Dziwne zachowanie - ZMR250 - Flip32+

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jagrok
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 11:07

Dziwne zachowanie - ZMR250 - Flip32+

Post autor: jagrok »

Witajcie,

Zbudowałem sobie quad w oparciu o ramę ZMR250, DYS 1806 2300kV, Flip32+ na tej ramie mam wylatane około 3h.
Od samego początku quadzik zachowywał się dziwnie, jedna ze stron zrywała po czym wyrównywał.
Uznałem że to brak zmienionego firmwaru w ESC może być kłopotliwy, wczoraj wieczorem dokonałem regulacji regli.
Dziś złożyłem, w między czasie miałem pecha i wyrwałem sobie gniazdo microUSB z FC, ponieważ quadzik zsunął się z biurka i runął na podłogę, sprawdziłem w domu czy się kręci i podnosi.
Wybrałem się więc z modelem na łączke polatać, okazało się ze quadzik podniósł się praktycznie od razu po pochyleniu regli, po pierwszej kalibracji regli tak się nie zachowywał, trzeba było czasem sporo więcej gazu dodać by ruszył.
Mimo wszystko podniesienie koptera przebiegło bez problemu, uniósł się na wysokość 0,5 metra i delikatnie dryfował w prawą stronę, gdy odważyłem się dodać mu więcej gazu, quad zaczął wymykać się z pod kontroli, więc odejmując gaz musiał sobie upaść.
Kolejny lot, ponownie wydaje się być spokojnie, po czym na wyższej wysokości i zaczął mi dryfować do tyłu i w bok, mimo że go kontrowałem uległ wypadkowi.
Ostatni lot finalny z połamanymi śmigłami i dziwnym charczeniem, słychać na filmie, też legł na trawie.

Jakieś sugestie ?
Od czego zacząc, zamówiłem kontroler lotu flip32+ ponownie, bo w poprzednim złącza już nie przylutuje zerwały się pady.


slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: Dziwne zachowanie - ZMR250 - Flip32+

Post autor: slaweks »

pewnie cos wpadło do silnika i wibruje . A czy nie latasz w trybie acro bez stabilizacji??
jagrok
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 11:07

Re: Dziwne zachowanie - ZMR250 - Flip32+

Post autor: jagrok »

slaweks pisze:pewnie cos wpadło do silnika i wibruje . A czy nie latasz w trybie acro bez stabilizacji??
Dziwne charczenie, pewnie tak.
Co do stabilizacji lotu, defaultowo mam włączony tryb angle bez żadnych dodatków, wcześniej było z nim w porządku, teraz nie koniecznie. (Sprawdziłem i przełącznik w aparaturze na angle tryb)
Więc zachowanie na trybie angle jest co najmniej podejrzane.

Połączyłem się z flipem przez konwerter uart - usb. i jedyne co mnie zastanawia w tej konfiguracji to takie ustawienie:

"midrc":1500,"minthrottle":1350,"maxthrottle":1850,"mincommand":1000,"failsafe_throttle":1200

We wcześniejszej konfiguracji minthrottle było na 1150
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Dziwne zachowanie - ZMR250 - Flip32+

Post autor: skazi »

Podstawowe pytanie, jakie regle, soft, kalibracja zrobiona?
jagrok
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 11:07

Re: Dziwne zachowanie - ZMR250 - Flip32+

Post autor: jagrok »

Regle emax 12a niby simonk ale nie były zmieniane na nic innego.
Kalibracja w FC zrobiona, model juz latał wcześniej w miarę bo też rwanie miał ale nie powodujące nie kontrolowanych ruchów.
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Dziwne zachowanie - ZMR250 - Flip32+

Post autor: janjazda »

jagrok pisze:Regle emax 12a niby simonk ale nie były zmieniane na nic innego.
Wgraj sobie BlHeli, będziesz miał OneShot'a. Na pewno zauważysz różnicę
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
jagrok
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 11:07

Re: Dziwne zachowanie - ZMR250 - Flip32+

Post autor: jagrok »

janjazda pisze:
jagrok pisze:Regle emax 12a niby simonk ale nie były zmieniane na nic innego.
Wgraj sobie BlHeli, będziesz miał OneShot'a. Na pewno zauważysz różnicę
Tego się boje bo nie wiem jak prawidłowo ustawić te BlHeli.
jagrok
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 11:07

Re: Dziwne zachowanie - ZMR250 - Flip32+

Post autor: jagrok »

Mimo wgrania blheli zachowanie jest mimo to nadal dziwne, ale jak by w mniejszym stopniu.

Przy okazji czy korzystanie z dwóch różnych esc może sprawiać problemy?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ