Przeróbki RCX`a i małe porady

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: bartekno »

Hej,
poniżej chciałem się pochwalić swoim pierwszym buildem. Na razie goła 250`tka oparta na bazie ramy RCX, która kupiłem od kolegi mounter`a - bardzo udany zakup. do tego silniki DYS BE 1806 2300kv, ESC Emax 12A Bheli i CC3D - wszystko smiga az milo :)
Aktualnie mysle nad dolozeniem kamerki full HD - mysle o czyms malym, za 450zl mozna kupic fajnego Polaroida Cube - ta kamerka jest na prawde niewielkich rozmiarow, a jakosc obrazu tez nie odpycha. (ewentualnie rozwazam jeszcze mobiusa)
Pozniej doloze FPV, bo latanie LOS ma swoje ograniczenia, troche brakuje mi mozliwosci. Tutaj pojdzie jakis standrardowy zestaw na poczatek. Boscam Xrx/tx + Sony 700TVL i jakis ekran 7cali (wersja budzetowa max 550zl)
Pozniej pomysle nad goglami Quanum DIY V2.
Obrazek
Kilka pytan:
1. jakie macie doswiadczenie z podwoziem ? wiem ze to doklada wagi, ale chcialbym sprobowac polatac z lipo pod ramą.
2. chcialbym miedzy dwoma spodnimi plytkami zamontowac PDB pod LEDy i FPV (glownie) i zastanawiam sie czy jesli stworze dystans wiekszy niz teraz (wysokosc jednej nakretki) to czy wtedy nie oslabie konstrukcji ? wtedy moglbym tez wrzucic ESC`ki pod poklad i troche oczyscic projekt.
3. czy w takiem malej ramie daloby sie wrzucic baterie pod poklad, za FC?
4. macie jakies inne rady ? myslalem wczesniej nad wymiana FC`ka na OP Revolution albo cos innego z baro (ale wtedy nie umialem latac, trzymanie wysokosci bylo wyzwaniem). Teraz po kilkunastu lotach juz ta potrzeba zniknela... az sam sie sobie dziwie...
5. waga modelu z bateria na ten moment to ok 430g. latam na Zippy 3S 25C 1300mah, czy zmiana na 1500-1800 relatwynie przyniesie mi jakies zyski ?
Bede wdzieczny za wszelkie uwagi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: Osi18 »

Hej. Może ja odpowiem na twoje pytania:
bartekno pisze:1. jakie macie doswiadczenie z podwoziem ? wiem ze to doklada wagi, ale chcialbym sprobowac polatac z lipo pod ramą.
Jedynym podwoziem jakim się u mnie sprawdziło to trytki. Każde inne połamałem. Zaletą trytek jest to, że są elastyczne, w razie kreta lub twardego lądowania po prostu się odkształcą, wadą: że nie zrobisz wysokiego podwozia.
bartekno pisze:2. chcialbym miedzy dwoma spodnimi plytkami zamontowac PDB pod LEDy i FPV (glownie) i zastanawiam sie czy jesli stworze dystans wiekszy niz teraz (wysokosc jednej nakretki) to czy wtedy nie oslabie konstrukcji ? wtedy moglbym tez wrzucic ESC`ki pod poklad i troche oczyscic projekt.
Nie, nie osłabisz. Miałem wcześniej dystans około 1cm i nic złego się nie działo. Też miałem PDB oraz ESC (dokładnie takie same jak twoje) schowane pod podkład. Tu drobna uwaga jeśli chodzi o ESC emaxa: regulatory te mają wystający kondensator i nie bardzo chciały mi się zmieścić. Wystarczyło kupić drugi kondensator i przylutować w poprzek.
bartekno pisze:3. czy w takiem malej ramie daloby sie wrzucic baterie pod poklad, za FC?
Raczej nie. Ta rama jest przystosowana do umieszczenia lipo na górze lub na dole. Jak umieścisz lipo za FC (o ile wejdzie), ciężko będzie wyważyć quada.
bartekno pisze:5. waga modelu z bateria na ten moment to ok 430g. latam na Zippy 3S 25C 1300mah, czy zmiana na 1500-1800 relatwynie przyniesie mi jakies zyski ?
Bede wdzieczny za wszelkie uwagi. Pozdrawiam.
25C do quada to jakieś nieporozumienie. Jak dorzucisz FPV to nawet do "zwiedzania" nie bardzo się nada. Celuj od razu w 45C lub więcej.
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: automaciek »

No i jeszcze przemyśl temat kamery, bo 700 tvl niechętnie współpracuje z osd wszelkiej maści.
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: bartekno »

Hej. Dzieki za rady.

Edit: po paru tygodniach pracy model wygląda tak:
Poszedlem w rozbudowe video, na razie wszystko smiga, materialy video z Yi rewelacja, tylko troche zasieg FPV kuleje, ale to chyba wina anten...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Irwin
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 14:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: Irwin »

Schowaj nadajnik od fpv, albo zamawiaj zapas :D
Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: bartekno »

hej, wiem. docelowo nadajnik bedzie pod pokladem. ale na razie do testowania przypialem go na zewnatrz... musze ogarnac temat, zobaczyc czy w ogole dam rade sterowac qadro z widoku fpv... cos czuje ze bedzie jazda...
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: slaweks »

bartekno pisze: cos czuje ze bedzie jazda...
Właśnie dlatego schowaj nadajnik :-P
Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: bartekno »

Hej,

Planuje zakup i montaz zestawu fpv do swojego quada.
Obrazek
Problem polega na tym ze nie mam miejsca na VTx`a. Z przodu bedzie kamera, w centralnej czesci wewnatrz ramy jest cc3d a nad nim frsky reciver. z tylu niby jest miejsce ale nadajniki video z reguly sa dosyc dlugie i nie uda mi sie go tak wlozyc w rame zeby po uzyciu pigtaila wykorzystac otwor z tylu gornego pokladu na antene. macie jakies rady albo moze jakies foto z wlasnych realizacji. Jak wy byscie poradzili sobie z tym problemem.
Na zdjeciach wyzej, jak mialem boscama, widac ze vtxa montowalem na gorze, za bateria, ale chyba nie jest to optymalne rozwiazanie.

Boje sie jednego, ze rama jest za mala, moze tu powinienem szukac rozwiazania ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: PiotrSz »

bartekno pisze:Boje sie jednego, ze rama jest za mala, moze tu powinienem szukac rozwiazania ?
Rozbawiłeś mnie do łez :-)
Masz 250 z wysokim pokładem gdzie są hektary miejsca :-D ale chyba masz złe podejście ;-)
Do quada klasy 180/210/250 wkłada się wyposażenie jak najmniejsze a nie takie które nam wpadło tanio w ręce ... Ludzie przy odpowiednim wyposażeniu i pomyślunku mieszczą z całym wyposażeniem w ramach 180 a Ty masz w 250 ??

Tu masz zdjęcie mojego pierwszego quada z FPV na pokładzie z VTX Boscam i jakoś udało mi się zmieścić :-)
Obrazek

A tu masz wersję z niskim górnym pokładem gdzie jest jeszcze mniej miejsca, co prawda z PDB Pancake ale przy dobrym rozplanowaniu podzespołów da się upakować wszystko bez niego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: Osi18 »

bartekno pisze: z tylu niby jest miejsce ale nadajniki video z reguly sa dosyc dlugie
To kup sobie vtx ts5823 lub ts5828. Sa tak małe że bez problemu zmieścisz nawet jak przykleisz do nich radiator (trochę się grzeją).
bartekno pisze:i nie uda mi sie go tak wlozyc w rame zeby po uzyciu pigtaila wykorzystac otwor z tylu gornego pokladu na antene
A masz jakiś problem z wywierceniem otworu w innym miejscu :?: Ja we wcześniejszym quadzie miałem zamontowany nadajnik TS835 (do małych nie należy) i bez problemu się zmieścił.
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: bartekno »

Ok dzieki za rady. Teraz juz wiem po prostu musze sie bardziej postarac :) dam rade!
Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: daze »

Też nie wierzę w te mało miejsca ;) W razie czego ja używam tego vtx i chwalę go sobie a jest bardzo mały co może ułatwić ci sprawę ... http://www.banggood.com/Boscam-FT953-5_ ... 77328.html
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: leonbubu »

Bardzo dobry patent to przykręcenie gniazda anteny do górnego pokładu nadajnik (radiator obowiązkowo) pod nim u mnie jeszcze na przedłużeniu bo na carbonie jakaś pętla masy się robiła i zakłócenia
Obrazek
copter 210
kanał YouTube
jaciomp
Posty: 166
Rejestracja: piątek 04 maja 2012, 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeróbki RCX`a i małe porady

Post autor: jaciomp »

Mozna przykręceć przez plastikowe podkładki takie jak do gniazd audio.
ODPOWIEDZ