Flywoo Explorer LR mój pierwszy Long Range

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
adama2j
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 04 sie 2016, 12:51
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Flywoo Explorer LR mój pierwszy Long Range

Post autor: adama2j »

Witam

To nowa kategoria dronów do dalekiego zasięgu nad którymi pracował Dave_C FPV.
Co ciekawe dotychczas drony do dalekiego zasięgu były to 6-7 calowe potwory, mój nabytek to 4 calowy Flywoo Explorer LR wersja analogowa.
Zamówiony na Banggood 11.11.2020 r. odebrany 27.11.2020 r. (chyba mój rekord czasu dostawy).

Obrazek
Obrazek

Marka: Flywoo
Model: Explorer LR
Kontroler lotu: GOKU F411 FC
ESC: GOKU BS13A ESC
Silniki: NIN 1404 2750KV
Kamera: RunCam Nano 2 (wg specyfikacji - przyszło co innego o czym później)
VTX: GOKU VTX625 moc max 450mW (wg specyfikacji - przyszło co innego o czym później)
Śmigła: Gemfan Hurricane 4024 (dwu łopatowe)

Dron zmontowany z zainstalowanym odbiornikiem (wybrałem Frsky R9mm), na pokładzie GPS i buzzer z własną baterią.
Jako dodatek w pudełku: pasek do przypięcia baterii, zapasowe przednie ramie, opcjonalne rozpórki ramion, 2 komplety śmigieł, kluczyk, ledy, naklejki.

Obrazek

Śledziłem opinie, oglądałem recenzje tego modelu i był pewien problem z nadajnikiem video w wersjach analogowych. Problem raczej z dostępnością bo popularność tego modelu dość szybko się rozrosła i pewnie ich brakło. W niektórych wersjach zostały zastąpione nadajnikiem marki PandaRC, te zaś zostały niepoprawnie podłączone i nie działały lub szybko się uszkadzały. Mój model przyszedł z nadajnikiem Goku HM600 co ciekawe jest mocniejszy bo max 600mW. Inna jest też kamera u mnie Caddx ANT.

Obrazek

Pierwsze co musiałem zrobić to zaktualizować odbiornik (oprogramowanie R9mm_Flex) bo nie chciał się zbindować. Programuje prosto z nadajnika, by nie musieć rozlutowywać użyłem chwytaków pomiarowych - polecam.

Obrazek
Obrazek

Później parę zmian w betaflight i pierwsze podłączenie baterii.

Pozdrawiam
Adam
ODPOWIEDZ