Budżetowy zestaw startowy 250mm

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jakobina
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2015, 19:28
Lokalizacja: Cieszyn

Budżetowy zestaw startowy 250mm

Post autor: jakobina »

Witam,
Z tej strony Kuba - chciałem poprosić o komentarz i pomoc przy doborze komponentów do quadrokoptera.
Aktualnie latam biedronką chciał bym jednak poskładać coś samemu. Planowany kopter ma być rozwiniętą biedronką chciał bym by był w stanie unieść poza samym sobą jakieś 200/250 gram bagażu.

-rama HK_FPV250
-silniki Turnigy_Multistar_1704-1900Kv lub DYS_BE1806
-esc Afro_ESC_12Amp_Ultra_Lite
-fc KK2.1.5 wybrałem bo wydaje mi się że najprościej poradzić sobie z jego programowaniem.
-śmigła gemfan 6030
-powerboard
-bateria 1000 lub 1300
-do obsługi tego chciałem kupić radio Turnigy_5X_5Ch_Mini lub Radio_z_HK

do tego jeszcze alarm z Ledem, kocówkę XT60, trochę goldpinów, gąbkę amortyzującą pod FC i pasek na baterię. Czy potrzebuję czegoś więcej ?
zastanawiam się jeszcze nad ładowarką do lipo - widziałem dużo dobrych opinii o ładowarce IMAX a czy ktoś z was używał ładowarki Turnigy ? podoba mi się ze względu że jest to budżetowy projekt, a do kupienia dużo maneli.

waga koptera przy takich komponentach, z silnikami Multistar oraz baterią 1300 wyszła mi około 400 gramów.
Podrawiam i czekam na opinie - czy i jak to się wzniesie ;-)
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Budżetowy zestaw startowy 250mm

Post autor: wojtekr »

to zastanów się na taka konfiguracją:

http://www.myrcmart.com/rcx-h250cf-pro- ... -8499.html

o ile regle nie najlepsze (ale i nie najgorsze) o tyle rama i silniki bardzo fajne a w cenie masz FC CC3D. I nie wierzę w 110g takiej ramy z HK.

I ramiona nie wymienne- raczej rama do dupy jak na raceing
Helikoptery
jakobina
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2015, 19:28
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Budżetowy zestaw startowy 250mm

Post autor: jakobina »

no faktycznie, widzę że jestem w stanie bardzo zaoszczędzić biorąc ten kit z myrcmart. A dlaczego kontroler wymienił byś na CC3D ?
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Budżetowy zestaw startowy 250mm

Post autor: ghambit »

Odpuść sobie k.k. naze32 lub cc3d programu jesz i ustawiasz bezstresowo poprzez usb a będzie latać o niebo lepiej.
Co do reszty to pamiętaj ze dobre radio kupujesz raz! Ja rozumiem ze budżet, że dużo tego na początek i drogie ale naprawdę nawet lepiej było by brać używek 9x lub 9xr niż to co pokazałeś.
Reszta raczej okej ale szału nie ma.
Pozdrawiam
dooku655
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Budżetowy zestaw startowy 250mm

Post autor: dooku655 »

Ja osobiście biorę regle z zapasem do 20A, żeby potem jak zechcę przegonić mocniej quada to wstawiam 6045 i jazda. Dys bez problemu dostaniesz na BG oszczędzając na wysyłce gdyby się rozwalił więc też warto przemyśleć. A co do baterii to niech ktoś z większą wiedzą się wypowie czy nie lepiej coś w okolicach 30C i wyżej. Zamiast powerboard z powodzeniem możesz samemu połączyć kable i puścić po ramie jak Ci pasuje ew. zastosować http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... n_One.html - waży prawię o połowę mniej niż Twój a w tym przypadku warto zawalczyć o masę.
jakobina
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2015, 19:28
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Budżetowy zestaw startowy 250mm

Post autor: jakobina »

Zdecydowałem się na CC3D ,oraz ramę w której można wymienić ramiona - teraz prezentuje się to tak:
-Diatone_250
-DYS_BE1806
-Emax_SimonK raczej 12A jako że 20A są 20 gramów cięższe (czy to możliwe, taka różnica ?)
-CC3D

Wybrałem jednak BG, ze względu na darmową wysyłkę i dobrą cenę na ten FC.
do tego chciałem baterię Turnigy 1800/2200 mAh ,której niestety na BG nie ma.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Budżetowy zestaw startowy 250mm

Post autor: Chestnut »

osobiście zanabyłem te ramkę z hobbyking, będę w domu to ją zważę.
na silnikach z kombo multistar+afroesc, naze32 - które chodzi praktycznie od strzała,
do tego 200mW 5.8GHz video transmitter, z koniczynką,
minimOSD, kamerka płytkowa, wychylana 9g serwem cyfrowym, e-sky bodajże,
2x 3-ledowy, zielony pasek (ścinki) na tył,
do testów na stockowym odbiorniku turnigy (wiem, ale leżał pod ręką,)
P.I.D.'y zmieniałem w salonie z powodu złej pogody.
lata na 3S 1300mAh nanotech -albo też pięknie zasuwa na 2200mAh (!) turnigy. z tymi większymi RTF waży 561 g
samą ramę (mam 2 sztuki) zważę jak będę w domu.
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Chriso
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:28
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Budżetowy zestaw startowy 250mm

Post autor: Chriso »

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam się tutaj czy warto taki mocno budżetowy zestaw kupić na początek
http://www.ebay.pl/itm/Carbon-Fiber-Min ... 1388703219
Syma X5C
Aosenma CG035
Xiaomi Mi Drone 4K
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Budżetowy zestaw startowy 250mm

Post autor: Adrián »

Nie warto, lepiej kupić inną aparaturę, bo to jest rzecz, której się często nie wymienia. 9x/9xr, taranis ( ale to raczej po za budżetem) i np taki zestaw : http://www.myrcmart.com/rcx-h250cf3k-fp ... -8197.html , http://www.myrcmart.com/rcx-h250cf-pro- ... 5030-kk-21
Lub zestaw według własnego uznania.
Tylko w obu przypadkach bez fc. Dobierasz w zależności od potrzeb i zasobności portfela np naze32 (acro, full), cc3d, flip32/flip32+, można zaszaleć i wziąć mini apm.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Budżetowy zestaw startowy 250mm

Post autor: Chestnut »

Ważyłem ramę z HK- nowy zestaw- z nóżkami, śrubkami, i wszystkim, rzepą, i instrukcją w worku oryginalnym waży 117g!
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
ODPOWIEDZ