Runner 250 RTF3 - kamera

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Altruista
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 sie 2015, 16:43

Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Altruista »

Witam

Zamierzam sobie kupić drona.

Obrazek
Przeglądałem różne modele i wybór padł na Runner 250 RTF3:
http://www.gimmik.pl/Runner_250_RTF3_De ... 16279.html
Chcę dokupić kilka akumulatorów by móc dłużej polatać.

W związku tym mam pytanie:
Jaka jest w nim kamera?

Przeglądałem wiele ofert i w jednej jest napisane kamera HD w innej kamera płytkowa.

Czy ten dron posiada kamerę HD?
Szukałem odpowiedzi w necie ale chyba wszystkie filmy z tym dronem są nagrane dodatkową kamerą.

Czy może ktoś wstawić film nagrany kamerą z tego drona?
Nie chce wydać 1555zł + 300zł na akumulatory i mieć jakość filmów jak z kamery w latach 90-tych.

Czy mogę łatwo usunąć wbudowaną kamerę (aby zaoszczędzić kilka gramów)?
Możecie polecić jakąś tanią, dobrą i (bardzo) lekką kamerę?
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: DawidM »

Altruista pisze:Czy ten dron posiada kamerę HD?
Szukałem odpowiedzi w necie ale chyba wszystkie filmy z tym dronem są nagrane dodatkową kamerą.

Czy może ktoś wstawić film nagrany kamerą z tego drona?
Nie chce wydać 1555zł + 300zł na akumulatory i mieć jakość filmów jak z kamery w latach 90-tych.

Czy mogę łatwo usunąć wbudowaną kamerę (aby zaoszczędzić kilka gramów)?
Możecie polecić jakąś tanią, dobrą i (bardzo) lekką kamerę?
3x NIE.
Tania dodatkowa kamera to Mobius.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: MacPiston »

To jest "dron" do latania, i to szybkiego a nie do kameruństwa. Można mobiusa zamontować i na tym się kończą możliwości. A jak nagrasz obraz wbudowaną kamerą to będzie jak z lat 90'
Altruista
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 sie 2015, 16:43

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Altruista »

3x NIE.
.[/quote]


Chyba 2 x NIE
Znalazłem zdjęcie kamery i wynika ,że wystarczy odłączyć kabelek i wykręcić dwie śrubki by się jej pozbyć.
Obrazek


Którą wersję wybrać:

Runner 250 RTF3 1 555,00 PLN:

Model Walkera Runner 250 RTF3
Nadajnik Devo 7
Akumulator LiPo 2200mAh 11.1V
Wbudowana kamera HD
Transmiter FPV
Moduł OSD
Ładowarka


Runner 250 RTF2 1 449,00 PLN:

Model Walkera Runner 250 RTF2
Nadajnik Devo 7
Akumulator LiPo 2200mAh 11.1V
Wbudowana kamera HD
Transmiter FPV
Ładowarka

Runner 250 BNF (DIY) 949,01PLN:
Model Walkera Runner 250 BNF wyposażony w podstawową elektronikę (regulator ESC, silniki bezszczotkowe, odbiornik i kontroler lotu).
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: DawidM »

Oczywiście, że można wymontować kamerę, ale jeśli ją zamienisz na mobiusa (czy inną HD) to będziesz miał opóźnienia, więc to ma mały sens. Chyba że będziesz latał spokojnie i w miarę wysoko, ale to nie jest konstrukcja do tego.
Nie wiem jaka tam jest kamera, ale może się okazać że i tak jest do wymiany i to wcale nie na HD tylko na taką co pokazuje jakiś sensowny obraz pod słońce poza czarną plamą.
HD dotyczy oczywiście tylko nagrywania, transmisja i tak jest SD.
Altruista
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 sie 2015, 16:43

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Altruista »

Oczywiście chodzi mi o nagrywanie transmisja na żywo mnie nie interesuje.

Hmm dron 1555zł, dwa akumulatorki 320zł + kamera 350zł = 2225zł :(
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: DawidM »

W tym zestawie nie ma też odbiornika i monitora, te Goggle2 są dodatkowo płatne.
Ale przede wszystkim to nie jest dron do filmowania. Zobacz sobie przykłady na youtube fpv racing, bo nie wiem czy wiesz jak się tym lata.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: MacPiston »

Skoro interesuje Cię filmowanie to łapy precz od tego modelu. W nim kluczową jest transmisja na żywo, a nagrania z mobiusa mogą okazać się słabe (jello). Nie zamontujesz gimbala, bo jest za mały. Do filmowania służą inne modele. Za 1500 złotych to już pewnie używanego któregoś z phantomów można zdobyć. Wtedy masz dość rozwojową platformę.
squir
Posty: 132
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: squir »

A nie lepiej złożyć taką 250tkę samemu? Myślę, że zmieścisz się w połowie kwoty gotowca. Na forum jest kilogram postów na temat wyścigówek.
Klon TBS Discovery / APM 2.5 / M8N / SunnySky 2212 980kv
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: MacPiston »

Tylko po co mu 250 do filmowania... Tego typu modele się NIE nadają do filmowania. A czy kolega latał kiedykolwiek czymś? Jak nie to najpierw Hubsan, potem coś większego. I bez żadnego ale, od czegoś trzeba zacząć i nie może być to wyścigowa 250.
Altruista
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 sie 2015, 16:43

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Altruista »

Ludzie co wam przeszkadza ,że chcę na 250-tce zamontować kamerę?
To jakaś zbrodnia?
Będę chciał coś nagrać to będę latać wolno.
Będę chciał poszaleć to ją ściągnę.
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: DawidM »

To tak nie działa, nagranie będzie po prostu słabe - chyba że będzie nagraniem z szybkiego i efektownego lotu - wtedy kiepska jakość po prostu jest mniej widoczna. Nam nic nie przeszkadza :)
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: MacPiston »

Słuchaj, chcesz to montuj, nikt ci nie zabroni. Zobaczymy efekty
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Adrián »

Hm trochę robisz sobie pod górkę.. Kupujesz gotowca, z czego będziesz wymontowywał podzespoły i na siłę robił koptera, głównie do kamerowania i bujania się po niebie..
Nie lepiej trochę większą platformę, składaną i będziesz mógł montować wszystko co zechcesz, czyli kamerę, gimbal i w przyszłości może fpv, z dłuższym czasem lotu niż kilka minut.
Chyba, że wystarczy Ci nagranie bez gimbala, to możesz brać, jak potrzebujesz czegoś małego. Ale ten kopter co wybrałeś, to zły pomysł.
Lepiej na zwykłej ramie i tradycyjnych podzespołach. Łatwiej o modyfikację i tańsza naprawa.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: PiotrSz »

Panowie, po co się spinacie ;-) Gość przyszedł na forum, zadał pytanie cze się da, dostał odpowiedź że quad 250 nie nadaje się do tego a mimo tego chce to kto mu zabroni. Chce utopić kasę to niech topi, na siłę go nie uszczęśliwicie...

Ludziom się wydaje że kupi za parę złotych quadro 250 i będzie samo latało jak po sznurku z minimalnym udziałem pilota... a to guzik prawda i potem płacz na forum że się łamie, gnie i psuje. Trzeba poświęcić dużo czasu i bardzo dużo połamanych śmigieł żeby powiedzieć: "umiem latać 250"
Jest już na forum jeden temat o tym quadzie Walkera Runner 250 założony przez początkującą osobę która go już musiała odbudowywać po nieudanej nauce latania. Quad na początek musi być na pancernej ramie carbonowej np RCX 250 3K która jest relatywnie dużo mnie podatna na urazy mechaniczne niż taki Runner 250 który jest przeznaczony raczej da osoby posiadającej umiejętności latania a nie dla początkującego pilota.
Altruista pisze:Ludzie co wam przeszkadza ,że chcę na 250-tce zamontować kamerę?
To jakaś zbrodnia?
Będę chciał coś nagrać to będę latać wolno.
Będę chciał poszaleć to ją ściągnę.
Wiele osób montuje na quadach 250 kamery nagrywające lot ale nagrania z takich kamer są wykonywane z zupełnie innym przekazem, mają pokazywać dynamiczny lot a nie pełzanie... Chcesz latać dynamicznie kup sobie quadro 250, chcesz latać widokowo kup sobie quadro klasy 450 gdzie spokojnie możesz zamontować mały gimbal ale nie uda Ci się połączyć jednego i drugiego.
Z quada klasy 250 na upartego nakręcisz widoczki ale będzie Ci telepało obrazem ponieważ 250 nie jest stabilna przy małym rozstawie śmigieł oraz możesz mieć jello które będzie Ci ciężko wyeliminować.

Rób jak uważasz, Twoja kasa i to Ty ją utopisz mając takie podejście do ludzi którzy Ci radzą dobrze! Bez urazy ale osób które przychodzą na to forum, pytają a potem wiedzą lepiej tyle samo przychodzi i tyle samo odchodzi. Są też tacy którzy posłuchają rad bardziej doświadczonych forumowiczów i przeważnie po długich przebojach mają swoją upragnioną platformę którą mogą się pochwalić na forum.
Na tym forum jest tak potworna masa informacji że ja mimo tego że jestem stałym bywalcem forum od ponad dwóch lat i uważam że moja wiedza jest na dosyć wysokim poziomie to cały czas znajduję w niej luki i mogę się dowiedzieć tego czego od forumowiczów z jeszcze większą wiedzą.

Tu nie dostaniesz na tacy gotowego rozwiązania, jest ich tyle że przeglądając wątki ludzi którzy już coś zbudowali znajdziesz projekt sprzętu który możesz zbudować. Moja druga hexa do filmowania z powietrza pod Go Pro była inspirowana sprzętem jednego z kolegów.

Weź sobie do serca rady forumowych kolegów albo rób po swojemu ale potem nie biadol że mieliśmy rację, tu raczej przeczytasz sensowne rady.
ODPOWIEDZ