisany , jezeli w aparaturze MIXERZE przesune wszystko o jedno na dół to prawidlowo cleanflight widzi cztery "drążki" tylko ze jeden drązek wychodzi na "aux1" wiec jaki problem moze byc ? moze zcos pomieszalem w programowaniu Końcówki mocy ? oczywiscie to chce puscic strumieniem PPM . Dzieki za wyrozumiałóść!
QAV250 standard
Exus1
Posty: 14
Rejestracja: środa 29 cze 2016, 17:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja Pierwsza Maszyna (Qav250)

Post autor: Exus1 »

Możliwe że wartości kanałów wychodzą Ci poza zakres w cf, spróbuj w zakładce failsafe zmienić prawidłowy zakres wejściowy kanałów tzn. Zmniejsz minimalną wartość i zwiększ maksymalną. Ustawienie to widnieje chyba w lewym górnym rogu zakładki cleanflight. Ewentualnie w turnigy ustaw wszystkie kanały na np. 70 i zobacz czy wtedy dobrze działa i następnie ustaw sobie takie wartości żeby w cf były jak najbliżej 1500.
KamilSpy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 18:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja Pierwsza Maszyna (Qav250)

Post autor: KamilSpy »

powodem był upalony moduł mocy w radiu , mam wiekszy prbolem , odpalilem cleanflighta na naze32 10dof rev5 , ustawiałem quadka az tu nagle sie zawiesil program cleanflight jak grzebalem w portach , rozlaczylem go i juz za chiny sie nie chce polaczyc czerwona i niebieska dioda sie pala ciagle a srodkowa taka rózowa miga?!?!?!?!?!? co to moze byc?!?!?
QAV250 standard
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Moja Pierwsza Maszyna (Qav250)

Post autor: Gmeracz »

Odpal płytkę ze zwartymi padami BOOT, w cleanflight zrób flash softu. Bez podłączenia programowego. Na głównej zakładce cleanflighta masz to rozpisane.
Od śmigła...
KamilSpy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 18:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja Pierwsza Maszyna (Qav250)

Post autor: KamilSpy »

Wielkie dzięki ,zrobiłem jak powiedziałeś i wszystko jest ok
QAV250 standard
KamilSpy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 18:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja Pierwsza Maszyna (Qav250)

Post autor: KamilSpy »

Witam,mam 9xr pro z orginalnym oprogramowaniem i modułem mocy frsky XJT do tego odbiornikD4R2,doszłem jusz że pokazuje mi moc nadawania i odbierania ,ale brakuje mi napięcia na odbirniku.Podłanczam nawet FBVS01 (FDDSV1) do pakietu i nic się nie pojawia na wyświetlaczu radia.Chciałem mieć oddzielnie napięcie odbiornika i nap. pakietu.Mam dwa kabelki podłączone z modułu mocy do gniazda Futaby,patrząc od strony modułu podłączenie zRxd iTxd do ostatnich 2 z prawej g.F.Widziałem terz mod z jednym kabelkiem w środku modułu mocy ,czy ten jeden wystarczy za dwa kable na zewnątrz?.Mod ten był pokazywany na DJT i taki sam robi sie w XJT?
QAV250 standard
ODPOWIEDZ