problem WALKERA Runner 250 ADVANCE

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

retmiwrd
Posty: 112
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 09:14
Lokalizacja: Baniocha

problem WALKERA Runner 250 ADVANCE

Post autor: retmiwrd »

Witam wszystkich.
Taki oto model dostał mój kuzyn pod choinkę i pojawił się dziś u mnie na pierwszy oblot.
Sprzedawca ze sklepu poinformował go o tym, że model jest skalibrowany i gotowy do lotu.
Tak czy inaczej osobiście przeprowadziłem kalibracje kompasu, akcelerometru i żyroskopu i dopiero w górę.
1 problem- Kopter idzie do przodu jak strzała, oczywiście bez ruszania drążków.
2 problem- po przełączeniu w tryb GPS kopter dalej sobie ucieka gdzie chce( tak na prawdę to nie wiadomo w jakim trybie się lata bo nie ma żadnej sygnalizacji trybów lotu-albo po prostu tu nie działają.
3 problem- model zachowuje się dziwnie. Niby lata ok ale ma czasami jakieś takie szarpnięcia.
Oczywiście po kontakcie z działem technicznym sklepu super technik poradził mi wytrymować maszynę trymerami na apce??? A co do trybów lotu i nie trzymającego GPS stwierdził, że pewnie przełączniki w apce nie są przypisane do konkretnego kanału.
W trakcie lotu przełączając przełącznik mix z poz1 na poz0 (czyli w tryb GPS) czuć jakby zmianę obrotów silnika jak w heliku zmieniając z normal na idle. Czyli coś ten przełącznik włącza. W serwomonitorze MIX jest przypisane do kanału GEAR i pozycja 0=-100%, 1=0%, 2=+100%
Może ktoś miał taką przypadłość i coś poradzi, czy po prostu wysłać to w cholerę na gwarancji.
A no i czym zahamować ten ciągły pęd do przodu ( oczywiście nie trymerami )
Pozdrawiam
TALON FPV, FUTABA 9CP+eleresMOD, REMZIBI OSD,SONY TVL 600, FY21AP, FOX 800
TAROT T960, 3axis gimbal, SONY ILCE5100
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: problem WALKERA Runner 250 ADVANCE

Post autor: RW »

Trzeba było go uruchomić już od razu po zakupie (skoro rzekomo został ustawiony) i zobaczyć jak wtedy się zachowuje.

No i po twojej kalibracji.

Miałbyś wtedy porównanie.

Jak już wymieniasz kalibracje które zrobiłeś, to może jeszcze dorzuć do tego ESC.
retmiwrd
Posty: 112
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 09:14
Lokalizacja: Baniocha

Re: problem WALKERA Runner 250 ADVANCE

Post autor: retmiwrd »

Sory nie dopisałem .Pierwszy lot był na ustawieniach fabrycznych. Po stwierdzeniu, że nie jest ok zrobiłem swoją. No kalibracji ESC z poziomu aparatury nie ma chyba jak zrobić.
TALON FPV, FUTABA 9CP+eleresMOD, REMZIBI OSD,SONY TVL 600, FY21AP, FOX 800
TAROT T960, 3axis gimbal, SONY ILCE5100
Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Re: problem WALKERA Runner 250 ADVANCE

Post autor: daze »

Jaka wersja koptera? RTF z aparaturą czy aparatura dokupiona oddzielnie? Jeżeli oddzielnie to rzeczywiście musisz ustawić poprawnie kanały w apce - subtrimy i endpointy - tak aby kopter odbierał poprawnie początek kanału na 1000, środek 1500 i koniec 2000. A jeżeli w zestawie to może 'technik' tego nie zrobił.
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
retmiwrd
Posty: 112
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 09:14
Lokalizacja: Baniocha

Re: problem WALKERA Runner 250 ADVANCE

Post autor: retmiwrd »

RTF z aparaturą devo7
TALON FPV, FUTABA 9CP+eleresMOD, REMZIBI OSD,SONY TVL 600, FY21AP, FOX 800
TAROT T960, 3axis gimbal, SONY ILCE5100
winkking
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 22:22
Lokalizacja: Gdynia

Re: problem WALKERA Runner 250 ADVANCE

Post autor: winkking »

Z tym rwaniem do przodu też miałem problem. Trzeba mocno wysunąć pakiet do tyłu, żeby dobrze wyważyć model. Na płytce węglowej, tej na samej górze, między anteną TX a GPS masz po bokach półokrągłe wypustki. Te wypustki są idealnie ponad prawidłowym środkiem ciężkości. Złap za nie kciukiem i palcem wskazującym i unieś model do góry i skoryguj przechył przesuwając pakiet do tyłu.
Moje zabawki:
DIY chiński qav250 zaginiony w akcji
Walkera Runner 250 Advance
Eachine Falcon 250
D1 drone :)
ODPOWIEDZ