250 przerywa w trakcie lotu

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
michalk
Posty: 130
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 10:49
Lokalizacja: Krakuszowice k. Gdowa

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: michalk »

Dobrze wiedzieć, doświadczenia nie mam, ja po prostu zastosowałem się do dokumentacji CC3D, gdzie napisali, że nie przeszkadza to w niczym i sam mam tak podłączone u siebie.

W takim razie to zmienię skoro macie złe doświadczenia z takim podłączeniem. Dzięki.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: PiotrSz »

michalk pisze:Dobrze wiedzieć, doświadczenia nie mam, ja po prostu zastosowałem się do dokumentacji CC3D, gdzie napisali, że nie przeszkadza to w niczym i sam mam tak podłączone u siebie.
Dla FC nie przeszkadza ale ESC tak :-) To co przytoczyłeś z open wiki napisał pewnie jakiś developer a nie elektronik...
mcmt
Posty: 88
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: mcmt »

PiotrSz: Niech Bóg w dzieciach Ci wynagrodzi ;)...
Zaraz odlutuje środkowe i być może czwórka przestanie się grzać!

Jest jeszcze jedno pytanie, właśnie ustawiłem sobie AltitudeHold w THRUST (było manual) i straciłem możliwość uzbrajania silników przez YAW RIGHT. :-| Też tak macie?
kac_zor
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 21:55
Lokalizacja: Będzin

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: kac_zor »

Jeśli dobrze pamiętam zrobiłem to samo - funkcja nie działa bez gps - jak masz uruchomiony program i masz ikonki statusu 250 to gps powinien się zaświecić ze jest błąd .
mcmt
Posty: 88
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: mcmt »

michalk pisze:CC3D on i tak jest zasilny tylko z jednego (najpewniej z tego co się grzeje najbardziej)
Kolego, miałeś rację. Załączyłem zasilanie do regla 1 i teraz to na nim można smażyć jajka. :roll:

Koledzy, w jaki sposób mogę szybko rozwiązać problem? Posiadam jeszcze https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=43725 . Może z niego oddzielnie poprowadzę 5v dla FC? :-|
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: pawelsky »

mcmt pisze:Posiadam jeszcze https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=43725 . Może z niego oddzielnie poprowadzę 5v dla FC? :-|
Nie, bo to filtr a nie regulator. Potrzebujesz jakis SBEC/UBEC
mcmt
Posty: 88
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: mcmt »

Podziękować. Ile amper powinienem dostarczyć CC3D i podłączonemu do niego odbiornikowi Turnigy 9x8c v2?

Czy może jest inne rozwiązanie w postaci takiej, że będzie czerpała z każdego reglatora po równo i zasilała CC3D z odbiornikiem ich wspólnym prądem?
tberent
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 17 maja 2015, 10:59

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: tberent »

Elektronika pokladowa powinna być zasilana jednym napięciem. Można by było jeszcze zrobić wspólny -(minus . Masę ) dla wszystkich i oddzielnie dawać + ale w przypadku kłopotów więcej szukania problemu. Ty popelniles błąd dając oddzielne zasilania na kontroler. Z tego juz szło tylko jedno na odbiornik. Problemem jest brak liniowości zasilania względem siebie i zaczęły rozpływać się prądy wyrównawcze.
Co do obciążenia to u mnie hexa lata na bec - z jednego regulatora. Poszukaj ile pobiera cc3d (pewnie jakieś mA) więcej dużo potrafi odbiornik. Dodaj i juz wiesz. Informacje są w www
mcmt
Posty: 88
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: mcmt »

Znaczy, ja mogę wyprowadzić prąd z drugiego regulatora na odbiornik, czyli z regulatora 1 - cc3d a z regulatora 2 - Turnigy (odbiornik). Czy tak mogę?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: pawelsky »

mcmt pisze:Znaczy, ja mogę wyprowadzić prąd z drugiego regulatora na odbiornik, czyli z regulatora 1 - cc3d a z regulatora 2 - Turnigy (odbiornik). Czy tak mogę?
A czemu nie zrobisz tego po bozemu i nie zasilisz wszystkiego z osobnego beca? Po co obciazac ESC i siac naokolo zakloceniami?
mcmt
Posty: 88
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: mcmt »

Docelowo kupuję BEC'a, tak jak zalecasz. Ale chciałem rozwiązania tymczasowego, na dziś ;). Jeśli podłączenie odbiornika do oddzielnego regulatora wiąże się z jakimiś konsekwencjami to po prostu odpuszczę i doznam radości oczekiwania na przesyłkę.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: pawelsky »

mcmt pisze:Docelowo kupuję BEC'a, tak jak zalecasz. Ale chciałem rozwiązania tymczasowego, na dziś ;)
No to tymczasowo podlacz do jednego z ESC. Bedzie Ci sie mocniej grzal niz inne, ale tymczasowo da rade.
Upewnij sie jednak ze wszystkie polaczenia masz ok, bo az tak goracy zeby mozna bylo na nim smazyc jajecznice byc nie powinien.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: PiotrSz »

mcmt, po locie masz gorący regiel czy jak quad stoi na ziemi i przy nim majstrujesz ?
Mój pierwszy quad 250 był zasilany z BEC w reglu i faktycznie regiel był mocno ciepły ale tylko wtedy kiedy quad stał i się przy nim grzebało jak był pod prądem.
Po locie regiel był tylko lekko ciepły bo był chłodzony strumieniem zaśmigłowym. Regle masz na ramionach ?
mcmt
Posty: 88
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: mcmt »

Regle mam pod ramą, wyślę foty jak wrócę z testu. Podłączyłem CC3D do REG1, RX do REG2. Testuję, jak przylecę, zdam relacje.

Wystarczy podłączyć bakterię i poczekać. Nie popażysz się w taki sposób, aby Ci skóra schodziła, ale czujesz to wyraźnie gdy dotkniesz największą kostkę na reglu.

BRB.
mcmt
Posty: 88
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: 250 przerywa w trakcie lotu

Post autor: mcmt »

OK! Działa tak jak powinno, nie spadł ani razu i oba przednie regle ciepłe, ale nie gorące. Tył w temperaturze pokojowej - standard.

Tak u mnie wygląda podwozie z reglami:
Obrazek
Od boku wygląda bałaganiarsko, ale jak wyjmie się bakterie to odzyskuje wizualną harmonię. Generalnie jest dobrze wyważony.
Obrazek
Tu w powiększeniu na końcu:
http://tomaszewicz.com.pl/dron/foty/

Dziękuję wszystkim za pomoc, jeszcze kilkanaście godzin wylatam, póki stwierdzę, że wszystko jest rzeczywiście OK, ale narazie wygląda to obiecująco.
ODPOWIEDZ