Budowa quada 250 fpv 3d

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: Adrián »

Pewnie jakiś okres wakacyjny ;-) Normalnie to idą do 5-6 dni roboczych
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: skatkier »

Adrián pisze:Pewnie jakiś okres wakacyjny ;-) Normalnie to idą do 5-6 dni roboczych
Dziwne, bo z surveilzone już wysłali, a zamawiałem w tym samym momencie, a z myrcmart jest od 1 sierpnia w hong kongu nie wysłane, chyba muszę napisać do nich, bo coś jest nie halo... A tak miało błyskawicznie dojść..................... :evil:
legend
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 21 maja 2015, 14:04

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: legend »

Mnie ramę Chińczyk z AliExpress (nomen omen) "trzymał" przez 40 dni zanim wysłał (miał w warunkach oczywiście wpisane "max. processing time: 45 days")
Latam na 250...
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: skatkier »

Dobre wiadomości - obie przesyłki (z myrcmart i surveilzone), są już w Polsce! W dodatku według trackingu przyjechały do Warszawy w tym samym momencie. Cholernie się cieszę, bo nie mogę się doczekać, kiedy w końcu złożę swoją pierwszą 250'tkę! Części przyjdą pewnie w przyszłym tygodniu, więc za 2 tyg. relacja!!! Super, bardzo się cieszę, że wszystko jak należy, a to moje pierwsze zakupy za granicą... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit. kurrrrde długo się nie nacieszyłem, dziś sprawdzam i... "zatrzymano przez urząd celny", no niech to szlag!!! :evil:

Nie dość, że przesyłka się opóźni, to jeszcze zabule dodatkowo 1/4 wartości. Co zrobić... Byle tylko jeszcze w całości przyszła.

Edit. kamerka z surevilzone już u mnie (szła 3 tygodnie). Podzespoły z myrcmart też na dniach dojdą, więc zbliża się zabawa. :-P
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: Pietruch »

Coś ruszyłeś w temacie, bo nie ukrywam że planuję malucha na podobnym setupie i jestem ciekaw jak będzie latać z tym konkretnym FC i GPS?
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: suq-madiq »

Pierwsze prototypowe loty mam za sobą. Co ciekawe, wziąłem 3 lipole i 8 śmigieł. Żadnego śmigła nie zepsułem ale urwałem sma (tego się najbardziej obawiałem)

Wnioski są takie, wydaje się cholernie ciężki, trzeba podłubać w oprogramowaniu bo o ile na boki obraca się do momentu aż spada na ziemię to obrót yaw trwa tyle że papierosa wyciągnę i odpalę.

Nie udało mi się jeszcze osd, przeflashowane na mw pokazuje no data.

Sporo nauki latania przede mną.Obrazek
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: skatkier »

Witam, we wtorek doszła do mnie paczka z myrcmart (jednak nic celnicy nie naliczyli) i nawet nie mam czasu pisać na forum...

copter się ładnie składa, właściwie teraz ustawienia zostały, myślę, że do tygodnia zrobię relację z wieloma zdjęciami w osobnym wątku.

Tak nawiasem, jaki darmowy serwer na zdjęcia polecacie??? Kurde tyle tego jest, a już teraz bym wciepał tu jakąś fotkę jak wygląda obecnie ten piździk. :-D
Ostatnio zmieniony wtorek 25 sie 2015, 19:48 przez skatkier, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: suq-madiq »

Ja dodaje przez tapatalk - robisz fotke i wkleja się samo.
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: skatkier »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przewód zasilania - prowizorka, jeszcze muszę docelowe aku kupić (ze 4 multistary) i złączkę xt30

PS. Wybrałem serwer imgur (polecany w sieci).
Awatar użytkownika
Irwin
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 14:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: Irwin »

skatkier pisze: Przewód zasilania - prowizorka, jeszcze muszę docelowe aku kupić (ze 4 multistary) i złączkę xt30
Raczej lepiej Ci będzie wybrać XT60 jak wszyscy. Nie ograniczałbym się do jednego typu pakietów spośród tych popularnych. Łatwiej przerobić te kilka multistarów i trzymać się standardów poza tym. Inna sprawa, że moje doświadczenia z czymkolwiek oznaczonym MS są złeee..
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: skatkier »

Ok, tak też chyba zrobię, bo nawet multistarów dostępnych na hk nie ma...
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: skatkier »

Link do obiecanej relacji... Zapraszam. ;-)

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=3 ... 56#p404256
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: suq-madiq »

Czy to może być wada materiałowa? Złamałem już dwa ramiona i to w niespodziewany sposób.

Oba w tych samych miejscach, to na zdjęciu pękło gdy testowałem rano failsafe, quad poleciał bardzo powolnym driftem w tył i zatrzymał się na szafce.
Leciał na wysokości kilkanaście cm. Dotychczas złamałem tylko jedno śmigło.
Rama RCXObrazek
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: skatkier »

Dziwne, żeby taki gruby i mocny laminat od takiego draśnięcia tak poszedł? Może śrubki przykręcone nierównomiernie, za mocno?
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Budowa quada 250 fpv 3d

Post autor: suq-madiq »

skatkier pisze:Dziwne, żeby taki gruby i mocny laminat od takiego draśnięcia tak poszedł? Może śrubki przykręcone nierównomiernie, za mocno?
Na pewno równomiernie a czy za mocno to nie wiem, zupełnie się nie znam na kompozytach.

Gdy oglądam nóżki po jednym dniu rozbijania się na boisku (trawnik) to mam wrażenie że zbyt łatwo się rozwarstwia. [img]//images.tapatalk-cdn.com/15/08/30 ... 4bd082.jpg[/img]
ODPOWIEDZ