Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mDario
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 10:23
Lokalizacja: Opole

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: mDario »

KwiatuFPV pisze:Na początek weź kilka kompletów GEMFAN 5030 sa jak to powiedziałeś z plasteliny ale pozwolą na "oswojenie" sie z quadem, potem polecam kingkong 5045BN fajne sztywne śmigła ktore przy krecie po prostu pekaja i sa tanie ;)
Ja polecam KingKong 5040 za 20zł ma 10par i jeszcze nie udało mi się żadnego złamać. Po ostrych kretach tylko się lekko wyginają i po naprostowaniu można lecieć dalej.
never ending 250 class (ZMR250, flip32+BF, dys1806+dysBH16A)
Permanentny brak czasu
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: jervon »

MucFlyer pisze:
KwiatuFPV pisze:FC spoko pod warunkiem, ze oryginalne ;) silniki to nie lepiej Ci wziąć emax rs2205 2300kv ? A co do pdb jak chcesz dobre to DemonCore PDB ;)
GPS zbędny w 250 chyba ze chcesz sobie na OSD prędkość wyświetlać ;)
Tak FC wyglada na oryginalne, w 100% nie wiem jak zweryfikowac, wyglada jak oryginal.
Te Emaxy juz mam, stad chec wykorzystania. Ale wciaz moge je oddac jesli RS2205 beda lepsze.
Czyli wyglada, ze lepiej sie tego Mateka pozbyc, nie widze jak narazie gdzie w EU dostac DemonCore.
Wrzuć fotki FCka to ocenię :) wystarczy strona gdzie jest ptak Dodo :)
MucFlyer
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:16
Lokalizacja: DE

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: MucFlyer »

Proszę bardzo.

Obrazek
250 Dodo, Tweaker 180 DTFC, QX90 F4, Hubsan X4, Easy Star II + Motley Crew, Proboat Recoil, team asso t4.1
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: jervon »

Oryginał, piękny ptak :)
MucFlyer
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:16
Lokalizacja: DE

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: MucFlyer »

jervon pisze:Oryginał, piękny ptak :)
Bardzo dziękuję za potwierdzenie. Przynajmniej Dodo oryginał. Teraz tylko czekać pozostało na resztę części. FPV finalnie też będzie.
250 Dodo, Tweaker 180 DTFC, QX90 F4, Hubsan X4, Easy Star II + Motley Crew, Proboat Recoil, team asso t4.1
MucFlyer
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:16
Lokalizacja: DE

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: MucFlyer »

Budowa rozpoczęta. Załączam parę zdjęć, licząc na ewentualne uwagi doświadczonych Kolegów, zanim przeprowadzę finalny montaż.
Mam tez parę pytań :
1. na Lemon PDB widzę dwa wyjścia 5V do flight controller - czy ma znaczenie którego użyje do zasilania Dodo ?
2. zworkę na PDB ustawic na 5V czy na 12V
3. zewnętrzne wejcie i wyjście OSD ma być zwarte ? - nie używam zewnętrznego OSD
4. czy RSSI PDB ma być połączone z RSSI na Dodo ?
5. pigtail do anteny TM600 ( będzie zastąpiony przez TM25 switch) jest dość długi, będzie miało wpływ na FC jeśli nadajnik wideo będzie umieszczony tuz nad FC ?

To chyba na chwile obecna tyle problemow, pozostaje mi polutowanie ESC do silników, polutowanie ESC do PDB.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
250 Dodo, Tweaker 180 DTFC, QX90 F4, Hubsan X4, Easy Star II + Motley Crew, Proboat Recoil, team asso t4.1
Awatar użytkownika
MusafirPL
Posty: 9
Rejestracja: środa 30 mar 2016, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: MusafirPL »

Też budowałem właśnie na tej ramie. Daje dużo miejsca na komponenty co na początku jest znacznym plusem.
Sugeruję odwrócenie FC tak aby port USB był z boku. Będzie ci dużo łatwiej podłączać później do konfiguracji. Pamiętaj aby później odpowiednio ustawić "board alignment" w oprogramowaniu.
1. Każdym wyjściem 5V można zasilić FC bez problemu.
2. Nie powinno być różnicy. Twoja kamera przyjmuje wszystko od 5V do 22V. VTX zależy - Foxeer 600mW np. działa od 7V. Ja mam ustawione na obu zworkach na 12V.
3. Tak.
4. Nie używam RSSI więc nie chce palnąć głupoty.
5. U mnie VTX bezpośrednio sąsiaduje z FC i nic się nie dzieje. Pamiętaj tylko że nadajnik się grzeje i musi mieć trochę przestrzeni do oddania ciepła.

Pozdr.
MucFlyer
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:16
Lokalizacja: DE

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: MucFlyer »

OK, to pare problemow rozwiazanych. Mam podpiety X4RSB uzywajac SBUS, dziala elegancko. ARM ustawiony na przelacznik. Podlaczona linijka LED.
Nie wiem gdzie podlaczyc telemetrie odbiornika, do Dodo czy gdzies do Lemona, bo chcialbym miec w miare mozliowsci pelny przekaz do nadajnika. Mam tez FrSky czujnik napiecia poszczegolnych cel (FLVSS), ale tego chyba juz sie nie da podlaczyc w obecnej kombinacji, chyba, ze na czujniku napiecia mozna jeden port uzyc jako polaczenie z odbiornikiem, a drugi do FC.
Czy bardzo zaszkodze ESC, jesli je umieszcze wkoszulkach termokurczliwych ? myslalem o wsadzeniu ramion w koszulki, do srodka ESC i zgrzaniu tego razem. Tylko jak kwesta temperatury ?
250 Dodo, Tweaker 180 DTFC, QX90 F4, Hubsan X4, Easy Star II + Motley Crew, Proboat Recoil, team asso t4.1
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: jervon »

Zasilanie z Dodo wyciagasz:

Obrazek

Ewentualnie przez czujnik o którym piszesz, masz w instrukcji jak go podłączyć :) - balanser do napięcia a czujnik tym portem co powyżej na zdjęciu zielonym z Dodo połączony.

Esc w termokurzkę z temperaturą nie będzie problemu. Masz ramę carbonową pamiętaj, że to przewodzi więc ja bym nie kałdł esc bezpośrednio na ramionach.
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: kwak »

MucFlyer pisze:1. na Lemon PDB widzę dwa wyjścia 5V do flight controller - czy ma znaczenie którego użyje do zasilania Dodo ?
Dodo zasilasz prosto z pakietu (akceptuje zasilanie 2S-6S) dzięki czemu możesz kontrolować napięcie pakietu i ustawić alarm dla buzera, a także przesłać telemetrią i wyświetlić na OSD (np minimOSD).
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
MucFlyer
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:16
Lokalizacja: DE

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: MucFlyer »

Juz podlaczylem Dodo do PDB...Aczkolwiek chcialbym miec napiecie pakietu w telemtrii. Wiec pozostaje mi zmiana na zasilanie bezposrednio z pakietu. Jedyne OSD jakie mam to to z Lemona, wiec w takim ukladzie na OSD powinno byc napiecie pakietu, i Dodo powinien wyslac rowniez napiecie w telemetrii.
250 Dodo, Tweaker 180 DTFC, QX90 F4, Hubsan X4, Easy Star II + Motley Crew, Proboat Recoil, team asso t4.1
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: kwak »

MucFlyer, dokładnie tak jak piszesz
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
MucFlyer
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:16
Lokalizacja: DE

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: MucFlyer »

I tak też zrobiłem, przylutowane zasilanie do dodo równolegle z zasilaniem pdb.
Odbiornik wciśnięty na spodzie, mam nadzieję, że nie wpłynie to na sygnał. Mam problem z rozmieszczeniem właśnie odbiornika i nadajnika wideo. Widać jednak jak mało miejsca jest w 250tce. Chyba żeby odkręcić pigtail od ramy i przymocować go na trytki. Kiepsko z koncepcją coś. Obrazek
Obrazek

EDIT - scalenie

I mam problem Koledzy...
Zrobiłem kalibracje ESC używając ostatniej wersji BLheliSuite.
Włączyłem Cleanflight, podgląd silników, uzbroiłem nadajnikiem i tu dwie sprawy. Silniki startują równo, ale późno, po podniesieniu gazu o 3-4 "ząbki".
Po chwili dwa silniki się rozpędzają bardziej niż dwa pozostałe.

Obrazek
250 Dodo, Tweaker 180 DTFC, QX90 F4, Hubsan X4, Easy Star II + Motley Crew, Proboat Recoil, team asso t4.1
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: jervon »

Model leży nierówno to i silniki kręcą się tak by go wypoziomować...
Suwakiem sprawdź przy jakiej wartości startują silniki i Zmień min throttle na podobną wartość.
MucFlyer
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:16
Lokalizacja: DE

Re: Nowa budowa 250 (poczatkujacy).

Post autor: MucFlyer »

lezy idealnie rowno, poziomowany w CF....wgralem betaflight, by porownac, teraz sie nawet rozkrecaja szybciej
250 Dodo, Tweaker 180 DTFC, QX90 F4, Hubsan X4, Easy Star II + Motley Crew, Proboat Recoil, team asso t4.1
ODPOWIEDZ