Problemy z 250

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Predaterio

Problemy z 250

Post autor: Predaterio »

Witam jestem nowy w hobby i chciałbym zapytać was o radę w sprawie problemów z niedawno kupioną przeze mnie 250. Pierwszym problemem jest to że czasami gdy latam zrywa się sygnał pomiędzy dronem a pilotem, czy może to być wina latania w zasięgu sieci wi-fi? :-? Następną sprawą jest ustawianie pid w cc3d nie wiem jak się za to zabrać, te ustawienia które posiadam zostały przepisane z internetu i mam wrażenie że są nieodpowiednie.

Specyfikacja 250`tki:
- cc3d
-rama zmr 250
- regle e max blHeli 12a
- silniki emax 2204 2300kv
- pilot turnigy 9xr pro
- nadajnik i odbiornik zestaw fr sky combo z anteną 5dbi

I jescze jeedno jak nauczyć się wchodzić w zakręty, jakieś porady ?
Awatar użytkownika
michalk
Posty: 130
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 10:49
Lokalizacja: Krakuszowice k. Gdowa

Re: Problemy z 250

Post autor: michalk »

Ja PIDy ustawiam zgodnie z tą metodą: https://forums.openpilot.org/topic/3994 ... ds-optune/
Predaterio

Re: Problemy z 250

Post autor: Predaterio »

A jakieś pomysły co jest z tym gubieniem sygnału?
Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: Problemy z 250

Post autor: Benon »

Sprawdź czy antena nie jest naderwana, przecięta. Piszczy rssi przed urwaniem zasiegu ? Wybierz się na odludzie i zobacz czy tez gubi zasięg. Jak to nie pomoże, to czeka cię sprawdzenie/poprawienie wszystkich lutów i łączeń kabelków.
RR210 little bee 4S
Predaterio

Re: Problemy z 250

Post autor: Predaterio »

Rozprostowałem antenki i pomogło dzięki Benon. Wgrałem ustawienia od jakiegoś typka i lata dobrze, ale ten poradnik nie za bardzo mi wyjaśnia jak ustawiać pid`y, wytłumaczył mi by ktoś tak krok po kroku , bo jeszcze nie ogarniam. I jeszcze pytanko czy podczas lotu powinien tak jakby pływać, czyli reagować na polecenia trochę powolnie?
Predaterio

Re: Problemy z 250

Post autor: Predaterio »

Jutro zamieszczę filmik z lotu i ocenicie czy wszystko z nim ok.
Sinister FG
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 06 paź 2015, 23:02
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Problemy z 250

Post autor: Sinister FG »

Witam.Od jakiegoś czasu latam Qav250 i mam mały problem.Nie mogę pozbyć się drgań przy pochylaniu drążka Pitch do przodu i do tyłu. Przed każdym lotem siedzie w ustawieniach Pidów i szczególnej różnicy nie widzę.Dzisiaj było lepiej jak zmniejszyłem czułość Roll Pitch a pochylenia dałem po 160. Ktoś mi powiedział że mogą być za miękkie śmigła i dla tego tak reaguje.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problemy z 250

Post autor: Adrián »

Predaterio pisze:pilot turnigy 9xr pro
Aparatura.
Predaterio pisze:I jescze jeedno jak nauczyć się wchodzić w zakręty, jakieś porady ?
Co masz na myśli?
Masz hubsana, na nim powinieneś poćwiczyć i się nauczyć latać.
Szybciej załapiesz na tym maluchu. Tutaj już powinieneś mieć opanowane podstawy, jak skręcanie, ósemki, latanie przodem do siebie i latania ze zmianą kierunków itd.
Predaterio

Re: Problemy z 250

Post autor: Predaterio »

Umiem latać maluchem dobrze ale po przesiadce na 250 jest spora różnica i skręcania musiałem nauczyć się prawie na nowo.
Predaterio

Re: Problemy z 250

Post autor: Predaterio »

To znowu ja, dzisiaj po podłączeniu drona do baterii, nie "zagrały" esc i z płytki cc 3d poleciał magiczny dymek, po tym sprawdziłem wszystkie połączenia i było wszystko w normie. Co to mogło być, jakaś awaria na mojej płytce ? Teraz cc 3d nie odpowiada po podłączeniu zasilania.
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Re: Problemy z 250

Post autor: joint »

Poczekaj.. Jak śmierdział ten magiczny dym? Może to nam coś podpowie :D
Wszystko co lata :)
Predaterio

Re: Problemy z 250

Post autor: Predaterio »

No, typową spalenizną, takim spalonym plastikiem.
Predaterio

Re: Problemy z 250

Post autor: Predaterio »

Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z 250

Post autor: Piotrowy »

joint pisze:Poczekaj.. Jak śmierdział ten magiczny dym? Może to nam coś podpowie :D
Nie rób sobie jaj :-/ . Facet ma problem, a ty go o zapach dymu pytasz ;-)

EDIT: Procek się zagotował :-( , to już poważnego serwisu potrzeba, albo prościej wymiana na nowe FC.
Predaterio

Re: Problemy z 250

Post autor: Predaterio »

A czy podlega to reklamacji ?
ODPOWIEDZ