Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze startem

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

chodor
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 19:13
Lokalizacja: WWA

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: chodor »

A mi chińczyk wysłał w ramach zadośćuczynienia nowe pdb , bo stwierdziłem że nie chce już tych czarnych wynalazków, a nowe pdb może się przydać. Na abc-rc nabyłem littlebee 20a pro i puki co jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: attyla »

Wypadałoby wpisać zakończenie moich przygód ze składaniem racer-a , chińczyk przysłał nowe ESC (czerwone) i quad po wlutowaniu nowych ESC ożył bez problemu. Tak więc definitywnie można stwierdzić że wymiana czarnych ESC jest jedyną drogą do ulotnienia eachine racer 250.
Mam za to mnóstwo pytań związanych z samym lataniem quadem -
- czy po puszczeniu drązków quad powinien zawisnąć w miejscu bo mój jak narazie dryfuje sobie w różnych kierunkach
- PID-y ustawiłem według filmiku z youtube, próbowałem użyć funkcji GTUNE ale jakoś nie zauważyłem żeby działała ,
-czy mógłby ktoś z użytkowników racer-a podzielić sie ustawieniami PID
- zauważyłem ze jak podłącze naze do cleanflight to pierwszej zakładce Setup na podglądzie położenia quada widać że cały czas zmienia się Heading czy u innych użytkowników też tak jest ? no i czy to moze skutkować jakimiś problemami z ustawieniem quada ?

wgrałem filmik z moich podskoków


łukasz
łukasz
Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: daze »

attyla pisze:- czy po puszczeniu drązków quad powinien zawisnąć w miejscu
Nie, po raz setny - nie. :)
attyla pisze:- zauważyłem ze jak podłącze naze do cleanflight to pierwszej zakładce Setup na podglądzie położenia quada widać że cały czas zmienia się Heading czy u innych użytkowników też tak jest ? no i czy to moze skutkować jakimiś problemami z ustawieniem quada ?
Uzbrój silniki (oczywiście bez śmigieł) z podłączonym cleanflight i zobacz czy jest tak samo.
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
Awatar użytkownika
fly4fun
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 18:24
Lokalizacja: Białystok

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: fly4fun »

Z tego co widać to lata całkiem dobrze. Wisieć nie bedzie bo nie. Do stania w powietrzu to fajtomy itp. To ma zapitalać ;)

Kalibracja na płaskiej powierzchni i idz polataj a nie sie przejmujesz jakimiś pierdołami ;)

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: Gmeracz »

Nie nazwałbym tego pierdułami.
Z tego co widzę, to model ma przekręcone pidy pitch i roll, bo po podniesieniu buja się w osiach. A będzie jeszcze gorzej przy szybszym lataniu.
Standardowe wartości P to ok. 60.
Zmniejsz o parę oczek P dla PICH i ROLL i wypróbuj zawis.
Poza tym znacznie pomocniejsze będą screeny ustawień z Cleanflighta.
Co do GTune... Proponuje najpierw domyślne ustawienia. Jeżeli to nie pomoże, to dopiero kombinować z GT. Jesteś pewny, że nic to nie zmieniło w PIDach?
Opisz procedurę, może coś pominąłeś.

Heading może zmieniać się aż ustawi się w położeniu modelu. Jeżeli masz kompas oczywiście. Dzieje się tak przez parę sekund.
Jeżeli nie, to trzeba ponownie skalibrować FC w Cleanflight. Inaczej model będzie pływać nadmiernie na boki w locie.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: attyla »

Dzieki za odzew, zielony w tych kopterach jestem a z doswiadczenia z samolotami wiem że im lepiej samolot ustawiony tym łatwiej,przyjemniej się nim lata.
Moje aktualne PDY-y
Obrazek

Mam kolejne pytanie co to za parametr zakreślony w czerwonym kółku ?

Obrazek

łukasz
łukasz
Awatar użytkownika
fly4fun
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 18:24
Lokalizacja: Białystok

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: fly4fun »

Ten parametr to czas pełnego cyklu FC z tego co czytałem zazwyczaj ustawia się 1000 żeby wyeliminować szumy z czujników.

Tutaj jest to dobrze opisane:
https://oscarliang.com/cleanflight-sett ... -looptime/

Pisałeś na PW o pidach ale ja jeszcze nie znalazłem najlepszych ustawień i poki co to nie szukam bo to mija sie z celem. Bardzo czesto eksperymentuje z rozłożeniem masy czy zmianą śmigieł i tu już trzeba by zmieniać PIDy, dobierać pod konkretny setup. Więc to raczej są pierdoły bo można swobodnie latać na podstawowych ustawieniach. Chodzi mi o czas kiedy uczymy się latać.

Na podobnych ustawieniach latałem na poczatku. Latał wtedy całkiem dobrze.

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Edit

Faktycznie jeszcze raz uważniej obejrzałem filmik i masz problem z pidami. Ja latam na 4s pakiet mam na wierzchu. Obniż nieco P na pich i roll aż przestanie się telepać.

Edit2

Tu masz pomocny link. Rurek opisuje co i jak.

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5118
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: Gmeracz »

Jak dla mnie ciągle masz przekręcone PIDy. Ustaw proszę po kolei P dla 6.0; 6,0 i 7.0 dla PIDów roll pitch i yaw.

Yaw dla D ustaw na 0.
Potem polataj w kółko albo chociażby zawis i parę ruchów - zrób z tego video i puść. Damy radę. Jesteśmy coraz bliżej... Hahaha...
To wcale niełatwa sztuka. Dlatego goście spod budki z piwem tym nie latają, tak? :P
Od śmigła...
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: hrumque@gmail.com »

frag pisze:Martwi mnie też sytuacja z ESC bo chcę je sflashować do blheli więc tu też dam znać jak to wygląda u mnie.
EDIT:
fly4fun mam takie same ESC jak twoje (shit) a w necie nic na ich temat. BB10-F8G co to qtwa jest...
też mam "czarne ESC":
Obrazek

przychodzą co prawda już z BLHeli ale starożytnym 14.3:
Obrazek

i są źle rozpoznawane (tzn są rozpoznawane prawidłowo, tak jak mają w pamięci zapisane, a że mają tam źle zapisane...):
Obrazek
czyli

Kod: Zaznacz cały

#Skywalker 40A#
#BLHELI#F850# 
TEORETYCZNIE ma ustawienia lepsze niż XP12 wcześniejszy (bo można mu włączyć np dampedlight), ale z powodu tego rebrandingu - cholerawie czy na prawdę może obsługiwać dampedlight (czy to tylko błąd konfiguratora BLHELI, który to pokazuje, bo Skywalker 40A by to miał), i czy się nie wydymi (esc lub silnik) po włączeniu tego ...
Awatar użytkownika
fly4fun
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 18:24
Lokalizacja: Białystok

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: fly4fun »

Daj znać jak uda się to uruchomić. Ja mam już 4 czarne i 4 czerwone a i tak na nich nie latam.
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: kolski »

Również jestem zainteresowany ulotnieniem tych ESC mam, już wszystko na ramę Lumenier QAV-X z BG :-) i chcę użyć tych regli.

PS. W r250 zamontowałem czerwone(przysłali mi za free) model lata. Nie zdecydowałem się ich flashować do BLHeli, czytałem, że nieraz nie wstają. Jakoś nie mam siły kombinować a r250 i tak model testowy i do nauki.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: Gmeracz »

Tia... Ale panowie nie zapominajmy, że małe drony są do zapierdzielania, a nie do zawisów.
Kolega może się dziwić, to TOTO nie wisi stabilnie i tylko se chce latać na boki, ale kto takimi dronami wisi?
No nikt. Trzeba dać gazu, wystartować i lecie do przodu. I tylko do przodu. I po jakiejś trasie.
Od paliczka do paliczka. Potem od krzewka do drzewka. A potem od bramy w stodole do szpary między kołami traktora...

No taaak, bo to prowokuje. Nie mieliście tego czasem? Że gdy widzę jakiś trzepak, albo płot, to se kombinuję... Zmieszczę się, czy znowu walnę antenką?


Hahahaha...
Od śmigła...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: cebulator »

Mocno przesadzone zdanie. Bo taka 250 w Stable jest bardzo dobra do nauki. Przeważnie tylko śmigła lecą, a one nie są drogie.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: kolski »

Panowie. Złożyłem 210 na tych czarnych reglach. Niby działa OneShot, ale, silniki startują nierówno i z bardzo dużą prędkością. Czyli 3 szt. startują z mocą taką, że wywala quada na plecy, bo 4ty się nie włącza (na tyle szybko).
Na sucho niby OK., ale jak jest na nim śmigło, to nie ma mocy powolutku wystartować.
Jak przytrzymasz quada i silniki zastartują to można go puścić i wtedy ładnie zawisa w powietrzu. Ale mniej gazu i znowu 4ty silnik ... i gleba.
Co z tym zrobić? Próbować jeszcze regulować i przełączyć z OneShot na rapid i PWM 50Hz?
Jak nie - zamawiam prawdziwe regle.
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: hrumque@gmail.com »

kolski pisze:Panowie. Złożyłem 210 na tych czarnych reglach. Niby działa OneShot, ale, silniki startują nierówno i z bardzo dużą prędkością. Czyli 3 szt. startują z mocą taką, że wywala quada na plecy, bo 4ty się nie włącza (na tyle szybko).
Na sucho niby OK., ale jak jest na nim śmigło, to nie ma mocy powolutku wystartować.
Jak przytrzymasz quada i silniki zastartują to można go puścić i wtedy ładnie zawisa w powietrzu. Ale mniej gazu i znowu 4ty silnik ... i gleba.
Co z tym zrobić? Próbować jeszcze regulować i przełączyć z OneShot na rapid i PWM 50Hz?
Jak nie - zamawiam prawdziwe regle.
U mnie też tak było, wielokrotna kalibracja ESCów (w sensie przez BLHeli łączącym się przez cleanflight-bootloader z wszystkimi regulatorami, albo wprost z cleanflight-a ręcznie)- bez skutku, pozycja "najmniejsza przepustnica" była totalnie niestabilna - zależnie od fazy księżyca silniki startowały jak chciały.

1. Problem z kalibracją FC - jeden z silników nie startował, bo FC myślał że jest lekko przechylony, więc chciał skorygować przechył przez modyfikację parametrów silników.
2. A że PIDy domyślne - przekręcone grubo - to się kończyło tym, że jeden z silników (lub dwa) stały, a pozostałe dawały tyle powera od razu, że robił flip-na-plecy i amen.
3. przy one-shot faktycznie czarne esce się niezbyt ładnie kalibrują coś, test w zakładce Motors, zwiększanie wspólnego sterowania +1, i widać że nie zawsze wszystkie równo wstają przy tej samej wartości sterowania, różnica o kilka punktów. Przy wyłączonym oneshot jest chyba trochę stabilniej.
4. po zmianie ESCów na jakieś bardziej cywilizowane (w moim przypadku emaxy) - przy oneshot startują wszystkie dokładnie przy równo 1051, przy 1050 wszystkie stoją.

EDIT - scalenie
fly4fun pisze:Daj znać jak uda się to uruchomić. Ja mam już 4 czarne i 4 czerwone a i tak na nich nie latam.
Zjarałem mosfety w 1z4 takich esców, więc wszystkie 4 poszły do wymiany, to teraz bez obaw mogę go spróbować sflashować nowszym blheli i zobaczyć jak to się zachowa.
Ale obawiam się że rewelacji nie będzie, tam procesor chodzi na "internal RC oscilator" (nie ma zewnętrznego kwarcu) -więc skoro zegar procesora nie jest stabilny (i zależy mocno od temperatury) to i pomiar pwm sterującego nie może być stabilny jakoś rewelacyjnie...
ODPOWIEDZ