SzczepcioKopter mniejszy, czyli moja 250tka

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marcinszczepanek
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 22:06
Lokalizacja: Bobowa

SzczepcioKopter mniejszy, czyli moja 250tka

Post autor: marcinszczepanek »

Witam,

Oblatałem dzisiaj porządnie swoją 250tkę więc pochwalę się nią.
Rama - ZMR 250, zwiększony prześwit między środkowym a dolnym pokładem, aby zmieścić pod nim swobodnie kable :)
FC - KFC32FTB
Regle - Kiss 12A
FPV - kamerka sony 600 tvl, nadajnik immersion 600mW
silniki EMAX 1806-2280 KV
Śmigła - na zdjęciach HqProp 6045 3 łopatowe, latam też na 5030 też 3 łopatowych. Na tych HqPropach wygląda mego kozacko, a i nieźle lata :)
Lipo - 2,2Ah, 30 i 45 C 3S. Zamówione juz 1,4Ah 3S i 800mAh 4S.

Szczególnie ciekawi mnie jak będzie latał na 4S :) tak troszkę eksperymentalnie wziąłem :)

poniżej zdjęcia mojego kopterka :)

Elektronika oczywiście zabezpieczona Kontakt 70 - już raz zawodowała i poszło OSD, drugi raz po kontakcie z krzakami to samo :) Więc mam nadzieję że teraz nie będzie z tym problemów :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Re: SzczepcioKopter mniejszy, czyli moja 250tka

Post autor: Jackuzy »

Z tymi śmigłami na 4S zjarasz silniki ;) dla 1806 pod 4s raczej nie więcej niż 5040
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: SzczepcioKopter mniejszy, czyli moja 250tka

Post autor: kolsek345 »

Jak sie na KFC32FTB lata 250 ? Masz moze porownanie do innych FC .Moja druga 250 sklada sie właśnie na KFC i ciekaw jestem czy sobie poradzi.Bo tam tylko pełne STAB lub ACRO niestety tylko.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
marcinszczepanek
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 22:06
Lokalizacja: Bobowa

Re: SzczepcioKopter mniejszy, czyli moja 250tka

Post autor: marcinszczepanek »

Jackuzy, zobaczymy co to z tego wyjdzie... 4S kupiłem bardziej eksperymentalnie, żeby zobaczyć różnicę :) 5030 i 5040 również mam, ale gemfany czy coś takiego i są strasznie niewyważone... kopter na nich wpada w straszne oscylacje. A wyważyć tych śmigieł nie sposób. Natomiast 6045 to hqpropy więc jakość sama w sobie... jest zdecydowanie lepiej :)

kolsek345, na kfc32ftb lata się bardzo dobrze. Przede wszystkim masz o niebo mniej kableków. W jednej płytce masz odbiornik (eleres), osd, zasilanie video i fc. pozostaje tylko kamera i nadajnik :)
Największym minusem kfc32 jest brak "konfiguratora" który przeprowadzi krok po kroku co i jak... musisz samemu poczytać wiki, a i z niego nie zawsze się dowiesz, bo na jednej stronie pisze tak, na drugiej inaczej. Wypidować musisz sobie sam. Chociaż ja wrzuciłem pidy od marbalona i na nich lata całkiem fajnie. Dostosowałem je tylko do swojego widzimisię :)
Porównania do innych FC nie mam... latałem na cc3d przez 5 minut, więc porównania nie mam.
Jedyne co polecam, to zabezpiecz płytkę... W mojej 2 razy poszły osd (MAX) czy co tam... teraz zapryskałem wszystko sprayem kontakt 70. Zdecydowanie bezpieczniej będzie jeśli chodzi o wilgoć. Chociaż na swojej już chyba upaliłem zasilanie video, bo niby wskazuje 12V, a po podłączeni kamery i nadajnika spada do 3V. Pociągnałem zasilanie bezpośrednio do kamery i nadajnika. OSD na szczęście działa :)
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Re: SzczepcioKopter mniejszy, czyli moja 250tka

Post autor: Jackuzy »

Mówie z doświadczenia, na 5040 na 4S da sie latać ale silniki są wyraźnie ciepłe jeśli nie gorące po locie. Wiec coś większego na pewno będzie problematyczne. Nie wiem skąd masz swoje śmigła ale moje GemFany 5040 i 5030 są wyważone na tyle dobrze ze żadnych oscylacji nie zauważyłem ;)

HQPropy maja jedną wadę (no moze dwie) sa sztywne przez co pękają po spotkaniu z przeszkodą i drugą wada jest cena ;) poza tym to bardzo dobre smigła :)
ODPOWIEDZ