Chudy ;-)

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Marianoooo
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 18:27
Lokalizacja: Koszalin

Re: Chudy ;-)

Post autor: Marianoooo »

Świetny pomysł z odchudzeniem H250. Zainspirowało mnie to do zrobienia swojego "chudego". Nie mam KFC32 i złożyłem całość na APM 3.1. Grubość drukowanego dystansu pomiędzy płytami 22mm. Wewnątrz mieści się wszystko co trzeba:
- APM 3.1,
- MinimOSD,
- czujnik prądu,
- odbiornik FrSky 7CH,
- nadajnik video TS353,
- kamera 700TVL - ta akurat się nie mieści i trzeba było trochę podciąć górną płytę :),
- Filtr LC
- na górze GPS LEA-6H
Wszystkie płytki zalane płynną gumą Liquid Tape, ale denerwowała mnie pocięta śmigłami trawa, która zawsze dostawała się do wnętrza typowej ramy więc teraz wszystko zamknięte dookoła. Na zdjęciach wszędzie waga bez pakietu. Do kompletu jeszcze drukowany gilmbal i wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeśli ktoś chciałby skorzystać z plików STL to zapraszam:
http://www.thingiverse.com/thing:890062
http://www.thingiverse.com/thing:890079
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Chudy ;-)

Post autor: marbalon »

Chyba musisz zau=inwestowac w regle bo tak patrze że z chudego wyszedł gruby... w sensie gdzieś masz 100 gram za dużo... "Chudy" z FPV waży 300gram.

Regle polecane i testowane to:
http://rctimer.com/product-1321.html
Marianoooo
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 18:27
Lokalizacja: Koszalin

Re: Chudy ;-)

Post autor: Marianoooo »

Regulatory mam z RCX i jeden waży 12g z kablami. Dodatkowo GPS 28g i dalej to już nie miałbym z czym schodzić z wagi aby wyszło te 100g mniej. Może jakiś pomysł gdzie te gramy się ukrywają...?
Po konwersji na "chudego" z standardowej ramy całość schudła o 20gramów.
Awatar użytkownika
alad3
Posty: 481
Rejestracja: niedziela 15 gru 2013, 15:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chudy ;-)

Post autor: alad3 »

Dziwne, bo nawet odejmując gimbal i osłonę waga jest dość duża. Mój waży, jak na fotkach i niżej juz chyba trudno zejść.

Obrazek

Obrazek
QuadX v.3 - KFC32 kanapka, 5,8Ghz/400mW, MT2216, gimbal Alex, TG9XR
Chudy 250 - KFC FTB
Hubsan X4
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chudy ;-)

Post autor: Piotrowy »

Marianoooo pisze:Jeśli ktoś chciałby skorzystać z plików STL to zapraszam:
Dzięki kolego :-D Fajny gimbalek do mojej długodystansowej platformy. Jakie silniczki zastosowałeś :roll:
Marianoooo
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 18:27
Lokalizacja: Koszalin

Re: Chudy ;-)

Post autor: Marianoooo »

Silniki RCX 1804, ale przewinięte drutem 0,1mm po 120 zwojów na cewkę. Opierałem się na tym: http://www.msh-tools.com/ardrone/gimbal.html
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Chudy ;-)

Post autor: MatManiak »

To i ja pochwalę się swoją wersją Chudego:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Polamidowe nóżki są dlatego, że kabel z lipola podpinam dookoła ramy od dołu, bo w każdym innym przypadku istnieje szansa, że zahaczy o śmigła. Dodatkowo, lipo checker przykleiłem od spodu, bo nie ma już miejsca.

Co do setupu to w środku, pomiędzy podkładami jest:
- eLeReS v1 (bez jakichkolwiek pinów i złącza anteny, oraz bez przycisku)
- CC3D Atom (bez obudowy i goldpinów (wylutowałem) z cleanflight na pokładzie
- 2x mini przetworniczka DC-DC regulowana (jedna ustawiona na 12v dla video, druga na 5v dla fc/eleresa)
- 2x DIY płytka dystrybucyjna zrobiona z... kawałka dwustronnego laminatu
- Nadajnik video 1.2ghz 200mW
- pełnej wielkości (32mm) sony 600TVL
- buzzer (+tranzystor+rezystor) dla cc3d

Całość smiga na 4S (multistar 1400mah 4s 40-80C)

Prześwit pomiędzy podkładami to 10mm. Nie mam żadnych elementów drukowanych na drukarce, wszystko to słupki dystansowe.

Półeczkę pod mobiusa (która jednoczesnie osłania kamerę fpv i jednoczesnie stanowi jej mocowanie, bo kamera wchodzi na wcisk, nie jest w ogóle niczym przyklejona) zrobiłem obcinając górny podkład do 1/3 a zamocowany jest na polamid + wibroizolator (by się dało wygiąć pod kątem), a z drugiej strony na druciki.

Wiem wiem, regulatory trochę duże, ale takie miałem... podobnie zresztą jest z silnikami (zostały mi z innego setupu) oraz kamerą - oczywiście lepsza byłaby ta wersja sony 600tvl 25mm (albo jeszcze nowsza 20mm) na której lataja w zasadzie wszyscy, ale to kolejny wydatek, a graty i zalegają w warsztacie, więc jest zrobione z tego co miałem ;P

Niestety, nie zrobiłem jeszcze oblotu (poza testem w mieszkaniu) bo po wyjściu na zewnątrz, przestał działać 1 regulator O_o... nowy leci z HK,więc muszę jeszcze trochę poczekać.

P.S: Początkowo, w środku znajdował się jeszcze minimosd (1.0, ten duży), oczywiście bez pinów, ale ostatecznie z niego zrezygnowałem, bo wprowadzał zakłocenia (niestety ze względu na brak miejsca, przechodził centralnie przez wszystkie kable), a po drugie, do acro koło nogi i tak osd średnio przydatne, bo cell checkera usłyszę, a eleres jest na tyle mocny, że szybciej skonczy się link video ;) Zresztą, mogę załączyć telemetrię, to mi apka będzie pikać przy niskim rssi i baterii. Jeszcze to przemyślę, może wrzucę micro minimosd, w końcu to tylko $11 ;)
Ostatnio zmieniony sobota 25 lip 2015, 19:51 przez MatManiak, łącznie zmieniany 1 raz.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Re: Chudy ;-)

Post autor: joint »

Fajny ale pakiet niezły wozisz :)
Całość smiga na 4S (multistar 14000mah 4s 40-80C)
Wszystko co lata :)
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Chudy ;-)

Post autor: MatManiak »

joint pisze:Fajny ale pakiet niezły wozisz :)
Całość smiga na 4S (multistar 14000mah 4s 40-80C)
Hah, dzieki, literowka:)
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chudy ;-)

Post autor: albanOs »

Super konstrukcja, a ja właśnie złożyłem batcata:), jeśli ktoś z Was chciałby dłużej polatać proponuję INR18650-25R, kupiłem ostatnio 6 sztuk na testy zrobiłem 2 pakieciki 3s1p waga praktycznie identyczna jak dualsky 1700, i lata się naprawdę przyzwoicie...
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Chudy ;-)

Post autor: MatManiak »

albanOs pisze:Super konstrukcja, a ja właśnie złożyłem batcata:), jeśli ktoś z Was chciałby dłużej polatać proponuję INR18650-25R, kupiłem ostatnio 6 sztuk na testy zrobiłem 2 pakieciki 3s1p waga praktycznie identyczna jak dualsky 1700, i lata się naprawdę przyzwoicie...
INR18650-25R ?? Serio? One mają prąd rozładowania 20A, czyli jakieś 8C... my latamy na pakietach 60-90C O_o. Jakie masz silniki i śmigła, że dałeś rade przy max 5A / per silnik?
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chudy ;-)

Post autor: albanOs »

MatManiak pisze:
albanOs pisze:Super konstrukcja, a ja właśnie złożyłem batcata:), jeśli ktoś z Was chciałby dłużej polatać proponuję INR18650-25R, kupiłem ostatnio 6 sztuk na testy zrobiłem 2 pakieciki 3s1p waga praktycznie identyczna jak dualsky 1700, i lata się naprawdę przyzwoicie...
INR18650-25R ?? Serio? One mają prąd rozładowania 20A, czyli jakieś 8C... my latamy na pakietach 60-90C O_o. Jakie masz silniki i śmigła, że dałeś rade przy max 5A / per silnik?
no 60-90C to to nie jest napewno, ale polatać można, jak się chce nawet szybko.
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Chudy ;-)

Post autor: marbalon »

Tak przy okazji to chudy ma nowe przykrywki chroniadze kamerkę i nadajnik video - nie ma szans wyłamać SMA z nadajnika co się często zdarza. Jest też wersja z mocowaniem pod GP. Mobiusa można podłożyć bezpośrednio na tym pochyłym daszku, na kostkach sarbothanu i zapiac gumką.

Obrazek
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Chudy ;-)

Post autor: MatManiak »

Najsss :) widze ze kamera przechodzi na dolny podklad, jak u mnie? Jaki kat jest kamery? Wygląda na10-15stopni. Wejdzie szklo f2.1? No i czy takie bliskie ulozenie anten vtx i eleresa sie nie gryzie? Ja sie staram dawac elereaa na przod, vtx na sam tyl, albo na odwrot... No ale ja latam na 1.2 (Ty zreszta tez latales, widze ze zmieniles?:>)
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Chudy ;-)

Post autor: marbalon »

MatManiak pisze:Najsss :) widze ze kamera przechodzi na dolny podklad, jak u mnie?
Tak.
MatManiak pisze:Wygląda na10-15stopni.
Zakres 25-35. 25 to jest lajtowo. Jeszcze.
MatManiak pisze:Wejdzie szklo f2.1?
jak się dopieści to się pomieści ;-)

MatManiak pisze:No i czy takie bliskie ulozenie anten vtx i eleresa sie nie gryzie? Ja sie staram dawac elereaa na przod, vtx na sam tyl, albo na odwrot... No ale ja latam na 1.2 (Ty zreszta tez latales, widze ze zmieniles?:>)
Z 5.8 nie ma problemu. przy takim lataniu jak ostatnio na filmie to i tak jest cały czas 99% wiec bez obaw. A 1.2 lepsze jak dla mnie... ale kompaktowość... teraz wychodza z jedną walizką gdzie są 3 quady, gogle, 15 pakietów i pęczek śmigieł. W drugą łapę aparatura 1.5-2h zabawy jest ;-)
ODPOWIEDZ