Pierwszy prawdziwy kret

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: bartekno »

Witam. Dzisiaj zaliczylem pierwszego powaznego kreta. Polamalem wszystkie smigla, zgubilem jedna nakretke piasty smigla i poplatalem jednego esc'ka...
Ogolnie nie bylo zle. Takie sytuacje tylko pozwalaja zdac sobie sprawe jak wiele jeszcze trzeba sie nauczyc.
Mam kilka pytan:
Czy po takim krecie cc3d trzeba od nowa kalibrowac?
Czy silniki mozna przeczyscic sprezonym powietrzem?
Mam wszystkie 4 silniki dys be 1806 2300kv. Nie sa one zroznicowane na cw i ccw. Czy wystarczy stosowac dobry threadlock i to zalatwi sprawe?
W przyszlosci mysle o zmianie FC na cos z barometrem. Co polecacie? Moze naza m lite z gps? Czy to sie w ogole nadaje do 250tki ? :)


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: Verid »

bartekno pisze:Czy silniki mozna przeczyscic sprezonym powietrzem?
Można, najlepiej rozebrać silnik tj. zdjąć zawleczkę i dystans z wału (tylko nie zgub!) i oddzielić rotor od statora. Niestety to może być nie dość. Jak posżły łożyska albo zgiąłeś wał to bez dodatkowych zakupów się nie obejdzie.
bartekno pisze:Mam wszystkie 4 silniki dys be 1806 2300kv. Nie sa one zroznicowane na cw i ccw. Czy wystarczy stosowac dobry threadlock i to zalatwi sprawe?
Tak. Nakrętka samohamowna też.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: MacPiston »

Naza lite do takiego mikrusa się nie nadaje. Ktoś gdzieś testował i latało się beznadziejnie - naza nie nadaje się do małych kopterów
Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: bartekno »

Wiecie co, podczas crasha zgubilem tez nakretke smigla w jednym silniku.

Gdzie najlepiej zaopatrzyc sie w cos na zastepstwo? czy kupujac piaste z nakretka M5 dobrze zrobie?
Teraz juz wiem ze pozalowalem threadlocka dokrecajac smigla :/ jeszcze jedno pytanie powiazane: czy cala rame skrecacie na threadlocku ? czy tylko te sruby ktore moga sie odkrecic podczas lotu ze wzgledu na wirowanie ?
Powiem szczerze ze chyba musze troche posiedziec na PID`ami do drone`a bo na defaultowych ustawieniach to jest ciezko...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: cebulator »

Tak jak napisał Verid, najlepsza jest samohamowna nakrętka (tylko kupować na kilogramy a nie na sztuki bo nie urobisz).
Tylko że to w przypadku ccw nie wiem czy tak łatwo dostać taką nakrętkę.
W moich dysach jest M4 ale chyba się coś pozmieniało więc najlepiej suwmiarka w rękę i sprawdzić (albo wziąć piastę do sklepu i przymierzyć)

Co do kleju to dobrą praktyką jest klejenie każdego połączenia metal-metal (ze względu na wibracje).
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: jacekV »

MacPiston pisze:Naza lite do takiego mikrusa się nie nadaje. Ktoś gdzieś testował i latało się beznadziejnie - naza nie nadaje się do małych kopterów

co się nie da... jak się da... tyle że mniej możliwości ustawień, ale na manualu... i tak mam za słaby refleks :mrgreen:

mój KRAB ma Nazę Lite -> V2
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: Verid »

cebulator pisze:Tylko że to w przypadku ccw nie wiem czy tak łatwo dostać taką nakrętkę.
W przypadku ccw nie potrzebujesz takiej nakrętki :roll:
Po to przecież zrobili CW i CCW żeby nie trzeba było kombinować z klejem i samohamownymi bo tak dwa śmigła się trzymały a dwa lubiły odlecieć.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
nightec
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 08 mar 2015, 20:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: nightec »

Do piasty M5 w tym tygodniu kupiłem w Castoramie. Mniejszych nie było więc zostaje internet. Polecam sklep metalowy wysyłkowy np dzwignia.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Martian II, DRC Fury 5X, DRC Fury 3.5, BAT-100, WingWing Z-84, FX-61
Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: bartekno »

Kupilem wlasnie worek 100szt nakretek samohamownych M5 za 20zl. Takze mysle ze na razie ten problem rozwiazany :)
Musze teraz posiedziec nad PID`ami do mojej 250`tki. bez tego chyba nie ma co dalej latac, bo prawdopodobienstwa kolejnej duzej kraksy prawie pewne.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: cebulator »

Verid pisze:W przypadku ccw nie potrzebujesz takiej nakrętki
Tak, dopóki w niewyjaśnionych okolicznościach zaginie gdzieś.

Edit:
bartekno pisze:Kupilem wlasnie worek 100szt nakretek samohamownych M5 za 20zl.
Jak ja się cieszę, że mam taki sklep "za rogiem":
http://www.sklep.unimet.pl/produkt_stal ... 02255.html
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: Verid »

cebulator pisze:Tak, dopóki w niewyjaśnionych okolicznościach zaginie gdzieś.
Ale to mówisz w przypadku jak ci wetnie i masz w quadzie silniki CW i CCW - wtedy potrzebujesz zwykłych (nie samohamownych) nakrętek tylko z różnym gwintem.
A tu mówimy o przypadku gdy kolega ma tylko jeden typ gwintu czyli dla dwóch silników z czterech musi dać nakrętkę samohamowną lub na klej bo mu się moment odkręci.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: YoGi »

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie o piastach CW i CCW do DYS 2300KV? (namiar na sklep)
Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: bartekno »

Ja dzisiaj przeszukalem caly internet i nic nie znalazlem, pozostaly nakretki M5 po prostu. Ew myslalem nad piasta do EMAX`ow 1806 series... ale nie wiem czy sa kompatybilne.
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwszy prawdziwy kret

Post autor: YoGi »

Na nakrętki samohamowne wpadłem po którymś krecie i zaginionej oryginalnej nakrętce. Dobrze że był zapasowy silnik.
A co do EMAX'ów też nic nie wiem o ich kompatybilność i dlatego pytam o piasty do DYS'ów.
ODPOWIEDZ