Pierwsza 250-tka

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
barteka
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Pierwsza 250-tka

Post autor: barteka »

Cześć :)

Chciałem pochwalić się pierwszą zbudowaną przeze mnie 250-tką z fpv na pokładzie.
Lata bardzo stabilnie, czekam jeszcze na dodatkowe pakiety i powoli zacznę ćwiczyć loty fpv, narazie były "koło nogi".

Na pokładzie:
Rama QUAV250
Silniki Emax MT1806
ESC BLHeli Emax 12A
Śmigła Gefman lub Diatone 5030
FC cc3d z najnowszym softem (lata super na defaultowych ustawieniach)
Pakiety 1100mAh 20C + 1300mAh 20C (trzeba będzie jeszcze coś dokupić)
Buzzer w razie zgubienia modelu podpięty pod kanał z odbiornika.
Buzzer monitorujący stan pakietu.

FPV Boscam tx&rx 200mW
Goggle Quanum + pakiet 2200mAh
Kamera 600TVL SONY SUPER HAD CCD (narazie brak OSD)
Dodatkowo w szufladzie leży GPS i czeka na zakup OSD.

Aparatura Turingy 9XR z nadajnikiem i odbiornikiem Frsky

Foto:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co myślicie o tych antenach do fpv? Może lepiej zamienić je na coś pokroju http://allegro.pl/anteny-dookolne-konic ... 86417.html?
Ewentualnie jakieś dodatkowe uwagi? Coś do poprawy? :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: Adrián »

Możesz wymienić na koniczyny i kup porządne pakiety, z większym C..
Awatar użytkownika
barteka
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: barteka »

Będzie jakiś znaczny zysk po zmianie na kończyny?
Myślałem jeszcze o nakrętkach blokujących odkręcenie się śmigła, możecie polecić coś do tych silników (w castoramie nic nie znalazłem)?
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: slaweks »

barteka pisze:Będzie jakiś znaczny zysk po zmianie na kończyny?
Myślałem jeszcze o nakrętkach blokujących odkręcenie się śmigła, możecie polecić coś do tych silników (w castoramie nic nie znalazłem)?
Po co nakrętki? Jak masz dobrze obroty na silnikach to się nie odkręcą ja mam te same silniki i nic się nie dzieje
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: zwirekM10 »

Mi się odkręcały po mimo prawidłowych kierunków przy odejmowaniu gazu po jakimś czasie. 2 razy po kolei. Od tej pory klej do gwintów i jest ok. Ja mam emax 2204. Przyklej sobie kwarc w kamerce i bym się skupił na PDB zwłaszcza jak chcesz jeszcze pchać OSD to ci dużo ułatwi. Ja man akurat overcrafta ale widziałem też bardzo fajny, nowy forumowy projekt wiec się możesz przykleić.
Awatar użytkownika
barteka
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: barteka »

Wczoraj latałem pierwsze dłuższe fpv, było super, tylko gogle trochę mi spadały z głowy z racji ciężaru - będę musiał coś pomyśleć. Co zauważyłem to kopter wpada w lekkie oscylacje przy opadaniu, reszta jest jak skała. Macie jakieś doświadczenia z takim zachowaniem? Podkręcić coś w cc3d?

@zwirekM10 nie za bardzo rozumiem o co z tym kwarcem chodzi i jaki konkretnie jest potrzebny. Mógłbym prosić o wyjaśnienie?
Awatar użytkownika
Tomasz.Smolarek
Posty: 248
Rejestracja: niedziela 09 mar 2014, 14:45
Lokalizacja: Teresin
Kontakt:

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: Tomasz.Smolarek »

Przy opadaniu to każdy w oscylacje wpada, tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
barteka
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: barteka »

Dobrze wiedzieć, już myślałem ze w PID coś pomieszane :)
Dzisiaj kolejne loty ale narazie nie mam OSD więc nie polatam dalej fpv.
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: slaweks »

barteka pisze: Co zauważyłem to kopter wpada w lekkie oscylacje przy opadaniu, reszta jest jak skała.
jak lecisz do przodu jednocześnie opadając to nie wpada w oscylacje
Awatar użytkownika
barteka
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: barteka »

Poniżej zamieszczam parę fotek z wczorajszego fpv już w lesie na polance z dala od ludzi. Coraz lepiej mi to wychodzi, ale będę musiał zamontować jakieś OSD do orientacji i monitorowania stanu baterii :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: Episodex »

Hej! Planuję złożyć drona na tej samej ramie. Mam tylko pakiety 2200mAh. Myślisz, że taki mały dron to uniesie? Czy 1300 to będzie max?
Awatar użytkownika
barteka
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: barteka »

Cześć,

Latałem na 2200mAh i jest zdecydowanie za ciężki do tego modelu. Aktualnie latam na 1100mAh i 1300mAh - lata super, a w drodze jest 1500mAh.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: pilot »

Tomasz.Smolarek pisze:Przy opadaniu to każdy w oscylacje wpada, tak mi się wydaje.
Generalnie problem jest przy dużych śmigłach, wtedy rzeczywiście trudno wyeliminować oscylacje. Jednak przy 5" jakie najczęściej są używane w 250-tkach, raczej tego problemu nie ma lub występuje w stopniu pomijalnym. Moja 250-tka schodzi bardzo fajnie nawet na minimalnym gazie. Przy większych quadach, z większymi śmigłami już tak fajnie nie jest :-(
Episodex pisze:Hej! Planuję złożyć drona na tej samej ramie. Mam tylko pakiety 2200mAh. Myślisz, że taki mały dron to uniesie? Czy 1300 to będzie max?
Zakładałem 2150 3S o wadze ok. 190g i spokojnie maluch dawał radę. Takie pakiety nie nadają się do "wyczynowego" latania ale do oswojenia z modelem i początkowych treningów są całkiem fajne.
Pozdrawiam
Krzysiek
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Pierwsza 250-tka

Post autor: zwirekM10 »

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=9944 tu jest o tym kwarcu. Taki srebrny cylinderek. Może się ułamać od drgań. trzeba przykleić bo jak już się odpadnie to ciężko dostać nowy a o tym ze stracisz podgląd to już nie mowie. Ja zamaziałem poxipolem, inni używają hot gluta albo innych klei. Ważne żeby nie drgał i nie odpadł bo te nóżki delikatne są. Co do drgań przy opadaniu to normalne. Można to lekko PIDami poprawić ale jak reszta jest ok to za wiele nie pomoże. Znika jak dasz lekko do przodu przy wytracaniu wysokości.
P. S.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=24908 tu jeszcze jest o tym kwarcu
ODPOWIEDZ