Rcx 250 Low Profile

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Rcx 250 Low Profile

Post autor: Osi18 »

Witam. Chciałbym przedstawić mojego ścigacza. Jest to mój drugi quad, zbudowany na tej samej ramie co wcześniejszy (wcześniejszy był na cytrynce zasilany z 3s, silniki RCX 1806, regulatory emax 12A).
Przedstawię mój setup oraz zmiany które wykonałem w czasie budowy:
1. Rama - RCX ful carbon - górny pokład przecięty i obniżony do 20mm, Przód podniesiony do góry, przednie słupki są wygięte i mają 37mm.
2. PDB - Pancake PDB wraz z led RGB - z pdb wylutowany jest buzzer (puszczony przewodem) gdyż nie mieścił się VTX, dodany jest drugi buzzer dla zwiększenia głośności. Jako że latam na 4s w płytkę wlutowana jest przetwornica step down Pololu.
3. FC - Naze32 Acro - Betaflight 2.1.6, włączony Oneshot125.
4. Silniki - Cobra 2204 2300kv - silniki mają aluminiowe nakrętki do śmigieł.
5. ESC - Fvt LittleBee 20A - Blheli 14.2, włączony Damped Light.
6. Kamera FPV - Sony super Had II, Lens 2.8mm w obudowie.
7. VTX - TS5828 - z nadajnika wylutowne jest gniazdo, pigtail od anteny przylutowany jest bezpośrednio do płytki. Dla lepszego chłodzenia przyklejony jest aluminiowy radiator z chipsetu płyty głównej.
8. Odbiornik RC - Frsky D4R-II - z odbiornika zostały usunięte goldpiny, przewody są przylutowane bezpośrednio do płytki, całość jest w koszulce termokurczliwej.
9. Anteny Fpv - jakieś tanie z Banggood.
10. Lipo - Tattu 4s 75c 1550mAh.
11. Śmigła - Dal 5040, docelowo będą Gemfan 5046BN.
12. Kamera do nagrywania - Mobius C2.
13. Aparatura - Turnigy 9xr + Frsky DJT.
14. Gogle - Quantum Diy v2 + Rx RC832.
Waga bez pakietu to 430gram, z pakietem tatu 1550 605gram.
Co mam w planach:
- Dodać OSD - miał być micro minimosd ale poległem (na cytrynce działał bardzo dobrze, tutaj nie chciał) będzie pancakeOSD (już zamówione),
- Przerobienie aparatury - chcę wyświetlać telemetrię na wyświetlaczu,
- Na nagranych filmach jest małe jello. Pewnie zamontuję płytkę antywibracyjną po mobiusa.
Poniżej przedstawiam fotki quada.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Rcx 250 Low Profile

Post autor: automaciek »

Dobra robota, gdyby nie to PDB, to najsłabsze ogniwo w tym modelu!


Wysłane HuaPhone :-)
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Rcx 250 Low Profile

Post autor: Osi18 »

"Odpukać w niemalowane" mam nadzieje że PDB wytrzyma, cytrynka dawała rade.
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rcx 250 Low Profile

Post autor: ocean_wro »

Odpukiwanie nic nie da. Za mną juź dwa pdb uszkodzone przy kretach. Ostatnio cała płyta pękła. Pdb i ścigacz to nieporozumienie i doszedłem do tego niestety boleśnie......
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rcx 250 Low Profile

Post autor: pilot »

ocean_wro pisze:Odpukiwanie nic nie da. Za mną juź dwa pdb uszkodzone przy kretach. Ostatnio cała płyta pękła. Pdb i ścigacz to nieporozumienie i doszedłem do tego niestety boleśnie......
W co waliłeś z taką siłą, że pękło PDB, a drugie uszkodzone ? :shock:
Ja latałem na 3 różnych PDB (2xCytryna i Naleśnik) i nie udało mi się żadnej uszkodzić tyle, że mam "miękkie" kretowiska - trawa, krzaki itp. :mrgreen:

Patrząc na zdjęcia mam pytanie: czy ubieranie regulatora w koszulkę razem z ramieniem ma jakiś specjalny cel, czy to kwestia wygody, łatwości mocowania itp., itd ?
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Rcx 250 Low Profile

Post autor: automaciek »

pilot pisze:
ocean_wro pisze:Odpukiwanie nic nie da. Za mną juź dwa pdb uszkodzone przy kretach. Ostatnio cała płyta pękła. Pdb i ścigacz to nieporozumienie i doszedłem do tego niestety boleśnie......
Pilot, po prostu w ramie z węgla laminat szklany wytrzymałościowo wymięka, i wystarczy jeden słuszny gong w słupek, polny kamyk i pozamiatane.
Patrząc na zdjęcia mam pytanie: czy ubieranie regulatora w koszulkę razem z ramieniem ma jakiś specjalny cel, czy to kwestia wygody, łatwości mocowania itp., itd ?
Aerodynamika.... I estetyka. Widzę osi18 ze dbasz o nią.
Ale lekki nie jest, te 430g to z mobiusem czy bez? Na 4s to trzeba było wziąć mniejszy pakiet


Wysłane HuaPhone :-)
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rcx 250 Low Profile

Post autor: pilot »

automaciek pisze:Pilot, po prostu w ramie z węgla laminat szklany wytrzymałościowo wymięka, i wystarczy jeden słuszny gong w słupek, polny kamyk i pozamiatane.
Hmm... ale to PDB siedzi w środku i jest poskręcane z węglowym dolnym i przez dystanse z górnym plate'm. Osobiście jakoś nie bardzo widzę możliwość złamania ale widać takie przypadki się zdarzają. U siebie dodatkowo z przodu między obie dolne płytki daję dystans 3mm i skręcam słupek na dłuższych śrubach. Wtedy całość robi naprawdę pancerne wrażenie, a przyrost masy prawie żaden.
Aerodynamika.... I estetyka....
Dzięki za uświadomienie :-) Do tej pory kleiłem regulator w koszulce do ramienia na dwustronnej piance + opaska zaciskowa. Aerodynamicznie pewnie nie ma to aż takiego znaczenia ale faktycznie estetyka się trochę poprawia. Może kiedyś przetestują takie rozwiązanie :-)

Podane 430g z Mobiusem - ostatnie foto.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rcx 250 Low Profile

Post autor: ocean_wro »

A to mój przypadek. Walnąłem w ziemię a nawet trawę. Nieszczęście polegało na tym ze zrobiłem to na pełnym gazie i to śmigłami do ziemi. Śmigła przetrwały ale pdb i górny pokład nie. Pakiet złamał górę i przekosił całość.

A miałem latać fpv ale się kabelek masowy od vtx urwał więc zacząłem świrować bez fpv. Więcej tego nie zrobię :-)

[img]//images.tapatalk-cdn.com/15/12/30 ... 22cc1f.jpg[/img][img]//images.tapatalk-cdn.com/15/12/30 ... b9d077.jpg[/img]
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rcx 250 Low Profile

Post autor: pilot »

ocean_wro pisze:... Śmigła przetrwały ale pdb i górny pokład nie. Pakiet złamał górę i przekosił całość...
Pękła góra, dół bez "wiązania" musiał się lekko ugiąć i strzeliło PDB, dość pechowe uderzenie :-(
Dziwne, że pakiet złamał węglową górę. Mocowana jest na 8-miu słupkach i raczej ciężko tu ugiąć. Widać jakie siły działają skoro tak zwarte i stosunkowo mocne konstrukcje potrafią strzelić.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Rcx 250 Low Profile

Post autor: Osi18 »

pilot pisze:Patrząc na zdjęcia mam pytanie: czy ubieranie regulatora w koszulkę razem z ramieniem ma jakiś specjalny cel, czy to kwestia wygody, łatwości mocowania itp., itd ?
automaciek pisze:Aerodynamika.... I estetyka. Widzę osi18 ze dbasz o nią.
Tylko i wyłącznie estetyka. Wcześniejszy quad miał regulatory pospinane opaskami, tutaj chciałem to zrobić inaczej. Może będzie problem z wymiana regulatora jak się spali, ale na razie się tym nie martwię.
automaciek pisze:Ale lekki nie jest, te 430g to z mobiusem czy bez?
pilot pisze:Podane 430g z Mobiusem - ostatnie foto.
Waga gotowego do lotu z mobiusem bez pakietu. Można zejść jeszcze z wagi wymieniając słupki na poliamidowe.
pilot pisze:Na 4s to trzeba było wziąć mniejszy pakiet
Różnica w wadze między 1550 a 1300 to 20gram. Kolejne pakiety będą 1300mAh
pilot pisze:Ja latałem na 3 różnych PDB (2xCytryna i Naleśnik) i nie udało mi się żadnej uszkodzić tyle, że mam "miękkie" kretowiska - trawa, krzaki itp
Latając wcześniejszym quadem, jeszcze na cytrynce, dość mocno przywaliłem bokiem w betonowy słup. Rozwarstwił się dolny pokład (carbon) i dwa ramiona (dlatego w tym chcę sprawdzić drukowane ochronki silników). Cytrynka przeżyła :-D
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
ODPOWIEDZ