Pierwszy start Runner 250

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: Pierwszy start Runner 250

Post autor: macgyverek »

ddarc pisze:Kiedyś walczyłem z kolegą z radiem od Walkery i nadajnikiem do tego jak sprzedałem swoją Tali h500 na Pixhowku - potwierdzam raz się widziały a raz nie dziwne te ich nadajniki nie chciałbym na tym latać.
Ja mam radio Walkery DEVO8S i latam juz na niej 3 rok i nie ma problemów z nim...Trzeba jedynie podczas bindowania ustawic FixID i bedzie sie bindował od razu nie ważne czy najpierw wlaczymy odbiornik czy nadajnik. Ważne trochę poczytać. Ja dodatkowo przeszedlem po jakims czasie na alternatywne oprogramowanie, ktore wspiera DSM2 i DSMX. Latam na DEVO quadrocopterem ala TBS, helikami v120, 450L, samolotem...Jeszcze nigdy nie bylo problemow z walkera.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
giersza
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 12:35

Re: Pierwszy start Runner 250

Post autor: giersza »

Witam, na początku przygody z WR 250 miałem największe krety podczas ściągania gazu i przypadkowym wyłączeniu silników. Teraz przy normalnym lataniu na niedużej wysokości już z tym nie mam problemu bo wyczułem drążki ale wiem, że w Devo7 i innych można ustawić pod przełącznikiem np. Gear minimalny poziom 5% pracy silników.
Działało by to tak, że startujemy a następnie przełączamy Gear i drążkiem już nie wyłączymy silników w locie co zabezpieczy przed kretem z dużej wysokości. Piszę o dużej wysokości, gdyż obecnie najwięcej problemu stwarza mi właśnie schodzenie z dużej wysokości, gdzie należy stanowczo odjąć gazu ale jednocześnie uważać aby nie odcięło prądu.
To miały by być takie zabezpieczenie przy nauce. Może wiecie jak to ustawić, coś zrobiłem i działa w ten sposób, że ustala stały poziom % a nie minimalny.
endzi34
Posty: 6
Rejestracja: środa 14 paź 2015, 12:25

Re: Pierwszy start Runner 250

Post autor: endzi34 »

nano najlepsze do nauki,zaczynalem od blade nano qx,pozniej przesiadlem sie na blade 200qx i z nim zaczolem przygode fpv,nadszedl czas na 250tki,zakupilem runera lata stabilnie choc troche krutko jak dla mnie,5-6 min myslalem ze pociagnie troszke dluzej,pare lotow juz za mna i jeszcze ani jednego twardego ladowania:) z bindowaniem jest tak ze wlanczasz radio i masz jakis czas na podlaczenie qada,jak zrobisz to za pozno to nie zbinduje,na dzien dzisiejszy nadajnik fpv ma awarie chyba z mojej winy,w goglach czarnobialy obraz a jak sie uruchomi silniki to zrywa sygnal i obraz robi sie calkowicie ciemny widac tylko osd:( stalo sie tak po podpinaniu baterii :(
ipac1888
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 11:57

Re: Pierwszy start Runner 250

Post autor: ipac1888 »

Witam!

Niedawno zakupiłem walkera runner 250. Wszystko fajnie okulary działają z odpaleniem nie ma problemu, trymowanie spoko latanie na wysokości 30cm i poruszanie się w obrębie 10m fajnie.

Problem pojawia się kiedy dron poleci dalej lub wyżej niż 10-15m dron z każdym metrem "coraz mniej się słucha" aż po około 20-30m sam zaczyna lecieć i tak uciekł mi około 100m no ale znalazłem i nic poważnego się nie stało (miękkie podłoże, jakby to był asfalt to 50% do wymiany) takto zakupiłem śmigła (już 2 złamałem ale słyszałem że to często)

co robić? Kiedy operowanie nim w zasięgu 10m to czysta przyjemność no ale to na start. A dalej z każdym metrem kontrolki coraz mniej reagują CO ROBIĆ?


EDIT: Chyba po prostu zapiszę się na szkolenie UAVO i z głowy. Ale jeżeli ktoś miał podobną sytuację to proszę o odpowiedź mimo wszystko, może aktualizacja oprogramowania?
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Pierwszy start Runner 250

Post autor: kwak »

Szkolenie UAVO nie wiem do czego Ci potezbne, może do zadowoleniam EGO.
Pierwsze co powinienes zrobic to przetestować link RC, tj. wylączyć tor wideo, odkrecić smigła, apka pod pachę i na spacer, (druga osoba obserwuje dronka i informuje o działaniu przez tel, walke-talke itp., metod jest wiele), co nalezy robić, chyba nie trzeba tłumaczyć bo wydaje sie logiczne. Jak test sie powiedzie dla dystansu np 500m powtorzyć go z właczonym torem TV, cos albo zakłóca link RC, albo jest problem z antenami.

@tapatalk
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
ODPOWIEDZ